Platební karty zrušte, říkají studenti

13. listopadu 2008, 16:44 - Petra Pelantová
13. listopadu 2008, 16:44

České banky

V soutěži s názvem Ideální banka 21. století studenti nešetřili kritikou tuzemské banky. Akci pořádala stejně jako minulý rok Poštovní spořitelna a server bankovnipoplatky.com. A co studentům, kteří měli za úkol popsat ideální banku, na současných bankovních domech vadilo? Třeba malé využívání internetu a moderních technologií. „Spousta věcí by se dala vyřešit přes telefon, internet či e-mail klienta. O kolik by pak ubylo zoufale čekajících lidí u přepážek,“ napsala ve své eseji o ideální bance studentka Marie Stránská. Další ze studentů zase navrhuje „využít prostor banky jako útulné prostředí, kde by se lidé mohli zastavit, přečíst si noviny, dát si šálek kávy a při čekání by jim byly nabídnuty finanční služby“.
Studentka Lucie Polátová napsala, že si ideální banku představuje jako „neviditelnou instituci, do které nebude nutné chodit“. Autoři ale nezapomněli ani na seniory. Zdůrazňují, že pro ně je naopak osobní kontakt nesmírně důležitý.
Někteří účastníci soutěže dokonce navrhli odstranění platebních karet a PIN kódů a jejich nahrazení elektronickými čipy v těle. Výjimkou nebyly ani nápady identifikace pomocí otisků prstů. „Takových návrhů se objevilo překvapivě hodně. Jenže autoři příliš neřešili bezpečnost a zneužitelnost takových technologií,“ upozornil Patrik Nacher, provozovatel serveru bankovnipoplatky. com.
Uspořádání této soutěže vysvětlila Poštovní spořitelna tím, že „má zájem o podněty, které by mohly vylepšit nabízené služby“. Nejlepším studentům prý za jejich snahu rozdělí ceny za osmdesát tisíc korun. Výsledky soutěže by měly být známy do konce listopadu. Svou představu ideální banky popsalo téměř dvě stě studentů. Nejvíce zástupců pocházelo z Technické univerzity v Liberci, Bankovního institutu vysoké školy, Bankovní akademie – gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy z Prahy 3.

Popisek: Více internetu. To požadují po bankách studenti, kteří se účastnili soutěže Ideální banka 21. století, při níž měli za úkol popsat ideální moderní bankovní dům.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít