Plán plníme s rezervou

06. května 2009, 12:56 - (red)
06. května 2009, 12:56

Trápí nás nepředvídatelný propad cen druhotných surovin, říká finanční ředitel AVE CZ

EURO: Kdy jste se poprvé začali ve vaší společnosti zabývat hospodářskou krizí? ŠMÍD: V létě 2008. Nicméně dopad do oblasti odpadového hospodářství nebyl prvotním projevem finanční ani hospodářské krize.

EURO: Jaký byl dopad krize na provozní výsledky, jak se změnily oproti plánu? ŠMÍD: Loňský plán jsme s rezervou splnili, a i nyní po pěti měsících našeho hospodářského roku jsou naše výsledky lepší než plánované.

EURO: Jaká jste přijali opatření pro udržení, respektive zlepšení provozního výsledku? ŠMÍD: Intenzivnější spolupráce obchodního oddělení s nejvyšším vedením společnosti, aktivnější monitoring zákazníků a předcházení vzniku pohledávek po splatnosti, aktivnější řízení významných skupin nákladů, optimalizace investic – podrobnější posuzování priorit.

EURO: Považujete za správné soustředit se jen na snižování nákladů, nebo je třeba hledat nové možnosti, například ve formě inovací? ŠMÍD: Snižování nákladů nelze opomenout, nicméně samo o sobě nemůže zajistit zlepšení tržního postavení společnosti a tím pádem ani dlouhodobě udržitelné pozitivní hospodářské výsledky.

EURO: Kdy dosáhne hospodářská krize vrcholu a kdy očekáváte opětovný růst ekonomiky? ŠMÍD: Dobrá otázka! Už jsem na ni četl desítky chybných předpovědí, nerad bych přidával další.

EURO: Máte nastaveny indikátory, které „měří“ dopady krize a případný obrat k lepšímu? ŠMÍD: Jistě; aktuálně nás trápí zejména nepředvídatelný propad cen druhotných surovin v závěru loňského roku, který v důsledku ohrožuje léta budovaný systém třídění odpadů v obcích. Tato problematika se nyní řeší ve spolupráci zainteresovaných subjektů s příslušnými ministerstvy. Jakákoliv změna k lepšímu by pomohla nejen nám, ale i celé České republice při plnění mezinárodních závazků v této oblasti.

Jiří Šmíd, AVE CZ odpadové hospodářství

AVE, jedna z nejvýznamnějších společností v oboru na českém trhu. Její portfolio pokrývá celou oblast odpadového hospodářství včetně sanace starých ekologických zátěží a zasahuje i do dalších činností, především pro obce – údržbu městské zeleně, komunikací, zimní údržbu atd. Společnost rychle roste, za tři roky téměř ztrojnásobila obrat, dosahuje stabilně pozitivních hospodářských výsledků.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít