Plán plníme s rezervou

06. května 2009, 12:56 - (red)
06. května 2009, 12:56

Trápí nás nepředvídatelný propad cen druhotných surovin, říká finanční ředitel AVE CZ

EURO: Kdy jste se poprvé začali ve vaší společnosti zabývat hospodářskou krizí? ŠMÍD: V létě 2008. Nicméně dopad do oblasti odpadového hospodářství nebyl prvotním projevem finanční ani hospodářské krize.

EURO: Jaký byl dopad krize na provozní výsledky, jak se změnily oproti plánu? ŠMÍD: Loňský plán jsme s rezervou splnili, a i nyní po pěti měsících našeho hospodářského roku jsou naše výsledky lepší než plánované.

EURO: Jaká jste přijali opatření pro udržení, respektive zlepšení provozního výsledku? ŠMÍD: Intenzivnější spolupráce obchodního oddělení s nejvyšším vedením společnosti, aktivnější monitoring zákazníků a předcházení vzniku pohledávek po splatnosti, aktivnější řízení významných skupin nákladů, optimalizace investic – podrobnější posuzování priorit.

EURO: Považujete za správné soustředit se jen na snižování nákladů, nebo je třeba hledat nové možnosti, například ve formě inovací? ŠMÍD: Snižování nákladů nelze opomenout, nicméně samo o sobě nemůže zajistit zlepšení tržního postavení společnosti a tím pádem ani dlouhodobě udržitelné pozitivní hospodářské výsledky.

EURO: Kdy dosáhne hospodářská krize vrcholu a kdy očekáváte opětovný růst ekonomiky? ŠMÍD: Dobrá otázka! Už jsem na ni četl desítky chybných předpovědí, nerad bych přidával další.

EURO: Máte nastaveny indikátory, které „měří“ dopady krize a případný obrat k lepšímu? ŠMÍD: Jistě; aktuálně nás trápí zejména nepředvídatelný propad cen druhotných surovin v závěru loňského roku, který v důsledku ohrožuje léta budovaný systém třídění odpadů v obcích. Tato problematika se nyní řeší ve spolupráci zainteresovaných subjektů s příslušnými ministerstvy. Jakákoliv změna k lepšímu by pomohla nejen nám, ale i celé České republice při plnění mezinárodních závazků v této oblasti.

Jiří Šmíd, AVE CZ odpadové hospodářství

AVE, jedna z nejvýznamnějších společností v oboru na českém trhu. Její portfolio pokrývá celou oblast odpadového hospodářství včetně sanace starých ekologických zátěží a zasahuje i do dalších činností, především pro obce – údržbu městské zeleně, komunikací, zimní údržbu atd. Společnost rychle roste, za tři roky téměř ztrojnásobila obrat, dosahuje stabilně pozitivních hospodářských výsledků.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít