Pevný beton pro Koreu

10. června 2011, 05:44 - Iva Hrušková
10. června 2011, 05:44

Již více než 10 let působí v Jižní Koreji společnost Avas Export-Import. Ve spolupráci s firmou Chemicon, jednou z předních společností v oboru stavebních hmot a technologií v Jižní Koreji, dodává speciální příměsi pro vysokopevnostní betony. Nyní připravuje také další společné projekty.

Foto: Profimedia.cz

V Jižní Koreji začala firma Avas Export-Import působit v roce 2000. Zemi zvolila v rámci hledání nových trhů v oblasti stavebních surovin. Působení zde zvolila především z důvodu vysoké technické a technologické vyspělosti trhu.

Firma jako dodavatel speciálních příměsí pro vysokopevnostní betony zahájila spolupráci se společností Chemicon, která působí zejména v oblasti technologií a zpracování betonu. Společnost tak založila pobočku u firmy pod názvem Avas Export-Import Korea. Hlavním obchodním artiklem jsou dodávky mikrosiliky pro výrobu vysokopevnostních betonů a žáruvzdorných materiálů.

S Korejci si vyměňujeme zkušenosti

Podnikání v Jižní Koreji se podle desetiletých zkušeností společnosti vyplatí. Za jeden z nejdůležitějších kroků na počátku podnikání firma považuje spolupráci se spolehlivým a profesně zdatným partnerem. „Pokud se podaří uskutečnit tento krok, je následný obchod velmi spolehlivý jak po obchodní, tak ekonomické stránce,“ říká jednatel firmy Ladislav Dolanský.

Spolupráce umožňuje oběma společnostem dobrou výměnu zkušeností v oboru. Druhé straně podle firmy Avas Export-Import vyhovuje také stálá kvalita surovin a operativnost dodávek.

Se vzdáleností jsme počítali

Spolupráce s Jižní Koreou se vyplatí především s ohledem na její vyspělost, která tak napomáhá rozvíjení obchodních kontaktů se zahraničím. Problémy podle jednatele společnosti nezpůsobuje ani vzdálenost. „Ta je v obchodní činnosti relativním pojmem. Pokud je předem zakomponována do systému, nezpůsobuje žádnou překážu,“ upřesňuje Dolanský.

Navíc je možné vyzdvihnout dopravní propojení, které je jak v letecké, tak i v námořní dopravě na vysoké úrovni, a nepředstavuje tak pro vzájemnou obchodní spolupráci žádné bariéry.

Mladí Korejci přinášejí angličtinu

Odlišnosti se oproti České republice či Evropě objevují také napříč privátním sektorem. Jak uvádí Ladislav Dolanský, v zemi se při obchodní spolupráci výrazně projevuje vysoké profesionální nasazení všech lidí pracujících v obchodní branži. Rozdílná je také odpovědnost. „Pracovní doba v privátním sektoru je podstatně více využita a odpovědnost v daných funkcích je na podstatně vyšší úrovni,“ dodává.

K dalším rozdílům, které firma zaznamenala, patří také zaměření na vlastní výkon v korejských společnostech. To je právě pro asijské země typické a může se stát lákadlem pro mnohé zájemce o spolupráci. Společnost Avas Export-Import zdůrazňuje motivovanost zaměstnanců. „Samozřejmostí je neustálé sebevzdělávání a snaha dosáhnout na co nejvyšší mety,“ říká Ladislav Dolanský.

K rozvoji spolupráce se zahraničními partnery také napomáhá komunikace v anglickém jazyce, který je v Jižní Koreji stále více preferován. Je to odrazem i vysoké účasti mladých lidí při studiu v zahraničí. I tato skutečnost usnadňuje zahraničním firmám vstup na tamější trhy.

Společnost Avas Export-Import nadále plánuje zvyšování obchodní bilance při kooperaci s firmou Chemicon. „To bude mít jistě vliv i na lepší ekonomiku vzájemné spolupráce,“ říká Ladislav Dolanský. Od roku 2000 se rozšířila technická spolupráce firem a připravují se také další společné projekty.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Auta
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do…
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Nokia 8 je tady. Znovuzrozená značka konečně představila špičkový telefon
Continental znovu vynalezl kolo, aby mohly elektromobily lépe brzdit
Technologie
Na počítače míří nový Skype. Nebude to taková divočina jako mobilní verze
Asus se úplně zbláznil. Uvedl 6 až 12 nových Zenfonů 4
GPS, laser a bohatá sklizeň: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Postrach fotografů a fotobank. Google umí perfektně odstranit vodoznak
Intel: top Coffee Lake má o 11 % lepší výkon v jednom vlákně. Kvůli AMD přejmenuje čipset
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít