Petr „Tremolo“ Wolf

17. července 2008, 17:09 - (red)
17. července 2008, 17:09

Kapitola 136

Smog vadí, zisk nikoli * Aristokratický hrdelní proces * Třesoucí se vlk

Smog vadí, zisk nikoli

Nemůžeme dýchat, pálí nás v krku, hrozí nám astma. Stížnosti sportovců na pekingský vzduch před olympiádou plní noviny i televizní reportáže. Je pravda, že smog je jedním z nejtěžších problémů, se kterým se musí Čína před sportovním svátkem vyrovnat. „Sluníčko jsme viděli naposledy v letadle při příletu a znovu až v letadle při návratu,“ popisoval nedávný předolympijský test kouč reprezentačního týmu vodních slalomářů Jiří Pultera. Kanoista Stanislav Ježek dodával: „Na rychlostním kanálu nebylo občas vidět na druhý břeh.“ Šéf Mezinárodního olympijského výboru Jacques Rogge slibuje, že v případě silného znečištění budou všechny závody trvající déle než hodinu posunuty.
Je však skutečně na místě jen ostrá kritika? Čína se maximálně snaží vyjít vstříc všem nespokojeným. Zavře mnoho továren a z ulic zmizí dva miliony aut. Za posledních deset let vynaložila Čína na zlepšení životního prostředí přes 263 miliard korun. Ještě před třinácti lety se stačilo projet po Pekingu na kole, aby měl člověk posmrkaný kapesník zcela černý. To dnes již neplatí, přestože je čínská metropole stále řazena mezi nejznečištěnější místa na světě. Na tom se však nepodílí jen samotná Čína. O téměř čtrnáct procent loni vzrostly přímé zahraniční investice v Číně a dosáhly rekordních 82,6 miliardy dolarů. Světoví producenti - od automobilů přes textil až po strojní zařízení - přesouvají výrobu do Číny. Úspora nákladů jim mnohonásobně vynahradí nějaký ten smog, ke kterému svým působením také přispívají. A olympionici? Jejich problémy s dýcháním je rozhodně netrápí.

Aristokratický hrdelní proces

Vážený pane prokurátore, dávám návrh na podání obžaloby v případě obviněného takzvaného Jacka Rozparovače.
Pane vyšetřovateli, copak ten náš milý Jack Rozparovač provedl? Nějaký pěkný prvohlavový čin? Dopustil se snad vlastizrady, rozvracení republiky, teroru, záškodnictví, sabotáže, vyzvědačství nebo ohrozil utajované skutečnosti?
Ne, to ne.
Nebo snad spolupracoval s nepřítelem nebo se dopustil válečné zrady, či dokonce sloužil v cizím vojsku?
Ó, to nikoli!
Tak zřejmě neoprávněně podnikal nebo provozoval loterie a podobné sázkové hry? Či snad dokonce poškozoval spotřebitele?
Ó, ne, nikoli, spotřebitele ne!
Že by porušoval předpisy o oběhu zboží ve styku s cizinou, o nakládání s kontrolovaným zbožím a technologiemi nebo o zahraničním obchodu s vojenským materiálem?
Ani myšlenkou, vážený pane prokurátore.
Tak se dopustil trestných činů proti hospodářské kázni, měně nebo proti výkonu pravomoci státního orgánu a veřejného činitele?
Přísahám, že ne, pane prokurátore!
Už to mám! Ohrozil či poškodil životního prostředí! Neoprávněně nakládal s chráněnými a volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami! Poškozoval a ohrožoval provoz obecně prospěšného zařízení!
Samá voda, pane prokurátore.
Tak to bude asi pěkný prefíkanec, nedovoleně vyrábějící a držící omamné a psychotropní látky a jedy, podezřelý z šíření nakažlivých chorob! Ohrožoval zdraví závadnými potravinami a jinými potřebami! Z ničeho takového nebyl obviněn, pane prokurátore.
Tak mi dovolte, drahý kolego, tipovat dál. Zcela jistě, s tím jménem, se mohl dopustit hanobení národa, etnické skupiny, rasy a přesvědčení. Jak otevřel úst svých, šířil poplašné zprávy, aniž by dbal na dodržování tajemství zpráv dopravovaných.
To v tomto případě nebylo zjištěno, pane prokurátore.
Už to mám! Krádež, zpronevěra, neoprávněné držení platební karty, podvod, provozování nepoctivých her a sázek, legalizace výnosů z trestné činnosti, porušování povinnosti při správě cizího majetku, trestné činy proti brannosti, trestné činy vojenské!
Nic z toho, pane prokurátore!
Člověče, vždyť to musí být přímo světec! Okamžitě ho zbavte všech obvinění a podezření a omluvte se mu! Do vlády by měl jít, takový člověk! Premiérem by měl být! Na Hrad s ním!

Třesoucí se vlk

Sui generis poslanec Petr Wolf (on se k nikomu nehlásí a nikdo se nehlásí k němu) takzvaně vyměkl. Není z něj Howlin’ Wolf, hrůzostrašně vyjící vlk, jak by se slušelo, ale spíše kníkající a třesoucí se tremulous neboli Tremolo Wolf.
Íránci vystřelili do luftu tu část starého raketového šrotu, která ještě fungovala, zbytek pro televizi domalovali ve photoshopu a Tremolo Wolf se hned šel převléknout a pak se schoulil pod obrázek radaru, jenž si dal nad postel místo Panenky Marie. Jelikož však íránské nebezpečí spočívá ve schopnostech grafického softwaru, bude logické, když tam vznikne i ochrana proti tomuto nebezpečí. Budiž mu tedy vytvořena i policejní ochrana ve photoshopu. Grafik týdeníku EURO už učinil přiměřené kroky na ochranu poslance Wolfa, které jsou z logiky věci dostatečné a přiměřené.
Není zač, pane policejní prezidente.

(ilustrační grafika: množství naklonovaných policajtů kolem poslance Wolfa)

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít