Pět minut po dvanácté

30. května 2012, 16:37 - Mgr. Dáša Hyklová
30. května 2012, 16:37

Na jihu Evropy se proti reformám pracovního práva masově demonstruje

Studie Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí ČR uvádí, že stínová (černá a skrytá) ekonomika tvoří například v Rakousku přibližně deset procent HDP. V Bulharsku to však může být až 35 procent. A zatímco ve Španělsku pracuje načerno kolem deseti procent populace, v Itálii tvoří nelegální pracovní kontrakty zhruba třináct procent celkové zaměstnanosti. Nejvyšší míry však dosahovala stínová ekonomika v Řecku, kde se podle odhadů expertů dlouhodobě podílela na tvorbě HDP až ze 40 procent. Mimo jiné i kvůli těmto praktikám přicházel stát o značné příjmy, které nyní v tamní státní pokladně chybí. Není pochyb o tom, že Itálie – odobně jako Španělsko, Portugalsko a Řecko – potřebuje reformu pracovního práva jako sůl. Současný zastaralý systém nejenže umožňuje různé formy zaměstnávání, ale hlavně má na svědomí segmentovaný trh práce. Zjednodušeně řečeno, vítězi, a to jak z hlediska jistoty pracovního místa, tak i kvality pracovních podmínek, jsou starší ročníky a na straně poražených stojí na jihu Evropy mladší lidé. Ne náhodu dosáhla letos v lednu míra nezaměstnanosti ve věkové kategorii 18 až 24 let v Itálii 31,1 procenta, v Portugalsku 35,1, v Řecku 48,1, a ve Španělsku dokonce 49,9 procenta. Pro srovnání: Německo registrovalo za totéž období pouze 7,8 procenta nezaměstnaných mladých lidí.

Neflexibilní zákony

V Itálii se jim říká „precario“. Řeč je o krátkodobých pracovních smlouvách zaměstnanců, kteří nejsou schopni najít si stabilní práci na dobu neurčitou. Problém však není pouze v nich. Paradoxně právě od nich zaměstnavatelé očekávají svědomitý přístup k práci a kvalitní výkony. Mnozí se doopravdy snaží a doufají, že díky tomu získají nový, lepší, a především stabilnější kontrakt. Prozatím se tak stalo málokdy. Na vině jsou archaické italské právní normy. Konkrétně zákon z roku 1970 a jeho proslulý článek č. 18 o povinnosti znovu umístění pracovníků, kterým byla dána neplatná výpověď. Pro zaměstnavatele v Itálii je proto velice těžké zbavit se zaměstnance, s nímž není spokojen a který má smlouvu na dobu neurčitou. Zaměstnanec může proti své výpovědi podat stížnost u soudu, který se – když už nic jiného – obvykle vleče několik let. Ve většině případů navíc vyhrávají spor vyhození zaměstnanci. Zaměstnavatel jim pak musejí zpětně doplatit ušlou mzdu a státu pokutu. Není divu, že zaměstnavatelé dávají v posledních letech přednost smlouvám na dobu určitou, díky nimž mají při výběru zaměstnanců mnohem větší flexibilitu. Mladí a v mnoha případech i vzdělaní Italové však kvůli tomu nemohou najít stabilní práci. Jen stěží mohou začít budovat kariéru a zakládat rodiny, mnohdy nemají nárok ani na hypotéky.

Italský trh práce proto trpí tzv. dualismem, kdy se jeho zaměstnanci dělí do dvou skupin, a to podle míry sociální ochrany. Ani zahraniční investoři se kvůli nynějším pracovním zákonům do Itálie zrovna nehrnou. Nová vláda Maria Montiho, která nastoupila po pádu Berlusconiho kabinetu loni v listopadu, by však tuto situaci chtěla změnit. Návrh liberalizace a reformy trhu práce z pera ministryně sociálních věcí Elsy Fornero však naráží na odpor části italské veřejnosti.

Odboráři v ulicích

Premiér Monti od nástupu do funkce plní sliby a snižuje vládní výdaje a zvyšuje daně. Hlavním cílem nynějšího úřednického kabinetu, který by měl vést Itálii až do voleb plánovaných na jaře 2013, je realizace strukturálních reforem a obnovení důvěry finančních trhů. Levicová Demokratická strana, která je v parlamentu jednou z klíčových opor Montiho vlády, ale s některými zásadními návrhy nesouhlasí. Navíc má i úzké kontakty na odbory. Premiér se však již nechal slyšet, že raději odstoupí, než by přistoupil na kompromisy týkající se zásadních ekonomických reforem v zemi. „Náš úkol je mnohem ambicióznější, než pouze zůstat ve funkcích. V případě, že země, odborové organizace a politické strany nejsou připraveny pro to, co my považujeme za dobré, nebudeme usilovat o pokračování,“ uvedl.
Proti vládním reformám se masově a opakovaně demonstrovalo i v Řecku, nedávno se stávkovalo také v Portugalsku a ve Španělsku se 29. března uskutečnila dokonce generální stávka. Tamním odborářům se nelíbí především plánované změny na trhu práce. Španělsko se potýká s rekordní nezaměstnaností 23,6 procenta, což je nejvíce za posledních 17 let. Kabinet v únoru schválil uvolnění podmínek, za nichž mohou zaměstnavatelé propouštět pracovníky, výrazně se snižuje také odstupné. Reforma prošla počátkem března v parlamentu a vláda nyní chystá další úsporné kroky.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na…
Nejlepším motorem roku 2017 je osmiválec Ferrari. Poprvé se volil také nejlepší elektromotor
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Že jste ještě neviděli Porsche 911 GT2 RS? Nevadí, stejně už je vyprodané
Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Technologie
Steam rozjel letní výprodeje her. Nákupní horečku mu ale překazili „hackeři“
New York Times diskuze nezruší. Hloupé komentáře bude mazat umělá inteligence
Opera 46 významně zlepšuje stabilitu a omezuje stránky na pozadí
Psaní tahem prstu funguje už i v češtině, kalkulačka umí konvertovat měny [Windows Insider]
Standard Unicode 10.0 přináší znak bitcoinu a 56 nových emoji včetně vousáče a ponožek
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít