Péče o kulturní potřeby zaměstnanců

15. září 2008, 08:00 - Petr Kučera
15. září 2008, 08:00

V minulém čísle Profitu mne zaujala stručná zmínka o povinnosti zaměstnavatele „vytvářet podmínky pro uspokojování kulturních, rekreačních a tělovýchovných potřeb a zájmů“.

To skutečně existuje? Co to pro firmy konkrétně znamená a hrozí nějaký postih v případě neplnění?

L. Kadlecová

Ano, zmíněnou povinnost stanoví § 224 zákoníku práce, prosazeného v roce 2006 sociálními demokraty a komunisty za podpory odborů. Jde o povinnost, nikoliv jen nějaké doporučení, navíc se jí nelze zprostit ani dohodou se zaměstnanci. V praxi je však její dodržování prakticky nekontrolované, protože uvedený paragraf všichni vnímají pouze jako proklamativní. Podrobně jsme se této povinnosti věnovali v Profitu č. 6/2008, kde jsme citovali také vyjádření odborníků. Nemáte-li zmíněné starší číslo našeho týdeníku, rádi vám jej zašleme – ozvěte se na profit@profit.cz.

Petr Kučera Profit

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Finance.cz pozvaly klienty na curling

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

  • Největší mýty o bolesti zad

  • Profesor Sameš: Porucha lícního nervu není legrace

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít