Pavel Páral: Slabý článek na primátorském řetězu

 Páral 01. dubna 2015, 07:12  -  Pavel Páral
01. dubna 2015, 07:12

To, co jako první zveřejnil web Neovlini.cz o jednání Adriany Krnáčové s protistranou sporu o pronájem Škodova paláce pražskému magistrátu, je velkorážnou municí k odstřelu primátorky. A vše nasvědčuje tomu, že k odstřelu oprávněnému. Nechat se zastupovat advokátní kanceláří, kterou mi doporučí protistrana, je krok, kterého by se snad nikdo soudný nedopustil.

Může samozřejmě jít o vnějškový znak čehosi, co nebylo ani zločinem, ani hloupostí. Je možné, že pronajímatel, společnost Copa Retail, byl svolný s nějakou formou narovnání. Je možné, že by byla pro město výhodná, ale firma měla výhrady k dosavadním advokátům, kteří třeba používali nějaké ostřejší metody nebo něco tušili o skutečném vlastnickém pozadí této zvláštní společnosti. A možná se chtěli vyrovnat finančně, ale zachovat přitom kredibilitu, kterou původní právníci ohrožovali.

Smlouva primátora Béma s jeho kamarádem Pawlovským byla od počátku nestandardní. Magistrát na nájmu za pár let zaplatil částku výrazně převyšující hodnotu budovy. Ještě nestandardnější byly pozdější vlastnické změny. A ti, kdo za nimi byli, určitě netouží po publicitě.


Čtěte také: Praha hledá nové právníky v kauze Škodova paláce, primátorka Krnáčová neodstoupí


To se ale nedozvíme. Jasné je, že primátorka neuvěřitelně hloupě přeposlala důvěrnou korespondenci opozičnímu zastupiteli a že se kuly pikle. Velmi, velmi podezřelé pikle. Minimálně jeden článek primátorského řetězu na šíji Adriany Krnáčové je proto hodně slabý. A při jejích nedostatečných profesionálních předpokladech nemusí být zdaleka jen jeden. Nakonec je zcela evidentní, že není schopná vyřešit zásadní problém magistrátní koalice, který se jmenuje Matěj Stropnický. Ten si hraje své vlastní hry a teatrálně ignoruje politické dohody.

Z mnoha jejích výroků týkajících se velkých pražských investic je navíc jasné, že primátorka nemá k dispozici spolehlivé informace. Zveřejněná fakta o výměně právní kanceláře v kauze Škodův palác jsou proto dost závažná na to, aby se první žena v čele Prahy s ostudou poroučela. To je ale dost obtížně zvládnutelný test soudržnosti pražské koalice. Můžeme se proto dočkat významných překvapení.

Osud primátorky v rukou exrozvědčice

V kuloárech se ale momentálně dost hovoří o významném posilování vlivu šéfky pražské organizace a faktické dvojky ANO, exrozvědčice Radmily Kleslové na městskou politiku a zejména na městské firmy. Podle dobře informovaného zdroje má Kleslová fakticky pod kontrolou celou dozorčí radu dopravního podniku.

Osud primátorky i současné koaliční rady je v rukou její vnitropartajní politické sokyně. Ta v politice umí chodit lépe než dobře, jak jistě vědí pražští sociální demokraté, jimž držela pozice v Praze 10 spravované kmotrem Hrdličkou. A je docela dobře možné, že se bude měnit i politický půdorys, na němž stojí pražská vláda. Nemusí to být nic zrovna hezkého na koukání. Alespoň uvidíme opravdovou politiku ANO v reálném životě.


Čtěte také:

Praha hledá nové právníky v kauze Škodova paláce, primátorka Krnáčová neodstoupí

Pražská TOP 09 podá trestní oznámení na primátorku Krnáčovou

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Čínské turbulence na trhu s kryptoměnami
Nepovinný PES by měl podnikatelům usnadnit práci. V čem a jak?
Co je dobré vědět o superhrubé mzdě?
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Auta
Malý crossover XC40 má po premiéře. Bude to první Volvo s…
Kolik toho doopravdy utáhne nový Land Rover Discovery? Možná se budete divit
Mitsubishi oživí jméno Evolution. Bude to koncept spojující vše, co fanoušci nenávidí
Lamborghini Huracán Super Trofeo Evo je „levná“ cesta k závodění
Člověk převlečený za sedadlo? Ano, i to je při vývoji autonomních vozů potřeba
Technologie
Další průšvih s 10nm procesem Intelu? Některé čipy Cannon Lake byly údajně odloženy
Děravý CCleaner byl nakonec zákeřnější. Cisco doporučuje obnovu systémů ze zálohy
Hotová informační průtrž. Google za dva týdny přestaví tyhle smartphony a počítače
Vyšla přelomová verze Minecraftu pro mobily, konzole a Windows 10
HEIF podporují Dropbox a Google Photos, zato OneDrive (a Windows 10) nikoli
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít