Pavel Páral: Michaela I.

07. května 2014, 13:48 - Pavel Páral
07. května 2014, 13:48

Je pravda, že nezaměstnanost se v Česku nezlepšuje ani s příchodem poměrně robustního růstu průmyslu a pomaloučkého probouzení stavebnictví. Jestliže však ministerstvo práce nyní vytváří přes zřizovatelská ministerstva tlak na státní firmy, aby začaly vytvářet více míst pro lidi z Úřadů práce, je nutné připomenout, že ne každý, kdo se rozhodne stavět Hladovou zeď, je velikánem dějin jako Karel IV.

Tahle znovu opakovaná socialistická hloupost nazývaná aktivní politika zaměstnanosti zrovna v této podobě je opravdu obludností.

Politikům nestačil zřejmě exkurz ministrů Rusnokovy vlády do státních Lesů ČR, kde se domáhali vytvoření tisíců pracovních míst při zalesňování Krušných hor. Nezaměstnaní z Podrušnohoří měli dostat novou skvělou práci. Pak se politici podívali, jak vypadá sázení stromků v reálu, a blud je opustil.

Pochopili, že obyvatelé Chánova fakt nebudou dobrovolně vstávat v pět hodin, aby v sedm začali s fyzicky namáhavou prací v obtížném terénu v dešti, mrazu či 30stupňových vedrech a polepšili si tak oproti dávkám, které jsou jen o několik stokorun nižší. Nakonec tak má vzniknout celých 30 tisíc pracovních míst.

Letištní nesmysl

Současná ministryně práce Michaela Tominové se zřejmě tím Karlem IV. cítí a pochopit to nechce. Vyšlápla si prý i na Řízení letového provozu. Zřejmě moc nelétá, protože představa, že za monitorem radaru řídícího letadlo, v němž cestuje, sedí chlápek, co si chodil pět let pro dávky a vysedával u piva, by ji asi chladnou nenechala.

Na Správě železniční dopravní cesty, či v Českých drahách to možná není tak markantní, ale o moc jiné to není – tyhle firmy fakt lidi s kolečkem a lopatou nepotřebují.

Zločin na státním majetku

Profil většiny státních firem vyžaduje, aby v nich pracovali kvalifikovaní a výkonní lidé, tedy ti, jich je ve zprostředkovatelnách práce jako šafránu a tyto podniky řeší většinou problém, že potřebné profesionály shánějí dost těžko.

Nutit tyto firmy vytvářet uměle pracovní místa pro nekvalifikované zaměstnance s nízkou produktivitou a dotovat je ze státního rozpočtu miliardovými částkami je nejen hanebné rozhazování peněz vytahaných daňovým poplatníkům z kapsy, ale i zločinem na státním majetku, protože se tak hodnota oněch státních firem může jen a pouze snižovat.

Čtěte více:

Pavel Páral: Buduj Evropu, posílíš mír

Deset let v EU: členství je znát na každém kroku, ať se to komu líbí nebo ne

Pavel Páral: Babišova zdrženlivost je na místě

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu…
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Nové Audi A8 dostane unikátní podvozek, který reaguje na nerovnosti i riziko kolize
Technologie
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Tahle zahnutá výloha je ve skutečnosti obří flexibilní OLED panel od LG
Stahujte zdarma zombie co-op řežbu Killing Floor. Ale musíte si pospíšit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít