Pardubický kraj láká turisty

02. ledna 2007, 00:00 - admin
02. ledna 2007, 00:00

(reakce na zprávu v Profitu č. 51-52/2006)Do Pardubického kraje přijíždí nejméně turistů ze všech krajů v republice. Myslím, že je to dost nespravedlivé, protože lákadel je tu spousta. Doufám (a zájem o naše služby to potvrzuje), že během několika málo let se naopak stane módním cílem tuzemské dovolené.

(reakce na zprávu v Profitu č. 51-52/2006)

Do Pardubického kraje přijíždí nejméně turistů ze všech krajů v republice. Myslím, že je to dost nespravedlivé, protože lákadel je tu spousta. Doufám (a zájem o naše služby to potvrzuje), že během několika málo let se naopak stane módním cílem tuzemské dovolené.

Obrovským lákadlem je především Polabí, atraktivní hlavně pro cyklisty nebo in-line bruslaře. Hodně se tu investovalo do skutečných cyklostezek, tedy tras vedoucích po samostatném povrchu, odděleně od běžných silnic. Je tu rovina, takže ideální terén pro rodiny s dětmi. Přitom žádná samota, všude lze vidět něco zajímavého, po cestě je spousta občerstvení. Jen to chce nepolevovat v investicích do cyklostezek -mí hosté (hlavně ze západní Evropy) si nejvíce stěžují na jejich stále ještě malou síť, takže často musí jezdit buď děravými polními cestami, nebo rozbahněnými lesními stezkami, případně riskovat život na běžných silnicích.

Velkou výhodou Polabí je také snadná dopravní dostupnost z Prahy nebo i z Moravy. Ležíme přímo na hlavním železničním koridoru, díky nově otevřené dálnici do Hradce je to sem rychlejší i autem. Čím dál častěji sem na několik dní jezdí rodiny, jejichž otec přes den „na pár hodin“ jede pracovat do Prahy, ale odpoledne se vrací za manželkou a dětmi. Ideální kompromis mezi rodinou a prací.

Myslím, že do módy přicházejí také „zapomenuté“ Orlické hory a Králický Sněžník. No a jak v článku píšete, velkým lákadlem je určitě třeba i kladrubský hřebčín, Sečská přehrada nebo přírodní rezervace Maštale.

Jiří Němec majitel pensionu

Tak Pardubický kraj chce přilákat turisty. A činí tak opravdu „originálně“. Zvolil slogan „I love východní Čechy“. Skutečně kreativní! Ještě nikdy jsem něco takového neviděl a nečetl. A což teprve zahraniční turisté.

To samozřejmě myslím ironicky. Zajímalo by mne, jestli jde jen o neschopnost příslušných úředníků, nebo o korupci. Jak mohli vybrat reklamní agenturu, která jim - jistě ne zadarmo - vymyslela slogan, který patří k nejzprofanovanějším? Jen já sám jsem za několik uplynulých let viděl nejméně 20 variací v Evropě i zámoří.

Nejsem velký marketingový odborník, ale nedávno jsem absolvoval seminář na téma propagace služeb. Hlavní poučka: Propagujte KONKRÉTNÍ výhody a nevýhody, konkrétní produkty, ne nějaká abstraktní tvrzení, splývající s ostatními. Sloganů typu „I love (město, kraj)“ jsou stovky. Ale kladrubský hřebčín, cyklostezky v Polabí, Železné hory nebo Králický Sněžník (třetí nejvyšší hora v republice!) - ty jsou na světě jenom jedny. Nestyďme se za ně!!!

Petr Bednář, Pardubicko

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
Retro na neděli: Dixi DA-1 3/15 slaví 90 let jako vůbec…
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Technologie
AMD neotevře kód své analogie Intel ME. Secure Processor zůstane „blackboxem“
Mapy.cz pro Android jsou kompletně offline včetně plánování tras
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka vyhnout
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít