Pamětní deska bude, a basta

05. března 2007, 00:00 - (jas)
05. března 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEKSnaha zákupského podnikatele Zdeňka Rydygra získat grant z evropských peněz stále naráží na chybějící nové formuláře. Koordinační rada Libereckého kraje mu sdělila, že by měly být v březnu až květnu, až je schválí Evropská unie.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK Snaha zákupského podnikatele Zdeňka Rydygra získat grant z evropských peněz stále naráží na chybějící nové formuláře. Koordinační rada Libereckého kraje mu sdělila, že by měly být v březnu až květnu, až je schválí Evropská unie.

VALENTÝN NA VEDLEJŠÍ KOLEJI

Severočeský podnikatel žádá o dotaci na zprovoznění muzea masek ve výši 1,5 milionu korun. K tomu ze svých zdrojů přidá další půlmilion. Největší položkou přitom bude oprava fasády a dobových oken. Naštěstí povolení od památkářů už má Rydygr v kapse.

Svatý Valentýn přinesl sice Rydygrově firmě PVO některé zakázky, ale žádná bomba to podle jeho slov nebyla. „Měli jsme objednávky na valentýnské girlandy a lampiony se srdíčky, ale svátek zamilovaných se slaví hlavně v Praze, a tam my toho moc nedodáváme,“ vysvětluje podnikatel, který sám tento svátek příliš neuznává a květiny dává manželce až k Mezinárodnímu dni žen.

Kromě podnikání musí Zdeněk Rydygr stíhat i zasedání zákupského zastupitelstva, kam byl loni na podzim poprvé zvolen. Kandidoval i na starostu, ale starostkou se nakonec stala zástupkyně KSČM. „A bohužel to bylo s podporou ODS,“ podivuje se výrobce karnevalových masek.

TO BY MOHL CHTÍT KAŽDÝ

Nelíbí se mu ani dřívější odmítnutí zastupitelstva umístit naproti hotelu Orlík pamětní desku na počest veteránů výsadkových vojsk. Tehdejší starostka, která udržela svůj post i po podzimních komunálních volbách, to údajně odmítla se slovy, že „to by mohl chtít každý“. V únoru se tak severočeský podnikatel sešel se zástupci Sdružení veteránů výsadkových vojsk a dohodli se, že pamětní deska bude umístěna přímo na budově výrobního závodu Zdeňka Rydygra. Slavnostně odhalena by měla být 2. června za seskoku parašutistů rovnou na zákupské náměstí.

Společenskou událostí měsíce února se stal pro Rydygra šermířský ples, kam se vypravil ve vycházkové uniformě c. a k. korvetního poručíka.

ZDENĚK RYDYGR

Majitel společnosti PVO předvádí jednu ze svých karnevalových masek.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít