Pamětní deska bude, a basta

05. března 2007, 00:00 - (jas)
05. března 2007, 00:00

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEKSnaha zákupského podnikatele Zdeňka Rydygra získat grant z evropských peněz stále naráží na chybějící nové formuláře. Koordinační rada Libereckého kraje mu sdělila, že by měly být v březnu až květnu, až je schválí Evropská unie.

ZDENĚK RYDYGR, VÝROBCE KARNEVALOVÝCH MASEK Snaha zákupského podnikatele Zdeňka Rydygra získat grant z evropských peněz stále naráží na chybějící nové formuláře. Koordinační rada Libereckého kraje mu sdělila, že by měly být v březnu až květnu, až je schválí Evropská unie.

VALENTÝN NA VEDLEJŠÍ KOLEJI

Severočeský podnikatel žádá o dotaci na zprovoznění muzea masek ve výši 1,5 milionu korun. K tomu ze svých zdrojů přidá další půlmilion. Největší položkou přitom bude oprava fasády a dobových oken. Naštěstí povolení od památkářů už má Rydygr v kapse.

Svatý Valentýn přinesl sice Rydygrově firmě PVO některé zakázky, ale žádná bomba to podle jeho slov nebyla. „Měli jsme objednávky na valentýnské girlandy a lampiony se srdíčky, ale svátek zamilovaných se slaví hlavně v Praze, a tam my toho moc nedodáváme,“ vysvětluje podnikatel, který sám tento svátek příliš neuznává a květiny dává manželce až k Mezinárodnímu dni žen.

Kromě podnikání musí Zdeněk Rydygr stíhat i zasedání zákupského zastupitelstva, kam byl loni na podzim poprvé zvolen. Kandidoval i na starostu, ale starostkou se nakonec stala zástupkyně KSČM. „A bohužel to bylo s podporou ODS,“ podivuje se výrobce karnevalových masek.

TO BY MOHL CHTÍT KAŽDÝ

Nelíbí se mu ani dřívější odmítnutí zastupitelstva umístit naproti hotelu Orlík pamětní desku na počest veteránů výsadkových vojsk. Tehdejší starostka, která udržela svůj post i po podzimních komunálních volbách, to údajně odmítla se slovy, že „to by mohl chtít každý“. V únoru se tak severočeský podnikatel sešel se zástupci Sdružení veteránů výsadkových vojsk a dohodli se, že pamětní deska bude umístěna přímo na budově výrobního závodu Zdeňka Rydygra. Slavnostně odhalena by měla být 2. června za seskoku parašutistů rovnou na zákupské náměstí.

Společenskou událostí měsíce února se stal pro Rydygra šermířský ples, kam se vypravil ve vycházkové uniformě c. a k. korvetního poručíka.

ZDENĚK RYDYGR

Majitel společnosti PVO předvádí jednu ze svých karnevalových masek.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít