Otevíráme bistro

12. září 2005, 00:00 - admin
12. září 2005, 00:00

HLASY ČTENÁŘŮPlánujeme otevřít bistro s rychlým občerstvením a kapacitou dvanácti míst, ale nevíme, jaké jsou nové právní předpisy Evropské unie pro provozování takového bistra, hygienické standardy nebo i jiné legislativní podmínky, které je třeba splňovat. Je potřeba vybudovat toalety pro zákazníky, i když to bude rychlé občerstvení?

HLASY ČTENÁŘŮ

Plánujeme otevřít bistro s rychlým občerstvením a kapacitou dvanácti míst, ale nevíme, jaké jsou nové právní předpisy Evropské unie pro provozování takového bistra, hygienické standardy nebo i jiné legislativní podmínky, které je třeba splňovat. Je potřeba vybudovat toalety pro zákazníky, i když to bude rychlé občerstvení?

Krystýna N. Před otevřením je třeba hygienické správě předložit ke schválení plánek bistra, v němž budou vyznačeny nerez dřezy na černé i bílé nádobí (umývárna černého nádobí musí být oddělena minimálně přepážkou), omyvatelné a nedřevěné pracovní plochy a samostatné umyvadlo na mytí rukou personálu. Jestliže chystáte přípravu „hotovek“, přibudou k povinné výbavě i shockery pro zmrazování surovin. Dále počítejte s toaletami zvlášť pro personál a hosty, třebaže plánujete kapacitu dvanácti míst. Všechny toalety musí být vybaveny hygienickým setem (nádržka s tekutým mýdlem, papírové ručníky, toaletní papír). K provozu je nutná studená i teplá voda, a to i na sociálním zařízení. Euronorma pro hostinskou činnost obsahuje mnoho dalších podmínek. K provozování rychlého občerstvení potřebujete živnostenský list, který můžete získat, máte-li výuční list nebo maturitu v oboru a splňujete-li předepsanou praxi (protože se živnostenský zákon upravuje, dojde ke změnám zřejmě i v tomto požadavku). Pokud nesplňujete podmínky k vydání živnostenského listu, musí vás zastupovat osoba, která požadavky pro získání živnostenského listu splňuje. **Modrozelená poradna

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a…
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Maserati GranTurismo se dočkalo dalšího faceliftu. Nástupce je ve hvězdách
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít