Otevíráme bistro

12. září 2005, 00:00 - admin
12. září 2005, 00:00

HLASY ČTENÁŘŮPlánujeme otevřít bistro s rychlým občerstvením a kapacitou dvanácti míst, ale nevíme, jaké jsou nové právní předpisy Evropské unie pro provozování takového bistra, hygienické standardy nebo i jiné legislativní podmínky, které je třeba splňovat. Je potřeba vybudovat toalety pro zákazníky, i když to bude rychlé občerstvení?

HLASY ČTENÁŘŮ

Plánujeme otevřít bistro s rychlým občerstvením a kapacitou dvanácti míst, ale nevíme, jaké jsou nové právní předpisy Evropské unie pro provozování takového bistra, hygienické standardy nebo i jiné legislativní podmínky, které je třeba splňovat. Je potřeba vybudovat toalety pro zákazníky, i když to bude rychlé občerstvení?

Krystýna N. Před otevřením je třeba hygienické správě předložit ke schválení plánek bistra, v němž budou vyznačeny nerez dřezy na černé i bílé nádobí (umývárna černého nádobí musí být oddělena minimálně přepážkou), omyvatelné a nedřevěné pracovní plochy a samostatné umyvadlo na mytí rukou personálu. Jestliže chystáte přípravu „hotovek“, přibudou k povinné výbavě i shockery pro zmrazování surovin. Dále počítejte s toaletami zvlášť pro personál a hosty, třebaže plánujete kapacitu dvanácti míst. Všechny toalety musí být vybaveny hygienickým setem (nádržka s tekutým mýdlem, papírové ručníky, toaletní papír). K provozu je nutná studená i teplá voda, a to i na sociálním zařízení. Euronorma pro hostinskou činnost obsahuje mnoho dalších podmínek. K provozování rychlého občerstvení potřebujete živnostenský list, který můžete získat, máte-li výuční list nebo maturitu v oboru a splňujete-li předepsanou praxi (protože se živnostenský zákon upravuje, dojde ke změnám zřejmě i v tomto požadavku). Pokud nesplňujete podmínky k vydání živnostenského listu, musí vás zastupovat osoba, která požadavky pro získání živnostenského listu splňuje. **Modrozelená poradna

Mohlo by vás zajímat

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

  • Vlastimil Harapes: Nemám rád cyklostezky a nejraději bych…

Hry pro příležitostné hráče