Osm zabijáků vaší krásy

15. října 2009, 13:45 - Šárka Z., <a href="http://www.ladyzone.cz">Ladyzone.cz</a>
15. října 2009, 13:45

Existuje několik faktorů, které výrazně ovlivňují naši celkovou krásu, ať už se jedná o pleť, celkově pokožku, vlasy nebo stav našeho organismu. Ne se všemi vlivy se dá něco dělat, některým se dá alespoň v malé míře předcházet, ale jiným se dá úspěšně vyhnout. Stačí trocha úsilí.

Autor: Profit

Kouření a zakouřené prostředí

Kouření je škodlivé snad ve všem směrech, o tom není pochyb. Škodlivé účinky cigaret a celkově nikotinu již byly několikrát prokázány. Jenže kouření neškodí vašemu organismu jenom zevnitř, ale negativně se také podepisuje na stavu vaší pleti. Někteří dermatologové se shodují na tom, že nadměrné kouření škodí pleti více než intenzivní sluneční záření. Nikotin totiž výrazně zužuje cévy, které poté nemohou pouštět pokožce důležité živiny. Pokud jste kuřačka a nemůžete se tohoto zlozvyku zbavit, dodržujte přinejmenším na 100 % pitný režim a jezte stravu bohatou na vitaminy A, C a E. Kouření totiž vede k předčasnému stárnutí pokožky. A která žena by chtěla ve svých třiceti letech vypadat o několik let starší?

Zakouřené prostředí stavu naší pokožky taky neprospívá, ba naopak. Kolikrát jste se vrátila domů po probdělé noci v klubu a měla jste pocit, že je vaše pokožka mastnější než obvykle? To způsobuje kouřem znečištěné ovzduší. Ráno si tak můžete být skoro jistá, že vám na obličeji vyskočí nějaký ten život znepříjemňující pupínek.

Když se neodlíčíte

S předchozím bodem tento bod velmi souvisí. Pokud se po dlouhé noci vrátíte domů, určitě nevynechejte koupelnu a své pleti věnujte alespoň tři minuty, abyste se zbavila nánosů make-upu a vyčistila obličej. Vaše pokožka potřebuje alespoň přes noc dýchat, jelikož je přes den „zadušená“ nánosy make-upu a jiných líčidel. Pokud se nebudete před spaním pravidelně odličovat, na vaší pleti se to viditelně projeví. Stav vaší pleti se viditelně zhorší, budou vám naskakovat pupínky a pleť se vám bude nadměrně mastit. Proto je velmi důležité líčidla smýt – ovšem pozor. Nepoužívejte vysušující mýdla, ale kvalitnější přípravky určené k odličování a čištění pleti.

Smog a znečištěné ovzduší Smogu se bohužel nevyhneme. Kdo žije ve velkoměstě, jistě potvrdí, že nečistoty v ovzduší se výrazně na pleti projevují. Pleť se smogem doslova dusí. Bohužel tento faktor neovlivníme, a proto musíme své pleti dopřát to, co jí chybí. Denně ji čistit, používat hydratační a vyživující pleťové masky, ale taky občasnou změnu prostředí. Pokud máte možnost vyjet si s rodinou či přáteli do přírody, rozhodně neváhejte. Horký vzduch z kulmy, fénu nebo žehličky na vlasy Pokud si každodenně fénujete vlasy nebo používáte jiné přístroje, které produkují horký vzduch, svoje vlasy si dokonale ničíte. Horký vzduch vlasům ubírá jejich sílu a při častém fénování se z povrchu i zevnitř vlasu vypařuje voda a tím se vytrácí vlhkost, vlasy ztrácí lesk a pružnost. Tím se vám začnou třepit konečky, což je důkaz, že vlasy nejsou úplně zdravé. Proto byste fén a ostatní přístroje neměla používat více než třikrát týdně. Pro vlasy je vždy lepší, když se nechají samovolně uschnout. Fén by měl být opravdu až krajním řešením, jak vlasy vysušit. Slunce I když máme sluníčko rády, hezky nás opálí a navíc příjemně hřeje, jeho paprsky jsou pro nás celkem nebezpečné. Sluneční záření může totiž v nejhorších případech způsobit melanomy, které mohou vést až k rakovině kůže. Proto bychom své tělo neměly příliš slunečnímu záření vystavovat, a když, tak s velkou opatrností. Nic se nemá přehánět. Slunce má škodlivý vliv nejen na naši pokožku, ale neprospívá ani našim vlasům. Sluníčko jim bere barvu a pořádně je vysušuje. Další nepříjemná věc, které sluníčko způsobuje, je stárnutí kůže. Když se sluníčku budeme vystavovat více než je nutné, pokožka se opět bude vysušovat a budou se nám tvořit vrásky. Opět jedna z věcí, která je pro ženy obrovským postrachem. Solária**

Na řadu se dostávají opět tolik diskutovaná solárka. Někteří jsou jeho zastánci, ale drtivá většina lékařů návštěvu solárií nedoporučuje, dokonce před nimi varuje.

Více na Ladyzone.cz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Hyundai i30 N: Krátké svezení s dalším korejským dítětem Alberta Biermanna
Technologie
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Asus uvádí monitory s technologií ELMB. Low motion blur konečně i pro LCD s FreeSync
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít