Orwellovská pojišťovna

18. března 2008, 17:23 - redakce
18. března 2008, 17:23

EURO 11/2008

Rádi bychom reagovali na článek Orwellovská pojišťovna, který komentuje nedávné dění okolo Vrchlabské nemocnice. V tomto článku se čtenářům povážlivě nedostává vyváženého přístupu.
Proto musíme některá tvrzení uvést na pravou míru:

Rozsah kontroly Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) má dle platných zákonů plné právo uskutečnit ve zdravotnickém zařízení, kterému platí za ošetřování svých pacientů - klientů, kontrolu takto poskytnuté zdravotní péče. Kontrola ve Vrchlabské nemocnici byla takto pojata už proto, že jinak než ze zdravotní dokumentace jednotlivých pacientů se nedá stoprocentně doložit, že poplatek skutečně nebyl, v rozporu s platnými pravidly, vybrán. Navíc tvrzení pana ředitele Drymla o zastavení chodu dětského oddělení či omezení provozu nemocnice v souvislosti s naší kontrolou nemá s realitou nic společného. Ke spolupráci potřebují naši revizní pracovníci nanejvýše dva administrativní pracovníky nemocnice. Požadavky na součinnost stejně jako termín kontroly byly nahlášeny nemocnici dopředu.

Údajný dluh VZP vůči Vrchlabské nemocnici Faktury za měsíc leden (zmiňované cca dva miliony korun) VZP Vrchlabské nemocnici uhradila a peníze připsala na její účet 3. března 2008, tedy v zákonem stanovené lhůtě.

Neuzavření smlouvy Smlouva je ze strany VZP již několik týdnů připravena. Nicméně nemocnice měla k jejímu návrhu výhrady a nebylo možné se dohodnout na finálním znění, protože pan ředitel Dryml pobýval podle vlastních slov měsíc v zahraničí. Po této dlouhodobé nepřítomnosti se vedení krajské pobočky VZP pro Královehradecký kraj dohodlo s vedením Vrchlabské nemocnice na pevném termínu jednání o smlouvě. Na toto jednání se pro změnu vedení nemocnice vůbec nedostavilo, protože pan ředitel na termín, opět podle vlastních slov, zapomněl.

Právo pacienta na svobodný výběr lékaře Toto právo VZP ctí a nikdy ho nezpochybňovala. I z těchto důvodů, navzdory chování vedení nemocnice, budeme nadále hradit náklady na péči o naše pojištěnce.

V závěru lze jen smutně konstatovat, že za vydatné pomoci médií se podařilo panu řediteli Drymlovi udělat si zcela zadarmo bombastickou reklamu před senátními volbami.

Tereza Květoňová
vedoucí oddělení veřejných záležitostí Odbor vnějších vztahů VZP

Poznámka redakce: Dopis byl redakčně krácen. Autorka reaguje na poznámku z Palubního deníku, který je satirickou rubrikou týdeníku EURO.

Mohlo by vás zajímat

Finance
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Vyřizování dětského pasu nenechávejte na poslední chvíli. Rychlopas se prodraží.
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
Auta
Aston Martin DB11 dostal osmiválec 4,0 l bi-turbo od…
Galerie na středu: Vyplatí se nejoblíbenější auta s dieselem? Jen když najedete stovky tisíc km
Prohlédli jsme si nový Opel Grandland X. Jak prostorný je uvnitř? (první dojmy)
Škoda vyrobila už šest milionů Octavií
Na prodej je krásná Škoda 130 RS. Její cena vás ale pravděpodobně nepotěší
Technologie
Prohlížeč Vivaldi konečně dostane synchronizaci
AMD vydalo první Vegu 10, poloprofi kartu Radeon Vega Frontier Edition za 999$. Bez recenzí
Facebook ovládá celý svět. Má již 2 miliardy uživatelů
Tip: Jak skrýt ikonu Windows Defenderu v oznamovací oblasti? [Windows 10]
Ve Windows Storu se objevil neoficiální, ale funkcemi nabitý klient pro Google Play Music
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít