Orwellovská pojišťovna

18. března 2008, 17:23 - redakce
18. března 2008, 17:23

EURO 11/2008

Rádi bychom reagovali na článek Orwellovská pojišťovna, který komentuje nedávné dění okolo Vrchlabské nemocnice. V tomto článku se čtenářům povážlivě nedostává vyváženého přístupu.
Proto musíme některá tvrzení uvést na pravou míru:

Rozsah kontroly Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) má dle platných zákonů plné právo uskutečnit ve zdravotnickém zařízení, kterému platí za ošetřování svých pacientů - klientů, kontrolu takto poskytnuté zdravotní péče. Kontrola ve Vrchlabské nemocnici byla takto pojata už proto, že jinak než ze zdravotní dokumentace jednotlivých pacientů se nedá stoprocentně doložit, že poplatek skutečně nebyl, v rozporu s platnými pravidly, vybrán. Navíc tvrzení pana ředitele Drymla o zastavení chodu dětského oddělení či omezení provozu nemocnice v souvislosti s naší kontrolou nemá s realitou nic společného. Ke spolupráci potřebují naši revizní pracovníci nanejvýše dva administrativní pracovníky nemocnice. Požadavky na součinnost stejně jako termín kontroly byly nahlášeny nemocnici dopředu.

Údajný dluh VZP vůči Vrchlabské nemocnici Faktury za měsíc leden (zmiňované cca dva miliony korun) VZP Vrchlabské nemocnici uhradila a peníze připsala na její účet 3. března 2008, tedy v zákonem stanovené lhůtě.

Neuzavření smlouvy Smlouva je ze strany VZP již několik týdnů připravena. Nicméně nemocnice měla k jejímu návrhu výhrady a nebylo možné se dohodnout na finálním znění, protože pan ředitel Dryml pobýval podle vlastních slov měsíc v zahraničí. Po této dlouhodobé nepřítomnosti se vedení krajské pobočky VZP pro Královehradecký kraj dohodlo s vedením Vrchlabské nemocnice na pevném termínu jednání o smlouvě. Na toto jednání se pro změnu vedení nemocnice vůbec nedostavilo, protože pan ředitel na termín, opět podle vlastních slov, zapomněl.

Právo pacienta na svobodný výběr lékaře Toto právo VZP ctí a nikdy ho nezpochybňovala. I z těchto důvodů, navzdory chování vedení nemocnice, budeme nadále hradit náklady na péči o naše pojištěnce.

V závěru lze jen smutně konstatovat, že za vydatné pomoci médií se podařilo panu řediteli Drymlovi udělat si zcela zadarmo bombastickou reklamu před senátními volbami.

Tereza Květoňová
vedoucí oddělení veřejných záležitostí Odbor vnějších vztahů VZP

Poznámka redakce: Dopis byl redakčně krácen. Autorka reaguje na poznámku z Palubního deníku, který je satirickou rubrikou týdeníku EURO.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Obtěžují vás nevyžádané telefonáty? Návod, jak se jim vyhnout
O 20 % víc než loni: ceny bytů opět rostou
Mají Češi na elektromobil? Hyundai hodlá rozšířit dojezd až na 500 kilometrů
Auta
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Galerie: Škoda Karoq se chlubí digitálním přístrojovým štítem. Taková věc tu ale byla už dávno
Nové BMW Z4 slibuje svobodu, ale počkáte si na ni až do jara 2018
Kouzlo bohaté sklizně: Zkusili jsme, jak se řídí moderní kombajn
Jeden Velorex 16/250 se dostal až do Chicaga. Teď je po renovaci a stojí přes 300 tisíc
Technologie
První 120Hz 4K monitor je tu. S nižším rozlišením umí i 480 Hz a vyrábí ho dva nadšenci
Tento týden podcast Cnews FM nebude
Co přinese Intel Coffee Lake do lowendu? Máme parametry Pentií, takt až 3,9 GHz
Povinné ručení: Jak na změnu smlouvy a snížení ceny
Intel už má 15W čtyřjádra pro notebooky v ceníku i s parametry, vydání je blízko
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít