Oranžgutánky

17. prosince 2014, 12:00 - Pavel Páral
17. prosince 2014, 12:00

Také si myslíte, že je skandální, když na světě není ani jedna ženská boxerka, který by vydělávala alespoň stejně jako ten chudší z bratrů Kličkových? Myslíte, že je třeba s tím něco udělat a nařídit sponzorům boxerských utkání, aby utrácely alespoň čtyřicet procent za sponzoring ženského boxu? Pokud ano, ta to vstupte do Oranžového klubu ČSSD.

A že je absurdní nařizovat soukromým osobám, jak mají utrácet své vlastní a řádně zdaněné peníze? Oranžové dámy tento názor nesdílejí a jsou přesvědčeny, že jen zpozdilec a negramot může protestovat proti tomu, aby u nás, stejně jako v dalších zemích Evropské unie platily kvóty nařizující firmám, že ve svých statutárních orgánech musí mít čtyřicet procent osob ženského pohlaví. K otázce, zda do této kvóty mají být zahrnuty i ženy s menšinovou sexuální orientací zatím nezveřejnily.

Jediným argumentem používaným veřejně proti této zrůdnosti vymyšlené eurokomisařkou Viviane Redingovou, jejíž existence by zůstala běžnému občanu bez tohoto návrhu milosrdně zatajena, jsou řeči o nedůstojném vymáhání rovnosti. Tady ale nejde ani o důstojnost, ani o rovnost. Zde jde o vlastnická práva v tom nejzákladnějším slova smyslu.

Nedotknutelnost soukromého vlastnictví patří zcela nepochybně mezi základní atributy liberální demokracie, tak jak ji známe a chráníme. Soukromý vlastník může se svým majetkem, tedy i svou firmou, činit cokoli, co neomezuje jiné vlastníky, či zdraví, bezpečnost a majetek občanů. A tyto záležitosti je možné regulovat, například předepsáním kvalifikace pro členy statutárních orgánů. To platí třeba u bank, nebo společností vlastnících jaderné elektrárny.

Jinak si každý může do vedení své firmy nominovat třeba orangutána. Nebo orangutánku, abychom zůstali na poli genderově korektním a poukázali přitom na absurditu návrhů, jejichž jediným důvodem existence je čísi potřeba publicity. Nicméně velmi vážným důsledkem pak může být jen narušení elementárních demokratických principů a brutální diskriminace části populace na základě pohlaví.

Jde tedy o mnohem více, než o nějaké poblázněné oranžgutánky a jejich pokusy o řešení neexistujícího problému.


Další komentáře:

Vláda hodinových manželů

Příliš mnoho inženýrů

Zprava špatný

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít