Opožděně, ale přece

14. června 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ
14. června 2004, 00:00

Oskar se jen tak nedá. Už nečeká na konečný verdikt antimonopolního úřadu a po svých konkurentech požaduje náhradu ve výši 1,6 miliardy korun.Žalobu na Eurotel a T-Mobile podal nejmladší mobilní operátor Český mobil. V ní viní Oskar své dva konkurenty, že mu znemožnili volně soutěžit v dobách jeho nástupu v letech 2000 a 2001 na český trh.

Oskar se jen tak nedá. Už nečeká na konečný verdikt antimonopolního úřadu a po svých konkurentech požaduje náhradu ve výši 1,6 miliardy korun.

Žalobu na Eurotel a T-Mobile podal nejmladší mobilní operátor Český mobil. V ní viní Oskar své dva konkurenty, že mu znemožnili volně soutěžit v dobách jeho nástupu v letech 2000 a 2001 na český trh. Toho se měli dopustit nastavením vyšších cen při volání do sítě Oskar oproti volání do ostatních konkurenčních sítí. Poplatky do Oskara byly až o čtyři koruny vyšší než do jiných mobilních sítí. Operátor se domnívá, že tento „společný bojkot“ odradil řadu zákazníků, kteří raději využili službyjeho konkurence.

Za stejný počin, tedy nevýhodné volání do sítě Oskara, již dostaly Eurotel i T-Mobile pokutu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ji udělil už v roce 2002, ale jeho rozhodnutí dosud není pravomocné, protože ho obě společnosti napadly žalobami. Úřad po nich chtěl 63 miliony korun.

Tiskový mluvčí Oskara Petr Šindler přiznal, že nynější žaloba navazuje na rozhodnutí antimonopolního úřadu. Firma požaduje po konkurentech dohromady více než 1,6 miliardy korun: Eurotel žaluje o 1,04 miliardy a T-Mobile o 615 milionů. Ani jedna z žalovaných firem se k tomu nechce příliš vyjadřovat. „Ještě jsme tu žalobu neviděli, tak k tomu nemůžeme nic říct. Nicméně trváme na tom, žejsme zákon neporušili,“ řekla Profitu Martina Kemrová ze společnosti T-Mobile.

Eurotel i T-Mobile se hájí tím, že při zahájení provozu konkurenční sítě neměly s Oskarem uzavřenou propojovací dohodu. Nová síť navíc údajně neměla dostatečnou kvalitu, čímž se zvyšovaly náklady na propojení hovorů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít