Operátoři zefektivnili přenos dat prostřednictvím GPRS

09. června 2003, 00:00 - Připravila Vladimíra Bezecná, publicistka
09. června 2003, 00:00

Po výrazných změnách v účtování připojení na internet přes mobilní telefon se rapidně zvedlo jeho využívání. Je na místě poradit, jak co nejlépe využít všech schopností, které GPRS nabízí.T-Mobile připravil program, který sníží náklady na práci s daty.

Po výrazných změnách v účtování připojení na internet přes mobilní telefon se rapidně zvedlo jeho využívání. Je na místě poradit, jak co nejlépe využít všech schopností, které GPRS nabízí.

T-Mobile připravil program, který sníží náklady na práci s daty. Především pro zákazníky z řad firemní klientely tak operátor nabízí službu Mobile Office Optimizer (MOO), která optimalizuje přenos dat prostřednictvím GPRS. Služba umožňuje použití kancelářských aplikací na cestách stejně pohodlně jako v kanceláři a zajišťuje efektivní přístup do firemní sítě nebo na internet. Díky optimalizaci a komprimaci se podstatně snižuje přenášené množství dat, čímž se snižují náklady i čas nutný k přenosu dat (až 80 procent). MOO byl speciálně vyvinut k mobilnímu použití aplikace Microsoft Outlook. Díky tomu lze vyřizovat e-maily i termíny schůzek v notebooku také na cestách. Klientovi s MOO se automaticky předávají nové e-maily, kompletně se mu zobrazí hlavička a text e-mailu a na přání lze stáhnout přiložené soubory. Nechybí ani informace o termínech nových schůzek v kalendáři, jakmile dorazí do firemní sítě. MOO optimalizuje přístup do firemních sítí i na internet z mobilního zařízení jako notebook nebo PDA. Ve srovnání s neoptimalizovaným spojením přes GPRS zajistí MOO až desetkrát rychlejší propojení na server Microsoft Exchange. Další výhodou je zefektivnění mobilního používání aplikace Microsoft Outlook. Máte možnost pracovat se svým Outlookem stejným způsobem jako v kanceláři, kdy je připojen k lokální síti (a to dokonce iv off-line režimu). V neposlední řadě umožňuje MOO efektivní práci s přílohami. Zákazník je otevírá či ukládá až v případě potřeby a příloha je při přenosu komprimována. Pokud chcete MOO vyzkoušet, ale nevíte, jestli se to pro vás hodí, využijte nabídku na testování MOO zdarma po dobu 90 dní. Kvůli zvýšenému zájmu se Eurotel rozhodl vytvořit více přístupových bodů (APN) do sítě GPRS, aby zkvalitnil přenos dat. Některé nové přístupové body také nebudou filtrovat provoz a umožní spojení nejen ve směru z mobilu do internetu, ale i z internetu do mobilu a mezi dvěma mobilními telefony. To umožní používání zcela dalšího typu aplikací, který dosud v síti GPRS nemohl fungovat - přenosu hlasu přes GPRS (VoIP). Eurotel také přestane filtrovat provoz jen na vybrané porty a umožní tak zákazníkům používat služby, které vyžadují jiné než standardní porty. Síť GPRS Eurotelu proto bude možné využívat pro profesionální aplikace a ne jen pro prohlížení webových stránek a stahování pošty. Každý zákazník si bude moci vybrat přístupový bod, který jeho provozu nejlépe vyhovuje. Cena za přenos dat se přitom nemění - platit budete podle svého tarifního programu.

Nastavení GPRS u Eurotelu

Jméno APN Mobil internet Internet mobil Mobil mobil Rozsah IP Dynamická IP

Statická IP Poznámka

internet ano ne ne veřejný (NAT) ano

ne

internet.s ano ne ne veřejný ne

ano Pouze statické IP adresy.

internet.open ano ano ano veřejný ano

ne Vhodné pro Data Nonstop.

internet.open.s ano ano ano veřejný ne

ano Vhodné pro Data Nonstop. Pouze statické IP adresy.

telemetry ne ne ano neveřejný, ano

určuje Eurotel

ano Vhodné pro telemetrické aplikace.

op. určuje zákazník určuje zákazník ano určuje zákazník ano

ano Oneport; IP adresaci a bezpečnost. politiku určuje zákazník.

gointernet ano ne ne veřejný (NAT) ano

ne Eurotel Go

Pramen: autorka

Mohlo by vás zajímat

Finance
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Historie televizorů Sony: od přistání na měsíci po deset let pokusů s OLEDem
Windows 10 již obsahuje český a slovenský hlas. Může vám předčítat text
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít