Operativní leasing je znovu o stupínek výš

04. října 2004, 00:00 - JAN NOVÁČEK
04. října 2004, 00:00

PRODEJ NA SPLÁTKY PRO FIRMY Na leasingovém trhu se prodírá do popředí operativní leasing. V poslední době se v oblibě mezi klienty dostal o další pomyslný krůček výše. V konkurenci ostatních produktů se totiž dostal přes pětiprocentní hranici.

PRODEJ NA SPLÁTKY PRO FIRMY Na leasingovém trhu se prodírá do popředí operativní leasing. V poslední době se v oblibě mezi klienty dostal o další pomyslný krůček výše. V konkurenci ostatních produktů se totiž dostal přes pětiprocentní hranici. Většina firem dál obohacuje nabídku operativního leasingu, který využívá zejména firemní klientela. Ten zahrnuje předprodejní servis a předání vozidla zákazníkovi dle jeho potřeb, zapůjčení vozidla do okamžiku dodání objednaného vozidla, jeho přihlášení, zaplacení silniční daně, poplatku za rádio, pojištění (havarijní i zákonné). Zákazník může zvolit ještě další přidané služby, například servis a údržbu vozidla (včetně přistavení vozidla do servisu a přistavení náhradního vozidla), pneuservis, tankservis (vybavení tankovací platební kartou a zaslání faktury na skutečně čerpané pohonné hmoty), náhradní vozidlo, asistenční službu, dálniční známku (tuzemsko i zahraničí) nebo ostatní připojištění (pojištění čelního skla, úrazové pojištění, pojištění zavazadel, pojištění právní ochrany DAS) a podobně. Řada firem s rozsáhlejším vozovým parkem se zbavuje starostí a navíc využívá i přednosti, že není potřeba zaplatit žádnou akontaci. Společností, které nabízejí tento typ leasingu je již několik desítek, z nichž některé jsou na něj dokonce úzce specializované. N apříklad CAC Full Service Leasing podtrhuje podle svých vyjádření výhody operativního leasingu, kterými jsou snížení nákladů díky kompletnímu převzetí administrativy správy vozového parku, variabilní doba pronájmu vozidel na 12 až 60 měsíců, zlepšení finančních toků společnosti částečnou amortizací vozidel. Předností je ale i to, že podnikatel nenese rizika spojená s poklesem zůstatkové hodnoty vozidel, neplatí náklady související s údržbou starších vozidel, nemusí se obávat o splnění nejvyšších bezpečnostních standardů díky využívání nových modelů vozidel. K zahození není ani kontrola nad náklady na údržbu a opravy a může využít velkoodběratelských slev, které mají leasingové společnosti při pořizování vozů. NĚKTERÉ LEASINGOVÉ SPOLEČNOSTI NABÍZEJÍCÍ OPERATIVNÍ LEASING**

ALD Automotive * Arval PHH Service Lease CZ * Bohemia * Business Lease * CAC Leasing * ČP Leasing * ČSOB Leasing * Daimler Chrysler * DIL Immobilien Leasing * Dr. Barbara Vodička * Franfinance * GMAS * Hewlett-Packard * ING Lease * IKB Leasing * Lease Plan * Leasing České spořitelny * PSK Leasing * Raiffeisen Leasing * Robinco Leasing * S-Bohemia * SDM * ŠkoFIN * VB Leasing.

VÝVOJ OPERATIVNÍHO LEASINGU

Rok % z celkového leas. objemu

2000 3,50

2001 4,50

2002 4,25

2003 4,63

POŘADÍ PODLE OBJEMU NOVĚ UZAVŘENÝCH OBCHODŮ

v 1. pololetí 2004 (v mil. Kč)

ČSOB Leasing 6550

CAC Leasing 5522

ŠkoFIN 4719

VB Leasing CZ 3360

Franfinance Czech Republic 2667

DaimlerChrysler Services Bohemia 2481

GE Capital Leasing 2316

ČP Leasing 2264

Deutsche Leasing ČR 1965

Leasing České spořitelny 1492

CCB Finance 1441

S Morava Leasing 1438

LeasePlan ČR 1223

Scania Finance Czech Republic 828

ALD Automotive 774

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Je v pořádku, když vám šéf čte e-maily?
Asus uvádí levnější 10Gb/s síťovku. XG-C100C stojí pod tři tisíce a umí i 2,5/5,0Gb režim
Sega vdechne život starým hrám. Na mobilech zdarma vydala Sonica a další pecky
Vědci vymysleli další způsob, jak udělat foťák tenký jako papír
Seznam zruší legendární mapy. Ale ne ty, které myslíte
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít