Online školení řidičů šetří čas i peníze

02. června 2011, 14:40 - Profit, TZ
02. června 2011, 14:40

České firmy přecházejí na online školení řidičů, které jim šetří náklady a které oceňují sami zaměstnanci. Školení řidičů je pro zaměstnance, kteří jezdí na služební cesty vozem, ze zákona povinné.

Foto: Profimedia.cz

Firmy se však potýkaly s problémy, kdy celofiremní školení nebylo lehké naplánovat tak, aby nedošlo k přerušení provozu. V současné době 90% firem, které mají ve vozovém parku více než sto aut, řeší ze zákona povinná školení formou e-learningu. Tento způsob školení využívá také 56 % firem, které mají pod deset zaměstnanců. Podle odborníků se počet firem do konce roku ještě výrazně zvýší.

Zákoník práce ukládá zaměstnavatelům, aby každý zaměstnanec, který řídí vozidlo na služební cestě bez ohledu na to, zda se bude jednat o řízení vozidla služebního nebo soukromého, pravidelně absolvoval školení řidičů,“ upozorňuje Tomáš Hoplíček z firmy HI Software Development, která online školení řidičů zprostředkovává. E-learningové kurzy jsou v současném digitalizovaném světě běžným vzdělávacím nástrojem. Využívají je univerzity, školící agentury a také firmy. Nově také došlo k využití e-learningových kurzů v oblasti pravidelného školení řidičů.

Tuto možnost velmi oceňuji. Zaměstnanci mohou povinné školení řidičů absolvovat kdykoliv jim to vyhovuje, buď během pracovní doby, kdy nejsou plně vytíženi, nebo v klidu svého domova. Firmě odpadlo složité zařizování termínů a také starost o zajištění běžného chodu podniku. Tímto způsobem jsme schopni ušetřit peníze, které pak můžeme využít například v rámci firemního teambuildingu,“ sděluje své zkušenosti majitel stavební firmy Jan Holík z Vysočiny a dodává, že tento způsob školení řidičů funguje v zahraničí zcela běžně.

Online školení řidičů je velmi jednoduché. Uživatel se přihlásí pomocí jména a hesla, které dostane přiděleno. Vybere si kurz, který má absolvovat a začne studovat. „Jakmile má dojem, že je připraven, může přistoupit k testům. Systém totiž označí, které části kurzu jsou povinné a které volitelné. Mezi volitelné patří třeba sada různých modelových situací průjezdu křižovatkou. Po úspěšném složení testu, je vytvořen certifikát, který si studující vytiskne a opatří podpisem,“ popisuje proces Tomáš Hoplíček a doplňuje, že toto školení vychází na jednoho zaměstnance na sto korun za rok.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody…
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Toyota Yaris GRMN zní hodně naštvaně. Na český trh dorazí začátkem příštího roku
Technologie
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Zneužívá Microsoft monopolní postavení vůči výrobcům antivirů? [podcast]
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít