Online školení řidičů šetří čas i peníze

02. června 2011, 14:40 - Profit, TZ
02. června 2011, 14:40

České firmy přecházejí na online školení řidičů, které jim šetří náklady a které oceňují sami zaměstnanci. Školení řidičů je pro zaměstnance, kteří jezdí na služební cesty vozem, ze zákona povinné.

Foto: Profimedia.cz

Firmy se však potýkaly s problémy, kdy celofiremní školení nebylo lehké naplánovat tak, aby nedošlo k přerušení provozu. V současné době 90% firem, které mají ve vozovém parku více než sto aut, řeší ze zákona povinná školení formou e-learningu. Tento způsob školení využívá také 56 % firem, které mají pod deset zaměstnanců. Podle odborníků se počet firem do konce roku ještě výrazně zvýší.

Zákoník práce ukládá zaměstnavatelům, aby každý zaměstnanec, který řídí vozidlo na služební cestě bez ohledu na to, zda se bude jednat o řízení vozidla služebního nebo soukromého, pravidelně absolvoval školení řidičů,“ upozorňuje Tomáš Hoplíček z firmy HI Software Development, která online školení řidičů zprostředkovává. E-learningové kurzy jsou v současném digitalizovaném světě běžným vzdělávacím nástrojem. Využívají je univerzity, školící agentury a také firmy. Nově také došlo k využití e-learningových kurzů v oblasti pravidelného školení řidičů.

Tuto možnost velmi oceňuji. Zaměstnanci mohou povinné školení řidičů absolvovat kdykoliv jim to vyhovuje, buď během pracovní doby, kdy nejsou plně vytíženi, nebo v klidu svého domova. Firmě odpadlo složité zařizování termínů a také starost o zajištění běžného chodu podniku. Tímto způsobem jsme schopni ušetřit peníze, které pak můžeme využít například v rámci firemního teambuildingu,“ sděluje své zkušenosti majitel stavební firmy Jan Holík z Vysočiny a dodává, že tento způsob školení řidičů funguje v zahraničí zcela běžně.

Online školení řidičů je velmi jednoduché. Uživatel se přihlásí pomocí jména a hesla, které dostane přiděleno. Vybere si kurz, který má absolvovat a začne studovat. „Jakmile má dojem, že je připraven, může přistoupit k testům. Systém totiž označí, které části kurzu jsou povinné a které volitelné. Mezi volitelné patří třeba sada různých modelových situací průjezdu křižovatkou. Po úspěšném složení testu, je vytvořen certifikát, který si studující vytiskne a opatří podpisem,“ popisuje proces Tomáš Hoplíček a doplňuje, že toto školení vychází na jednoho zaměstnance na sto korun za rok.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
AdwCleaner 7.0 odhalí více breberek a skenuje rychleji
Projekt otevřeného ne-x86 počítače žije. Talos II bude ještě letos, s IBM Power9 a za míň
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít