Article, show

Okurková sezona začíná

15. srpna 2010, 03:14 - Petra Klíčová
15. srpna 2010, 03:14

Nemyslíme tu novinářskou, tedy období, kdy se nic zásadního neděje. Myslíme to doslovně. Sklizeň okurek běží naplno a pichlavé zelené baculky se z polí stěhují do sklenic a sladkokyselé koupele. I když si většina rodin recept na ty zaručeně nejlepší nakládané okurky předává z generace na generaci, neslavnější zůstávají ty znojemské.

Mnoho jídel si bez kyselých okurek neumíme představit. Patří do bramborového salátu, znojemské pečeně, k párku s čočkou a také k bídnému ránu po propité noci. Vytahovat okurku rukou přímo ze sklenice je zážitek nejen kulinární, má v sobě kouzlo něčeho zapovězeného, podobně jako když nabíráte marmeládu prstem.

Okurky přicestovaly do Evropy společně s americkými kolonisty stejně jako brambory a na Znojemsku se vzhledem k příhodnému mikroklimatu a složení půdy rychle a šťastně zabydlely. První zmínka o pěstování okurek v tomto regionu se datuje už do druhé poloviny 16. století. Vzhledem k tomu, že čerstvé okurky nevydrží přes zimu, začalo se brzy experimentovat s jejich uchováváním ve slaném či kyselém nálevu a věhlas místních nakladaček se rychle šířil. Znojemské okurky byly oblíbené i na vídeňském císařském dvoře, slavnější jsou snad jen jejich příbuzné z německého Spreewaldu, a to hlavně díky filmu Good Bye, Lenin.

Mnoho hospodyněk se snažilo chuti tradičních znojemských okurek docílit nebo se jí alespoň co nejvíce přiblížit. A tak se dnes recepty na nejlepší okurkový lák liší nejen od vesnicie k vesnici, ale i od domu k domu. Pro zachování křupavosti se přidává tu vinný, jinde višňový či třešňový list, Magdalena Dobromila Rettigová doporučuje list dubový. Peprnost nálevu obstará křen, zázvor, hořčičné semínko nebo feferonka a výběr koření je ještě pestřejší – někde přidávají kopr, jinde zase hřebíček, nové koření, bobkový list, brutnák, kerblík, tymián či saturejku.

Vzestup, pád a znovuzrození legendy

I OKURKY MAJÍ SVOU SLAVNOST
Tak jako má víno své vinobraní, mají okurky své Slavnosti okurek. Navštívit je můžete ve Znojmě, trvají tři dny a letos se konaly potřetí. A i když letošní počasí okurkové úrodě příliš nepřálo, účast na slavnostech byla rekordní. Místní restaurace nabízely speciální okurkové menu, k dostání byly okurkové speciality i okurková kuchařka a hlavně – soutěžilo se o nejlepší nakládané okurky. Pravidla se podobají těm u degustace vína, odborná porota hodnotí podle pěti kriterií – vzhledu, čirosti nálevu, barvy, vůně, chuti a konzistence. Absolutním vítězem se letos staly okurky Hany Pecháčové.

Původní znojemské okurky, známé ještě z pultů socialistických samoobsluh, vyráběla společnost Znojmia. Ta v osmdesátých letech patřila mezi největší konzervárny v zemi a ročně na trh dodávala až 15 tisíc tun okurek. Ty se vyvážely nejen ke spřízněným socialistickým sousedům, ale i za železnou oponu. Během 90. let převzala prosperující podnik společnost Fruta a produkce okurek se postupně snižovala. V roce 2003 už znojemští pěstitelé okurky nevysadili vůbec, konzervárna následně skončila pod pásy buldozerů a manažeři Fruty u soudu.

Ochrannou známku Znojmia získal ve veřejné dražbě potravinářský gigant Hamé Babice, a to včetně originální receptury. Avšak vzhledem k tomu, že Hamé výrobu nakládaných okurek přesunulo ze Znojma do Bzence na Břeclavsku, nesmí už označení Znojemská okurka používat. Zůstala pouze povědomá etiketa.

VÍTĚZNÉ OKURKY HANY PECHÁČOVÉ:
3 litry vody 5 hořčicových sklenic octa 4 hořčicové sklenice cukru 3 lžíce soli 5 bobkových listů 10 kuliček nového koření špetka pepře špetka skořice 10 hřebíčků Nálevem připraveným z uvedených ingrediencí zalijte zavařovací láhve naplněné očištěnými okurkami proloženými koprem, mrkví a cibulí. Zavíčkujte a sterilujte při teplotě 80 stupňů Celsia po dobu 20 minut. Množství nálevu vystačí přibližně na 20 sklenic okurek.

Výrobu tradičních znojemských okurek po pětileté pauze znovu rozjelo i družstvo místních patriotů Znojemská okurka, které nechtělo nechat slavnou tradici definitivně padnout a usiluje o její návrat do města. V roce 2008 vyrobila firma zaměstnávající v sezoně 25 lidí v pronajatých prostorách asi 10 tisíc lahví Znojemských okurek, loni už to byl zhruba dvojnásobek a přibližně stejné množství plánuje družstvo vyrobit i letos. Jejich Znojemské okurky jsou o něco dražší než ty z Hamé a jsou k dostání pouze v lokální obchodní síti. Pokud by se Znojemským okurkám na trhu dále dařilo, plánuje družstvo stavbu malé konzervárny a rozšíření sortimentu tak, aby výroba mohla fungovat celoročně.

Receptura? Přísně tajné!

Přesný recept na nakládané okurky z Hamé ani na ty od družstva Znojemské okurka nikde nenajdete. Hamé původní recepturu zděděnou od značky Znojmia přísně střeží a pokládá ji za jedno ze svých obchodních tajemství. Podobný přístup pochopitelně uplatňuje i družstvo Znojemská okurka. „Naše receptura je vyladěná na základě mnohaletých zkušeností. Chuť nálevu je výraznější a pestřejší, typicky sladkokyselá a mírně slaná. Ve vůni je pak cítit unikátní směs koření,“ říká technolog družstva Pavel Přibyl. Které okurky jsou tedy ty pravé a nejlepší – od Hamé, ze Znojma, nebo ty, které zavařuje vaše babička? Je na čase začít ochutnávat.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít