Ohňostroje přitáhnou turisty

29. května 2006, 00:00 - (red)
29. května 2006, 00:00

BRNĚNSKÝ PRIMÁTOR RICHARD SVOBODA: Již podeváté se letos jihomoravská metropole proměňuje v rozsáhlý zábavní a prezentační park. Čtrnáct dnů mají návštěvníci přehlídky Ignis Brunensis možnost sledovat noční ohňostrojovou show. „Pro mne je tento festival také příležitostí setkávat se s lidmi,“ říká brněnský primátor Richard Svoboda.

BRNĚNSKÝ PRIMÁTOR RICHARD SVOBODA:

Již podeváté se letos jihomoravská metropole proměňuje v rozsáhlý zábavní a prezentační park. Čtrnáct dnů mají návštěvníci přehlídky Ignis Brunensis možnost sledovat noční ohňostrojovou show. „Pro mne je tento festival také příležitostí setkávat se s lidmi,“ říká brněnský primátor Richard Svoboda.

Co pro vás znamená festival Brno - město uprostřed Evropy?

Z mého hlediska se jedná o velice náročný projekt, do kterého jsou zapojeny téměř všechny složky města Brna od bezpečnostních, dopravních, zdravotních až po kulturní. Z tohoto pohledu jsem vždycky nejšťastnější tehdy, proběhne-li celých čtrnáct dnů bez mimořádných událostí a lidé chodí s úsměvem. Tuto akci navštěvuje v Brně ročně téměř milion lidí. Podle jejich ohlasu i podle reakcí médií míním, že se jedná o jeden z kulturních vrcholů v životě města, který do Brna přitáhne i mnoho zahraničních turistů a významných hostů. Myslím, že město získává také díky festivalu Brno - město uprostřed Evropy velkou prestiž v tuzemsku i zahraničí.

Bude letošní festival něčím výjimečný?

Každý ročník má své novinky, přednosti a zajímavosti. Letos bych rád nevynechal noční prohlídku některých brněnských muzeí a galerií, samozřejmě navštívím ohňostrojná představení s hudbou na Brněnské přehradě v mezinárodní přehlídce Ignis Brunensis. Ale hlavně musím říci, pro mne je tento festival také příležitostí setkávat se s lidmi. Mnozí Brňané právě na tyto dny zvou kamarády, příbuzné a známé do našeho města. I to jistě přispívá k dobré pohodě a dobrým vztahům mezi lidmi.

Stoupá počet turistů v Brně? Podle statistik i podle zájmu o dění ve městě, které z tohoto pohledu mapuje Turistické informační centrum, určitě ano. Brno realizuje v této době řadu nových opatření pro tuto oblast cestovního ruchu a pro lepší informovanost občanů i návštěvníků. Připravujeme nový navigační systém ve městě, zmodernizovali jsme TIC Brno, otevřeli jsme informační kancelář, zahajujeme provoz turistického vláčku, vyhledáváme lokality pro krátké zastávky turistických autobusů. To vše sleduje jediný cíl -Brno má co nabídnout a my chceme, aby to turisté vnímali, a to vše v odpovídající kvalitě celé infrastruktury. Souvisí turistický ruch se strategickými záměry města? V posledních několika měsících přesunuly mnohé zahraniční firmy své společnosti či pobočky do Brna. Jedná se například o firmy, jako jsou Lufthansa či IBM. Černovická terasa je plná asijských firem, především z Japonska. Sídlí zde také Američané a Evropané. Ti všichni přišli do Brna rozšířit svoji výrobu a činnost, čímž ještě více otevírají pro naše lidi trh práce. Jsem rád, že také tyto firmy docenily Brno jako město, které je pro svoji polohu a potenciál v podobě brněnských univerzit, zcela ideální. Funguje nám zde letiště, připravujeme modernizaci železničních koridorů. Veškeré tyto souvislosti generují příležitosti také do oblasti cestovního ruchu a samozřejmě souvisejí se strategií Brna. Jste profesí literární historik. Teď jste významný regionální politik. Jak snášíte pracovní nápor? Převážně dobře, i když se někdy musím držet. Už několikrát jsem prohlásil, že nejlépe je mi doma. Určitě je mi dobře s lidmi, které mám rád, a kteří mají rádi mne. Dávám si dobrý pozor na to, abych ráno v zrcadle neviděl primátora, ale osobu Richarda Svobody. O něco podobného se snažím večer před usnutím. Jsem přesvědčen, že tato krátká zastavení mají pro člověka hluboký smysl. PYROMUZIKÁL

**Soutěžní část ohňostrojné přehlídky začala ve čtvrtek 25. května na Brněnské přehradě. Pyromuzikálové představení s názvem Zlaté oči předvedla společnost Flash Barrandov SFX. V rámci devátého ročníku se dále představí společnosti ze Švédska, Španělska a Portugalska.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Polil vás v hospodě číšník? Kdo to zaplatí?
Návod, jak zatočit s neplatiči alimentů
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Na nereferenční Radeony RX Vega se může čekat až do půlky října, výrobci nemají čipy
Některé počítače HP se po servisní aktualizaci Windows 10 spouští až 10 minut
Tohle by mohla být revoluce. Pi Charger slibuje první opravdu pohodlné bezdrátové nabíjení
Ovladač od Nvidie způsobuje problémy s Nočním osvětlením [Windows Insider]
Naděje v kauze drahých pamětí. Výrobci DRAM konečně investují do zvýšení kapacit
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít