Ohlasy posluchačů na odvysílaný pořad o krádežích aut, který společně s Radiem Impuls připravil týdeník Profit

25. listopadu 2002, 00:00 - admin
25. listopadu 2002, 00:00

Favorita z roku 1990 mi ukradli v Kladně. Policie se mnou jednala, jako bych si ho ukradl sám (ačkoliv byl nepojištěný) a kromě sepsání neudělali vůbec nic, pokud v tom taky nelítaj. Není možné, že zmizí 30 000 aut ročně a nikde nejsou. Kdo z vás viděl poldy kontrolovat zdroj náhradních dílů na vrakovištích?

Uměj a dovolej si akorát na strejdu z Horní dolní, že nemá zástěrku.

Bohouš

Mám škodovku erko, vyrobenou v roce 1977 a zrekonstruovanou v roce 1997. Je to takový ten veterán, který si lidé prohlížejí na srazech, jsou na něm udělaná nějaká vylepšení. V říjnu jsem byl na služební cestě a nějací hajzlové mi ho odcizili. Po nahlášení na policii jsem musel odevzdat OTP. Již jsem nedoufal, že auto někdy uvidím, když mi volají policisté, že auto mají, sice zničené, ale že si pro něj mohu přijet. Ti, co ho ukradli, nevěděli, jaký benzin tam nalejt a utavili mi ventily. Tak jsem auto odtáhl na laně a protože mi zmizely kromě všeho vybavení, rádia, rezervy i espézetky, stavil jsem se na evidenci MV a chtěl vydat značky nové. Zabavili mi i velký TP, že dokud nezruším celostátní pátrání, tak mi jej nevratí. Ale pátrání zrušit může jen místní oddělení, které pátrání vyhlásilo. A tak plynuly dny a týdny a v době moderních technologií, kdy rozeslat pátrání netrvá ani minutu, není jiná možnost než trpělivě čekat. A pojištění? To jsou jen vyhozené peníze. Odpočítají vám amortizaci podle tupejch tabulek a nedají vám skoro nic, i když je to auto jako nové.

Marek

Je to něco málo přes rok, kdy mně ukradli o půl druhé v noci auto. O půl sedmé ráno jsem to zjistila, o půl osmé přijeli policajti a o půl dvanácté dopoledne jsem si s mým přítelem našla auto i s pachatelem. Zavolali jsme policajty (dávali si na čas, kdyby byl pachatel ozbrojený, tak bychom měli asi velikej problém). Pachatele si přebrali a i když měl na svědomí těch aut asi šest, stále si běhá po svobodě a vyfasoval pouze podmínku. Pěkně děkuji za takové zákony, pánové poslanci!

Zuzana

Jednou jsem v německém tisku četl rozsáhlý článek o krádežích aut a o jejich zabezpečení. Dost mě překvapilo, že jedna německá automobilka luxusních aut nejmenovaného koncernu, který je nám velmi blízký, moc dobře ví o nedostatcích v zabezpečení svých aut. Co je ale zajímavější - že jim to náramně vyhovuje. Mají totiž zpracovanou ekonomickou rozvahu, která potvrzuje, že krádeže jejich aut jsou pro ně velmi výhodným byznysem, na kterém vydělají všichni. Já osobně mám již druhé auto japonské výroby a mám klid. Za šest let jsem nezaznamenal jediný pokus o krádež auta ani vybavení. Když jsem vlastnil peugeota, bylo to pořád něco. Jinak bych těm šmejdům sekal ruce jako v Thajsku a byl by klid. Jo, a taky bych posbíral ty hajzly, kteří pak na burzách s kradenými věcmi šmelí!!!

Jirka

Češi jsou národ zlodějů a podvodníků (slušní lidé mi prominou - nemyslím je). A pokud se k tomu přidá ještě neschopnost a korupce policie/ celníků, nelze se divit, že se krádeže aut vyplácejí a jejich pachatelé si žijí nad poměry. Takovým zlodějům by se kromě vězení měla udělat exekuce majetku na uhrazení způsobené škody.

Martina

Asi před dvěma lety mi v noci vykradli auto v Brně-Lesné. Když jsem to ráno zjistil a volal policii, bylo mi řečeno, že toho mají moc a nemohou ke všem případům jezdit. Ať prý auto přivezu na nejbližší okrsek Policie ČR a tam ho prohlédne technik. A pozor: ať prý se „ničeho v autě nedotýkám“!!! V tu chvíli jsem pochopil, že neexistují žádné vtipy o policajtech.

Luděk

Já mám přesně opačnou zkušenost. Máme favorita z roku 1989. Už asi dvakrát se stalo, že jsme ho zapomněli zamknout, jednou dokonce nechal přítel týden ležet klíčky na zadním nárazníku. On si pořád jenom koleduje o ukradení, ale je fakt, že zatím autíčko stále máme. Asi se tady u nás (Hradec Králové) nekrade. Ještě musím dodat, že auto parkujeme na normálním velkém parkovišti mezi asi padesáti auty.

Kačka

Tajný vypínač vám neodhalí žádný zloděj. Pokud si dáte trochu práce s umístěním, pak stačí dojít do první autoelektriky a za 300 až 500 máte vystaráno. Mně se o krádež pokusili již dvakrát bezúspěšně, miláček mi stojí před barákem stále!!!

Ondra

Mému kolegovi ukradli auto. Policie po něm bezvýsledně pátrala celý měsíc. Prý ho hledají, ale není nikde k nalezení. Až ho jednou objevil sám kolega při návštěvě sousedního města. Auto stálo na hlavní ulici, zaparkované u kraje v místě, kde by se s ním nemělo stát a navíc bylo odemčené (po vylomení okénka). Kolega s ním odjel domů a na policii nahlásil jeho nalezení. To bylo řečí, policisté ho podrobili výslechu, že prý jim zničil otisky prstů a kdesi cosi. Proto rada na závěr: Nepokoušejte se najít vlastní ukradené auto, abyste neměli problémy s policií.

Radek

CHCETE SLYŠET REDAKTORY PROFITU V ÉTERU?

Sledujte v pondělí 2. 12. Radio Impuls!

V rubrice Impuls pro vaši peněženku, která se vysílá denně v 5.50, 10.40 a 14.40 mají pro vás připraveny zajímavosti o dřevěných povodňových domcích. Podrobnosti k tématu najdete v Profitu č. 49.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Praktický návod: jak začít s bitcoinem – výběr vhodné peněženky
EU: Jak vysoké je zdanění práce u podprůměrných mezd?
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Nintendo už zase recykluje. Uvede novou verzi konzole SNES s 21 hrami
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít