Ohlasy posluchačů na odvysílaný pořad o krádežích aut, který společně s Radiem Impuls připravil týdeník Profit

25. listopadu 2002, 00:00 - admin
25. listopadu 2002, 00:00

Favorita z roku 1990 mi ukradli v Kladně. Policie se mnou jednala, jako bych si ho ukradl sám (ačkoliv byl nepojištěný) a kromě sepsání neudělali vůbec nic, pokud v tom taky nelítaj. Není možné, že zmizí 30 000 aut ročně a nikde nejsou. Kdo z vás viděl poldy kontrolovat zdroj náhradních dílů na vrakovištích?

Uměj a dovolej si akorát na strejdu z Horní dolní, že nemá zástěrku.

Bohouš

Mám škodovku erko, vyrobenou v roce 1977 a zrekonstruovanou v roce 1997. Je to takový ten veterán, který si lidé prohlížejí na srazech, jsou na něm udělaná nějaká vylepšení. V říjnu jsem byl na služební cestě a nějací hajzlové mi ho odcizili. Po nahlášení na policii jsem musel odevzdat OTP. Již jsem nedoufal, že auto někdy uvidím, když mi volají policisté, že auto mají, sice zničené, ale že si pro něj mohu přijet. Ti, co ho ukradli, nevěděli, jaký benzin tam nalejt a utavili mi ventily. Tak jsem auto odtáhl na laně a protože mi zmizely kromě všeho vybavení, rádia, rezervy i espézetky, stavil jsem se na evidenci MV a chtěl vydat značky nové. Zabavili mi i velký TP, že dokud nezruším celostátní pátrání, tak mi jej nevratí. Ale pátrání zrušit může jen místní oddělení, které pátrání vyhlásilo. A tak plynuly dny a týdny a v době moderních technologií, kdy rozeslat pátrání netrvá ani minutu, není jiná možnost než trpělivě čekat. A pojištění? To jsou jen vyhozené peníze. Odpočítají vám amortizaci podle tupejch tabulek a nedají vám skoro nic, i když je to auto jako nové.

Marek

Je to něco málo přes rok, kdy mně ukradli o půl druhé v noci auto. O půl sedmé ráno jsem to zjistila, o půl osmé přijeli policajti a o půl dvanácté dopoledne jsem si s mým přítelem našla auto i s pachatelem. Zavolali jsme policajty (dávali si na čas, kdyby byl pachatel ozbrojený, tak bychom měli asi velikej problém). Pachatele si přebrali a i když měl na svědomí těch aut asi šest, stále si běhá po svobodě a vyfasoval pouze podmínku. Pěkně děkuji za takové zákony, pánové poslanci!

Zuzana

Jednou jsem v německém tisku četl rozsáhlý článek o krádežích aut a o jejich zabezpečení. Dost mě překvapilo, že jedna německá automobilka luxusních aut nejmenovaného koncernu, který je nám velmi blízký, moc dobře ví o nedostatcích v zabezpečení svých aut. Co je ale zajímavější - že jim to náramně vyhovuje. Mají totiž zpracovanou ekonomickou rozvahu, která potvrzuje, že krádeže jejich aut jsou pro ně velmi výhodným byznysem, na kterém vydělají všichni. Já osobně mám již druhé auto japonské výroby a mám klid. Za šest let jsem nezaznamenal jediný pokus o krádež auta ani vybavení. Když jsem vlastnil peugeota, bylo to pořád něco. Jinak bych těm šmejdům sekal ruce jako v Thajsku a byl by klid. Jo, a taky bych posbíral ty hajzly, kteří pak na burzách s kradenými věcmi šmelí!!!

Jirka

Češi jsou národ zlodějů a podvodníků (slušní lidé mi prominou - nemyslím je). A pokud se k tomu přidá ještě neschopnost a korupce policie/ celníků, nelze se divit, že se krádeže aut vyplácejí a jejich pachatelé si žijí nad poměry. Takovým zlodějům by se kromě vězení měla udělat exekuce majetku na uhrazení způsobené škody.

Martina

Asi před dvěma lety mi v noci vykradli auto v Brně-Lesné. Když jsem to ráno zjistil a volal policii, bylo mi řečeno, že toho mají moc a nemohou ke všem případům jezdit. Ať prý auto přivezu na nejbližší okrsek Policie ČR a tam ho prohlédne technik. A pozor: ať prý se „ničeho v autě nedotýkám“!!! V tu chvíli jsem pochopil, že neexistují žádné vtipy o policajtech.

Luděk

Já mám přesně opačnou zkušenost. Máme favorita z roku 1989. Už asi dvakrát se stalo, že jsme ho zapomněli zamknout, jednou dokonce nechal přítel týden ležet klíčky na zadním nárazníku. On si pořád jenom koleduje o ukradení, ale je fakt, že zatím autíčko stále máme. Asi se tady u nás (Hradec Králové) nekrade. Ještě musím dodat, že auto parkujeme na normálním velkém parkovišti mezi asi padesáti auty.

Kačka

Tajný vypínač vám neodhalí žádný zloděj. Pokud si dáte trochu práce s umístěním, pak stačí dojít do první autoelektriky a za 300 až 500 máte vystaráno. Mně se o krádež pokusili již dvakrát bezúspěšně, miláček mi stojí před barákem stále!!!

Ondra

Mému kolegovi ukradli auto. Policie po něm bezvýsledně pátrala celý měsíc. Prý ho hledají, ale není nikde k nalezení. Až ho jednou objevil sám kolega při návštěvě sousedního města. Auto stálo na hlavní ulici, zaparkované u kraje v místě, kde by se s ním nemělo stát a navíc bylo odemčené (po vylomení okénka). Kolega s ním odjel domů a na policii nahlásil jeho nalezení. To bylo řečí, policisté ho podrobili výslechu, že prý jim zničil otisky prstů a kdesi cosi. Proto rada na závěr: Nepokoušejte se najít vlastní ukradené auto, abyste neměli problémy s policií.

Radek

CHCETE SLYŠET REDAKTORY PROFITU V ÉTERU?

Sledujte v pondělí 2. 12. Radio Impuls!

V rubrice Impuls pro vaši peněženku, která se vysílá denně v 5.50, 10.40 a 14.40 mají pro vás připraveny zajímavosti o dřevěných povodňových domcích. Podrobnosti k tématu najdete v Profitu č. 49.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít