OHLASY

23. srpna 2004, 00:00 - admin
23. srpna 2004, 00:00

Kdo má nést ekologické náklady Na názorový článek P roč se nedá podnikat při globalizaci (Profit č. 25/2004), který interpretoval ekologické předpisy jako diskriminační prostředek globálních výrobců a obchodníků proti malým lokálním firmám, reagoval na internetové stránce www profit.

Kdo má nést ekologické náklady

Na názorový článek Proč se nedá podnikat při globalizaci (Profit č. 25/2004), který interpretoval ekologické předpisy jako diskriminační prostředek globálních výrobců a obchodníků proti malým lokálním firmám, reagoval na internetové stránce www profit.cz Miloš Koutný:

Kdo jiný, než výrobci, by se měl postarat o staré spotřebiče, recyklaci použitých materiálů a obaly výrobků? To by přece měla být jejich starost.“

Inkubátor už v Karviné funguje

V příloze Speciál o podnikatelských inkubátorech (Profit č. 30/2004) byly uvedené mylné a zcela zkreslené informace týkající se podmínek rozvoje podnikatelské sféry ve městě Karviné. Podnikatelský inkubátor v Karviné existuje již od roku 1995 a za zvýhodněné nájemné začínajícím podnikatelům nabízí nebytové prostory vhodné pro lehkou a řemeslnickou výrobu. Karvinský podnikatelský inkubátor byl jedním z prvních inkubátorů v regionu, ale v prvopočátku byl také podpořen finančními prostředky Evropské unie, z programu Palmif. Vzhledem k tomu, že stávající podnikatelský inkubátor je plně obsazen 11 firmami, byl zpracován záměr pro rozšíření nabídky vhodných prostor pro podnikatele, a to formou výstavby podnikatelského parku, nikoliv dalšího podnikatelského inkubátoru, který má zcela odlišnou charakteristiku. Zpracovaná studie navrhovala podnikatelský park jako multifunkční budovu 4 nadzemních podlaží členěnou na část správní a část výrobní. Výrobní část, určená pro lehkou a těžkou výrobu, umožňovala neomezenou variabilitu dispozičního řešení dle požadavku nájemce. Správní část naopak nabízela kancelářské prostory včetně místnosti zasedací a denní obsluhy. Nezanedbatelnou výhodou připravovaného záměru podnikatelského parku bylo strategické umístění, tj. v bezprostřední blízkosti stávající „Průmyslové zóny Karviná-Nové Pole,“ kde jsou umístěny jak zahraniční, tak tuzemské společnosti. V neposlední řadě je nezbytné zdůraznit skutečnost, že takto definovaný projekt podnikatelského parku byl zapracován do návrhu Regionálního akčního plánu realizace projektu Phare v regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

Ing. Martina Zbožínková, vedoucí oddělení rozvoje, odbor správy majetku, Magistrát města Karviná **Půjdu do toho! Už několik měsíců uvažuji, že v oboru vývoje počítačového softwaru přestanu být pouhým zaměstnancem a postavím se na vlastní nohy. Největším strašákem pro mne byly různé související administrativní věci jako vybavení kanceláře, levný pronájem prostor, získání schopné sekretářky apod. Chtěl bych se soustředit na samotný byznys, myslím, že mám originální nápady, a ne se rozptylovat všemožným zařizováním. Vaše přehledné informace o nabídce podnikatelských inkubátorů mne definitivně přesvědčily. Půjdu do toho! Martin Nohejl, České Budějovice

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let…
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Chystá se další velký sportovní sedan. Lexus už brzy ukáže LS F s výkonem 600 koní
Technologie
Cnews FM: Náhrada za reklamy a podivné počty Microsoftu [podcast]
GPU Vega 11 by mohlo mít 2048 shaderů, AMD s ním prý chystá Radeony RX Vega 32 a 28
Intel prý chystá už i dvoujádrové Kaby Lake-X, extrémní Core i3 pro platformu X299
Nvidia nabízí levnější Shield TV. V balení však nemá gamepad
Jedna z nejlepších hororových her je teď zdarma. Stáhněte si Outlast
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít