Article, show

OHLASY

23. srpna 2004, 00:00 - admin
23. srpna 2004, 00:00

Kdo má nést ekologické náklady Na názorový článek P roč se nedá podnikat při globalizaci (Profit č. 25/2004), který interpretoval ekologické předpisy jako diskriminační prostředek globálních výrobců a obchodníků proti malým lokálním firmám, reagoval na internetové stránce www profit.

Kdo má nést ekologické náklady

Na názorový článek Proč se nedá podnikat při globalizaci (Profit č. 25/2004), který interpretoval ekologické předpisy jako diskriminační prostředek globálních výrobců a obchodníků proti malým lokálním firmám, reagoval na internetové stránce www profit.cz Miloš Koutný:

Kdo jiný, než výrobci, by se měl postarat o staré spotřebiče, recyklaci použitých materiálů a obaly výrobků? To by přece měla být jejich starost.“

Inkubátor už v Karviné funguje

V příloze Speciál o podnikatelských inkubátorech (Profit č. 30/2004) byly uvedené mylné a zcela zkreslené informace týkající se podmínek rozvoje podnikatelské sféry ve městě Karviné. Podnikatelský inkubátor v Karviné existuje již od roku 1995 a za zvýhodněné nájemné začínajícím podnikatelům nabízí nebytové prostory vhodné pro lehkou a řemeslnickou výrobu. Karvinský podnikatelský inkubátor byl jedním z prvních inkubátorů v regionu, ale v prvopočátku byl také podpořen finančními prostředky Evropské unie, z programu Palmif. Vzhledem k tomu, že stávající podnikatelský inkubátor je plně obsazen 11 firmami, byl zpracován záměr pro rozšíření nabídky vhodných prostor pro podnikatele, a to formou výstavby podnikatelského parku, nikoliv dalšího podnikatelského inkubátoru, který má zcela odlišnou charakteristiku. Zpracovaná studie navrhovala podnikatelský park jako multifunkční budovu 4 nadzemních podlaží členěnou na část správní a část výrobní. Výrobní část, určená pro lehkou a těžkou výrobu, umožňovala neomezenou variabilitu dispozičního řešení dle požadavku nájemce. Správní část naopak nabízela kancelářské prostory včetně místnosti zasedací a denní obsluhy. Nezanedbatelnou výhodou připravovaného záměru podnikatelského parku bylo strategické umístění, tj. v bezprostřední blízkosti stávající „Průmyslové zóny Karviná-Nové Pole,“ kde jsou umístěny jak zahraniční, tak tuzemské společnosti. V neposlední řadě je nezbytné zdůraznit skutečnost, že takto definovaný projekt podnikatelského parku byl zapracován do návrhu Regionálního akčního plánu realizace projektu Phare v regionu soudržnosti Moravskoslezsko.

Ing. Martina Zbožínková, vedoucí oddělení rozvoje, odbor správy majetku, Magistrát města Karviná **Půjdu do toho! Už několik měsíců uvažuji, že v oboru vývoje počítačového softwaru přestanu být pouhým zaměstnancem a postavím se na vlastní nohy. Největším strašákem pro mne byly různé související administrativní věci jako vybavení kanceláře, levný pronájem prostor, získání schopné sekretářky apod. Chtěl bych se soustředit na samotný byznys, myslím, že mám originální nápady, a ne se rozptylovat všemožným zařizováním. Vaše přehledné informace o nabídce podnikatelských inkubátorů mne definitivně přesvědčily. Půjdu do toho! Martin Nohejl, České Budějovice

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Zisky mobilních operátorů? Přes 10 miliard korun ročně
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Kdy jsou vaše peníze na internetbanking v ohrožení?
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Podoba referenčního Radeonu RX Vega je venku. AMD ho chce stavět proti GTX 1080
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít