Odvážná developerka z Liberecka

13. srpna 2007, 00:00 - admin
13. srpna 2007, 00:00

HANA MARGARETHE PALME, MAJITELKA SPOLEČNOSTI HANE INTERIÉR A DOMUS OPTIMAHana Margarethe Palme podniká v obchodě a ve stavebnictví. Aby byla úspěšná, musí být daleko lepší než její konkurenti muži.Developerská činnost je v Česku téměř pouze mužskou záležitostí.

HANA MARGARETHE PALME, MAJITELKA SPOLEČNOSTI HANE INTERIÉR A DOMUS OPTIMA Hana Margarethe Palme podniká v obchodě a ve stavebnictví. Aby byla úspěšná, musí být daleko lepší než její konkurenti muži.

Developerská činnost je v Česku téměř pouze mužskou záležitostí. V Liberci však podniká jedenáct let žena, která

muže developery odvážila. Rázná, kreativní a sebejistá Hana Margarethe Palme druhým rokem vlastní společnost Domus Optima, jež staví domy a byty v okolí Liberce. Podnikání však začala ve firmě Hane Interiér v Liberci a řídí ji také dodnes.

ZE STÁTNÍHO DO VLASTNÍHO

Než se ale dala na podnikání, pracovala ve státním podniku Restaurace a jídelny. Začínala zde jako prodavačka zmrzliny a skončila jako hygienička. Po revoluci její život nabral jiné obrátky. Říká, že má podnikání v krvi. „Dispozice k tomu jsem podědila asi po dědovi, který měl obchodního ducha, vlastnil továrnu na provazy,“ míní.

Před jedenácti léty, když Hana Palme projížděla Třídou dr. Horákové v Liberci, zalíbila se jí prodejna bývalého autosalonu. „Rozhodla jsem se tam otevřít prodejnu s nábytkem,“ líčí. Studovala totiž uměleckou školu a k designu měla blízko. Co si usmyslila, to udělala. Zakrátko ty prodejny měla tři. Přitom sestavila tým lidí, jenž tvoří a vybavuje interiéry pro podnikatele a také ještě nechává vyrábět nábytek pod vlastní značkou Enozzi. Začala s málem. Říká, že zpočátku neměla vysoké cíle, obchod se jí rozběhl nečekaně.

TÝM TOLERANTNÍCH MUŽŮ

Hana Palme je rozený vůdce. Řídí tým dvaceti zaměstnanců. Pracují pro ni hlavně muži. Podle ní takoví, kteří jsou tolerantní a nevadí jim, že je vede žena. Sama občas s potěšením zasáhne do designerské práce. Ale nemá na to poslední dobou dostatek času. „Zasahuji také do developerské práce, například návrhy interiérů,“ popisuje. Mezi její zákazníky patří lidé se středními a vyššími příjmy. „Se stoupající životní úrovni v Česku prodáváme stále lépe,“ uvádí. Dodává, že by ráda tvořila častěji luxusnější interiéry, ale na trhu lidí, kteří si je mohou dovolit, není zatím mnoho.

Podnikání je pro ni způsob, jak realizovat kreativní nápady. To, že navíc mají úspěch, souvisí s jejím talentem pro organizaci, a také s tím, že se obklopuje schopnými lidmi. Všechny podnikatelské aktivity paní Palme dosáhly v loňském roce obrat sto milionů. Letos jej navrší o dalších dvě stě pět. Chystá se totiž v Liberci postavit administrativní budovu.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít