Odolný a nerozbitný

26. července 2004, 00:00 - RADAN DOLEJŠ dolejs@profit.cz
26. července 2004, 00:00

TEST PROFITU: SIEMENS M65 Do vody, do prachu, do mrazu i do pouště. Tam všude se hodí mobilní telefon Siemens M65. Navíc je za přijatelnou cenu.

Siemens M65 je zatím posledním modelem nerozbitného telefonu na českém trhu

TEST PROFITU: SIEMENS M65 Do vody, do prachu, do mrazu i do pouště. Tam všude se hodí mobilní telefon Siemens M65. Navíc je za přijatelnou cenu. Kdo potřebuje odolný telefon? Třeba vyznavači adrenalinových sportů, pracovníci na stavbách nebo v prašném prostředí, ale také lidé, kterým mobilní telefony často padají na zem. Takové přístroje mají v nabídce především dva výrobci - Nokia a Siemens. Zatím posledním modelem nerozbitného telefonu na tuzemském trhu je Siemens M65. Jde o následovníka populární řady nerozbitných telefonů M55 a ME45. KOVOVÁ KOSTRA Aby byl telefon skutečně nerozbitný, je vybaven kovovým rámem, který začíná na přední straně kolem displeje a končí vzadu vespod mobilu u konektoru pro nabíjení. Díky kovové kostře a dokonalému utěsnění všech možných spár je mobil nadprůměrně odolný vůči otřesům a pádům, stejně tak by měl odolat vodě a prachu. Nárazy tlumí pryž, která obepíná celý telefon. Kdo chce odolnost ještě zvýšit, může také uschovat kryt čočky kamery a všechny konektory pod odnímatelné gumové krytky. Z gumy jsou také dvě řady kláves i joystick, kterým se prakticky ovládá celý telefon. Přístroj je velmi hezky barevně vyladěn. Dominantní šedou barvu pěkně doplňuje výrazná oranžová. Redakce odborného serveru Mobil.cz zkoušela, co všechno telefon vydrží. Bez problému přežil několikeré namočení do vody po dobu jedné minuty, celé noci v mrazáku nebo hodiny v troubě vyhřáté na 50 stupňů. Kapituloval teprve pod koly osobního automobilu. VELIKÝ A BAREVNÝ Celému telefonu vévodí obří barevný TFT displej s rozlišením 132×176 obrazových bodů a zobrazením až 65 tisíc barev. Na displej se vejde až devět řádků textu, který se dá doplnit předinstalovanými obrázky ze sportu a přírody. Rozměrný displej s úhlopříčkou 2,1 palce dokonale pokryje potřeby na fotografování nebo filmování videosekvencí. Fotografie se pořizují až o rozlišení VGA (640×480 obrazových bodů). K tomu je třeba připomenout pětinásobný digitální zoom. Pro fotografické nadšence je v telefonu také editor na úpravu pořízených snímků. Je sice trochu pomalejší, ale na úpravu fotek, třeba jejich pokřivení nebo výřezy, bohatě postačí. Dokonce je možné přikoupit externí blesk IFL-600, který má podle výrobce redukovat efekt červených očí. ZÁBAVA I PRÁCE

Vedle zábavy je M65 vybaven také pro práci. Nechybí samozřejmě podpora obligátních textových a multimediálních zpráv, M65 navíc obsahuje klienta pro Instant Messaging a e-mail. Data se přenáší přes GPRS třídy 10, lze surfovat i pomocí protokolu wap 2.0. Pro zdatné cestovatele nabízí Siemens i pásmo GSM 1900 MHz. Baterie Li-Ion vydrží 300 hodin v pohotovostním režimu nebo pět a půl hodiny hovoru. Nechybí kvalitní kalendář a adresář. Příjemnou záležitostí je integrovaný hlasový záznamník pro nahrávání hovoru nebo poznámek. Mobil má infraport, případně se dá k počítači připojit přes kabel se sériovým nebo USB konektorem. Z nejnovějších technologií prakticky nepodporuje pouze bezdrátové připojení jiných zařízení pomocí bluetooth. Nejlepší na telefonu je ovšem jeho cena. Nadupaný přístroj s velmi dobrou výbavou přijde nedotovaný v kamenných obchodech na zhruba deset tisíc korun. Na internetu se dá pořídit ještě o něco levněji.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít