Odkrýváme tajemnou Prahu

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIADuben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka.

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA

Duben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka. K růstu snad přispěje také spolupráce dohodnutá s partnerskou firmou na Slovensku.

TAJE PRAHY SE RÝSUJÍ

Jako první mezi padesáti kuriozitami dostaly obrysy i některé zážitky projektu Taje pražských památek. „Přístup budeme mít do míst, do kterých se návštěvníci běžně nedostanou, třeba do hvězdárenské věže Klementina či k modernímu dalekohledu Štefánikovy hvězdárny, projít se starou kanalizační čistírnou a okusit atmosféru staletých chodeb,“ prozrazuje podrobnosti Linda Vavříková.

„Mezi novinkami jsme plánovali ještě některá jiná zajímavá místa, třeba Rudolfovy štoly pod Stromovkou. Jenže jsou zaplavené a bezpečnostní podmínky prohlídku neumožňují,“ dodává zklamaně její kolegyně Kristýna, která má projekt na starosti.

Od spousty práce se Linda Vavříková odreagovala víkendovým výletem do Amsterdamu. „Utekli jsme velikonočnímu blázinci a raději si vychutnávali procházky starým přístavem. Ujít jsme si nenechali ani pověstné vodní kanály,“ líčí zážitky Linda Vavříková. Jako suvenýr si ze země tulipánů přivezla instantní kytky v plechovkách.

ČTYŘNOHÝ PISTOLNÍK

Firma na zážitky má od dubna maskota. „Je to Parson Russel Terrier,“ prozrazuje Vavříková. Zní to jako jméno pistolníka z Hollywoodu. Vzápětí do místnosti vběhne bílé krátkosrsté štěně, vrtí ocasem a běhá kolem stolu. „Jedná se o rasu loveckého psa, která už neloví, ale s oblibou majitelům prožírá parkety,“ pobaveně líčí podnikatelka. Vykresluje, že ke koni a dvěma kočkám ji přibyla další příjemná starost o pejska. „Jmenuje se Santino. Jméno dostal podle syna kmotra z mého oblíbeného mafiánského bestselleru,“ objasňuje.

Duben v Allegrii uzavřeli večírkem stmelujícím nový a početný kolektiv na jednom ze zážitků v suši baru. „Výborně nám sedlo saké,“ líčí Vavříková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni…
Že fotbalisté touží nejvíce po Bentley? Omyl. Nejžádanější auto vás určitě překvapí
Bentley si myslí, že speciálních edicí není nikdy dost. Continental GT proto dostal další
Auto za průměrný plat? Jde to, ale musíte slevit z mnoha požadavků
Rolls-Royce dnes představí nový Phantom. Premiéru můžete sledovat živě
Technologie
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Microsoft zkouší, jak při prohlížení webu přejít z mobilu na počítač [Windows Insider]
Ryzen 3 jde na trh, cenami míří pod Core i3. A konečně vychází i APU Bristol Ridge
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít