Odkrýváme tajemnou Prahu

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIADuben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka.

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA

Duben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka. K růstu snad přispěje také spolupráce dohodnutá s partnerskou firmou na Slovensku.

TAJE PRAHY SE RÝSUJÍ

Jako první mezi padesáti kuriozitami dostaly obrysy i některé zážitky projektu Taje pražských památek. „Přístup budeme mít do míst, do kterých se návštěvníci běžně nedostanou, třeba do hvězdárenské věže Klementina či k modernímu dalekohledu Štefánikovy hvězdárny, projít se starou kanalizační čistírnou a okusit atmosféru staletých chodeb,“ prozrazuje podrobnosti Linda Vavříková.

„Mezi novinkami jsme plánovali ještě některá jiná zajímavá místa, třeba Rudolfovy štoly pod Stromovkou. Jenže jsou zaplavené a bezpečnostní podmínky prohlídku neumožňují,“ dodává zklamaně její kolegyně Kristýna, která má projekt na starosti.

Od spousty práce se Linda Vavříková odreagovala víkendovým výletem do Amsterdamu. „Utekli jsme velikonočnímu blázinci a raději si vychutnávali procházky starým přístavem. Ujít jsme si nenechali ani pověstné vodní kanály,“ líčí zážitky Linda Vavříková. Jako suvenýr si ze země tulipánů přivezla instantní kytky v plechovkách.

ČTYŘNOHÝ PISTOLNÍK

Firma na zážitky má od dubna maskota. „Je to Parson Russel Terrier,“ prozrazuje Vavříková. Zní to jako jméno pistolníka z Hollywoodu. Vzápětí do místnosti vběhne bílé krátkosrsté štěně, vrtí ocasem a běhá kolem stolu. „Jedná se o rasu loveckého psa, která už neloví, ale s oblibou majitelům prožírá parkety,“ pobaveně líčí podnikatelka. Vykresluje, že ke koni a dvěma kočkám ji přibyla další příjemná starost o pejska. „Jmenuje se Santino. Jméno dostal podle syna kmotra z mého oblíbeného mafiánského bestselleru,“ objasňuje.

Duben v Allegrii uzavřeli večírkem stmelujícím nový a početný kolektiv na jednom ze zážitků v suši baru. „Výborně nám sedlo saké,“ líčí Vavříková.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Macron ve stopách Babiše
Velký dovolenkový speciál: jak nejlépe používat platební kartu na dovolené
Finance.cz nově najdete v aplikaci Tapito
Čeká naši společnost revoluční změna díky technologii blockchain?
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Auta
BMW X3 třetí generace je lehčí, rychlejší a nabídne klíč s…
Jaguar opět rozšířil nabídku motorů pro XE, XF a F-Pace. Nový dvoulitr 30t má 300 koní
Tradiční londýnská taxi dostanou elektrický pohon. Premiéra proběhne v Goodwoodu
Proč má být Kia Stinger tak dobrá? Protože na Nürbrugringu odjela desítky tisíc kilometrů
Test na pondělí: Porsche Macan 2.0T
Technologie
Úspěch jako hrom. Na oběžné dráze je první česká nanodružice
Další hardwarové chyby procesorů. AMD má problém v Ryzenu, Intel u Skylake a Kaby Lake
Facebook hledá v Hollywoodu originální skriptované pořady. „Vysílat“ by mohl brzy
Více Linuxu ve Windows Storu. Microsoft pro testování uvolnil dvě edice SUSE
Hvězdou YouTubu beze slov. Tyhle kanály vás budou bavit, i když se v nich nemluví
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít