Odkrýváme tajemnou Prahu

07. května 2007, 00:00 - JAROSLAV SCHEJBAL, EVA MARZINI
07. května 2007, 00:00

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIADuben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka.

LINDA VAVŘÍKOVÁ, MAJITELKA FIRMY ALLEGRIA

Duben byl pro Lindu Vavříkovou ve znamení dalšího růstu firmy. Stávající paleta dvou set zážitků se začala rozšiřovat a na konci května by jich mělo už být dvě stě padesát. Firemní „družstvo“ posílila nová kolegyně Hanka. K růstu snad přispěje také spolupráce dohodnutá s partnerskou firmou na Slovensku.

TAJE PRAHY SE RÝSUJÍ

Jako první mezi padesáti kuriozitami dostaly obrysy i některé zážitky projektu Taje pražských památek. „Přístup budeme mít do míst, do kterých se návštěvníci běžně nedostanou, třeba do hvězdárenské věže Klementina či k modernímu dalekohledu Štefánikovy hvězdárny, projít se starou kanalizační čistírnou a okusit atmosféru staletých chodeb,“ prozrazuje podrobnosti Linda Vavříková.

„Mezi novinkami jsme plánovali ještě některá jiná zajímavá místa, třeba Rudolfovy štoly pod Stromovkou. Jenže jsou zaplavené a bezpečnostní podmínky prohlídku neumožňují,“ dodává zklamaně její kolegyně Kristýna, která má projekt na starosti.

Od spousty práce se Linda Vavříková odreagovala víkendovým výletem do Amsterdamu. „Utekli jsme velikonočnímu blázinci a raději si vychutnávali procházky starým přístavem. Ujít jsme si nenechali ani pověstné vodní kanály,“ líčí zážitky Linda Vavříková. Jako suvenýr si ze země tulipánů přivezla instantní kytky v plechovkách.

ČTYŘNOHÝ PISTOLNÍK

Firma na zážitky má od dubna maskota. „Je to Parson Russel Terrier,“ prozrazuje Vavříková. Zní to jako jméno pistolníka z Hollywoodu. Vzápětí do místnosti vběhne bílé krátkosrsté štěně, vrtí ocasem a běhá kolem stolu. „Jedná se o rasu loveckého psa, která už neloví, ale s oblibou majitelům prožírá parkety,“ pobaveně líčí podnikatelka. Vykresluje, že ke koni a dvěma kočkám ji přibyla další příjemná starost o pejska. „Jmenuje se Santino. Jméno dostal podle syna kmotra z mého oblíbeného mafiánského bestselleru,“ objasňuje.

Duben v Allegrii uzavřeli večírkem stmelujícím nový a početný kolektiv na jednom ze zážitků v suši baru. „Výborně nám sedlo saké,“ líčí Vavříková.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít