Od 28. května do 1. června

25. května 2012, 16:40 - Johanna Grohová
25. května 2012, 16:40

kalendárium

ÚTERÝ 29. KVĚTNA Nová průmyslová revoluce?

Předseda Evropské komise José Manuel Barroso, evropský komisař pro průmysl a podnikání Antonio Tajani a ekonom Jeremy Rifkin se zúčastní konference s názvem Poslání růstu: Evropa v čele nové průmyslové revoluce. Budou diskutovat o tom, jak se Evropa může stát více inovativní a konkurenceschopná.

Opět velký unijní rozpočet

Téma, které se příštími měsíci potáhne jako červená nit – mnohaletý finanční rámec pro roky 2014–2020 bude na programu ministrů Rady pro všeobecné záležitosti. Půjde o velice složité vyjednávání unijního rozpočtu, jehož dosavadní struktura nevyhovuje potřebám EU.

STŘEDA 30. KVĚTNA Jak se reformovat

Evropská komise předloží svá doporučení pro jednotlivé členské země EU, k jakým strukturálním změnám by měly přistoupit (srovnání platů v souladu s produktivitou, zvýšení věku odchodu do důchodu, změny na trhu práce atd.).

Důvěra v podniky

Evropská komise zveřejní květnový přehled vývoje v podnikatelském a spotřebitelském sektoru a indikátor podnikatelského klimatu v eurozóně.

Rada pro konkurenceschopnost

Ministři zodpovědní za vnitřní trh se budou zabývat novým systémem pro řešení sporů, který má umožnit spotřebitelům podávat stížnosti na obchodníky s možností alternativního řešení v podobě mimosoudních dohod. Rada se zaměří na malé a střední podniky, jak zlepšit jejich přístup k finančním zdrojům a na trh.

ČTVRTEK 31. KVĚTNA Irské referendum o fiskálním paktu

Občané Irska budou v referendu rozhodovat o novém paktu rozpočtové kázně v Evropské unii, který má suplovat neexistující fiskální unii a pod hrozbou sankcí donutit vlády členských zemí udržovat vyrovnané rozpočty. V posledních letech je to už potřetí, co Irové v referendu rozhodují o nové unijní smlouvě. V předchozích dvou případech pokaždé napoprvé hlasovali proti, ale v opakovaném hlasování dokument pak vždy schválili. Podle posledních průzkumů by zhruba 37 procent Irů hlasovalo pro smlouvu, 24 procent proti a 35 procent stále není rozhodnuto.

Květnová inflace

Eurostat zveřejní údaje o květnovém vývoji inflace v eurozóně.

PÁTEK 1. ČERVNA Další růst nezaměstnanosti?

Eurostat zveřejní přehled vývoje nezaměstnanosti v EU za duben.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít