Article, show

Od 26. března do 30. března

31. května 2012, 14:10 - Johanna Grohová
31. května 2012, 14:10

kalendárium

PONDĚLÍ 26. BŘEZNA O sedmiletém rozpočtu Další kolečko složitých jednání o výši a budoucí struktuře mnohaletého rozpočtu Evropské unie bude patřit ministrům zahraničí EU na Radě pro obecné záležitosti.

ÚTERÝ 27. BŘEZNA UDÁLOST TÝDNE - Výhled OECD ekonomiky v roce 2012 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydá nejnovější přehled vývoje a doporučení pro ekonomiky v eurozóně a Evropské unii v letošním roce. Zaměří se na opatření a strukturální reformy nutné k povzbuzení růstu ekonomiky, vyrovnání výkonu ekonomik v regionu a posílení vládnutí. Výsledky představí v Bruselu generální sekretář OECD Angel Gurría a eurokomisař pro ekonomické a měnové záležitosti Olli Rehn.

Summit o jaderné bezpečnosti V jihokorejském Soulu se odehraje politické jednání o jaderné bezpečnosti a opatřeních, která mají zabránit hrozbám souvisejícím s jaderným materiálem, radioaktivními substancemi, rovněž i postupy při krizových situacích. Za Evropskou unii se zúčastní předseda Evropské komise José Barroso a vysoká představitelka pro zahraniční záležitosti Catherine Ashtonová.

O důsledcích krize Šéf eurozóny a lucemburský premiér Jean-Claude Juncker a bývalý prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet vystoupí na konferenci o ekonomické krizi a jejích důsledcích.

STŘEDA 28. BŘEZNA Summit EU a Jižní Korea Jednání na nejvyšší úrovni o jaderné bezpečnosti druhý den přejde do summitu mezi Evropskou unií a Jižní Koreou.

Množství peněz v oběhu Evropská centrální banka a národní banky zveřejní zprávu o množství peněz v evropské ekonomice za měsíc únor.

EU proti počítačové kriminalitě Evropská komise zveřejní záměr zřídit Evropské centrum proti počítačové kriminalitě.

O rozšiřování unie Europoslanci projednají na plenárním zasedání v Bruselu zprávu o pokroku v přibližování Srbska, Kosova, Turecka, Černé Hory k Evropské unii. Nejblíže se dostalo Srbsko, kterému v březnu EU přiznala status kandidátské země.

ČTVRTEK 29. BŘEZNA Lepší vyhlídky pro podnikatele Evropská komise zveřejní přehled spotřebitelské důvěry a indikátor pro podnikatelské klima v eurozóně. Očekává se jeho další růst.

O právech a povinnostech v letecké dopravě Europoslanci projednají usnesení o právech cestujících v letecké dopravě. Europarlament požaduje, aby revize stávajících pravidel zakotvila povinnost uvádět všechny poplatky v letence, aby uvíznutí pasažéři dostali okamžitou pomoc a byl jim umožněn odlet domů v případě krachu letecké společnosti. Bude se rovněž hlasovat o nařízeních o nové regulaci derivátů přes přepážku (OTC), ústředních protistranách a registrech obchodních údajů, která mají zajistit větší průhlednost a stabilitu na finančních trzích.

PÁTEK 30. BŘEZNA Vývoj evropské inflace Eurostat zveřejní odhad vývoje inflace v eurozóně.

Ministři financí neformálně Na dvoudenním neformálním zasedání ministrů financí EU v Kodani se bude mimo jiné jednat o návrhu zvýšit objem prostředků v záchranných fondech pro eurozónu, na který tlačí Mezinárodní měnový fond. Německo coby největší věřitel těmto snahám odolává.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Konec vesnických prodejen? Vyřeší jejich ztrátovost dotace?
"Bude to dobrý rok," banky a stavební spořitelny počítají výsledky v polovině roku 2017
Papíry jsme jim nevytiskli aneb o reálném založení chovné stanice
Připojištění na dovolenou? Nutnost, nebo zbytečnost?
Poroste rychleji USA nebo eurozóna? MMF upravil předpovědi
Auta
Škoda odstartovala sériovou výrobu modelu Karoq. První…
První autonomní Kamaz bude nasazen během fotbalového mistrovství
Po Francii chce prodej aut se spalovacím motorem zakázat také Velká Británie
Galerie na středu: Na tyto tříválce vám nestačí ani půl milionu
Německo chce neupraveným autům z aféry Dieselgate odebrat registraci
Technologie
Ransomware v posledních dvou letech vydělal přes 25 milionů dolarů
Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro
Core i7-8700K má prý turbo 4,7 GHz. I při zátěži šesti jader může běžet nad 4 GHz
Web si oddychne. Adobe plánuje ukončit vývoj a podporu a Flashe v roce 2020
Aukro chystá změny. Začátkem srpna bude služba nedostupná
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít