Od 26. března do 30. března

31. května 2012, 14:10 - Johanna Grohová
31. května 2012, 14:10

kalendárium

PONDĚLÍ 26. BŘEZNA O sedmiletém rozpočtu Další kolečko složitých jednání o výši a budoucí struktuře mnohaletého rozpočtu Evropské unie bude patřit ministrům zahraničí EU na Radě pro obecné záležitosti.

ÚTERÝ 27. BŘEZNA UDÁLOST TÝDNE - Výhled OECD ekonomiky v roce 2012 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydá nejnovější přehled vývoje a doporučení pro ekonomiky v eurozóně a Evropské unii v letošním roce. Zaměří se na opatření a strukturální reformy nutné k povzbuzení růstu ekonomiky, vyrovnání výkonu ekonomik v regionu a posílení vládnutí. Výsledky představí v Bruselu generální sekretář OECD Angel Gurría a eurokomisař pro ekonomické a měnové záležitosti Olli Rehn.

Summit o jaderné bezpečnosti V jihokorejském Soulu se odehraje politické jednání o jaderné bezpečnosti a opatřeních, která mají zabránit hrozbám souvisejícím s jaderným materiálem, radioaktivními substancemi, rovněž i postupy při krizových situacích. Za Evropskou unii se zúčastní předseda Evropské komise José Barroso a vysoká představitelka pro zahraniční záležitosti Catherine Ashtonová.

O důsledcích krize Šéf eurozóny a lucemburský premiér Jean-Claude Juncker a bývalý prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet vystoupí na konferenci o ekonomické krizi a jejích důsledcích.

STŘEDA 28. BŘEZNA Summit EU a Jižní Korea Jednání na nejvyšší úrovni o jaderné bezpečnosti druhý den přejde do summitu mezi Evropskou unií a Jižní Koreou.

Množství peněz v oběhu Evropská centrální banka a národní banky zveřejní zprávu o množství peněz v evropské ekonomice za měsíc únor.

EU proti počítačové kriminalitě Evropská komise zveřejní záměr zřídit Evropské centrum proti počítačové kriminalitě.

O rozšiřování unie Europoslanci projednají na plenárním zasedání v Bruselu zprávu o pokroku v přibližování Srbska, Kosova, Turecka, Černé Hory k Evropské unii. Nejblíže se dostalo Srbsko, kterému v březnu EU přiznala status kandidátské země.

ČTVRTEK 29. BŘEZNA Lepší vyhlídky pro podnikatele Evropská komise zveřejní přehled spotřebitelské důvěry a indikátor pro podnikatelské klima v eurozóně. Očekává se jeho další růst.

O právech a povinnostech v letecké dopravě Europoslanci projednají usnesení o právech cestujících v letecké dopravě. Europarlament požaduje, aby revize stávajících pravidel zakotvila povinnost uvádět všechny poplatky v letence, aby uvíznutí pasažéři dostali okamžitou pomoc a byl jim umožněn odlet domů v případě krachu letecké společnosti. Bude se rovněž hlasovat o nařízeních o nové regulaci derivátů přes přepážku (OTC), ústředních protistranách a registrech obchodních údajů, která mají zajistit větší průhlednost a stabilitu na finančních trzích.

PÁTEK 30. BŘEZNA Vývoj evropské inflace Eurostat zveřejní odhad vývoje inflace v eurozóně.

Ministři financí neformálně Na dvoudenním neformálním zasedání ministrů financí EU v Kodani se bude mimo jiné jednat o návrhu zvýšit objem prostředků v záchranných fondech pro eurozónu, na který tlačí Mezinárodní měnový fond. Německo coby největší věřitel těmto snahám odolává.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít