Od 26. března do 30. března

31. května 2012, 14:10 - Johanna Grohová
31. května 2012, 14:10

kalendárium

PONDĚLÍ 26. BŘEZNA O sedmiletém rozpočtu Další kolečko složitých jednání o výši a budoucí struktuře mnohaletého rozpočtu Evropské unie bude patřit ministrům zahraničí EU na Radě pro obecné záležitosti.

ÚTERÝ 27. BŘEZNA UDÁLOST TÝDNE - Výhled OECD ekonomiky v roce 2012 Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) vydá nejnovější přehled vývoje a doporučení pro ekonomiky v eurozóně a Evropské unii v letošním roce. Zaměří se na opatření a strukturální reformy nutné k povzbuzení růstu ekonomiky, vyrovnání výkonu ekonomik v regionu a posílení vládnutí. Výsledky představí v Bruselu generální sekretář OECD Angel Gurría a eurokomisař pro ekonomické a měnové záležitosti Olli Rehn.

Summit o jaderné bezpečnosti V jihokorejském Soulu se odehraje politické jednání o jaderné bezpečnosti a opatřeních, která mají zabránit hrozbám souvisejícím s jaderným materiálem, radioaktivními substancemi, rovněž i postupy při krizových situacích. Za Evropskou unii se zúčastní předseda Evropské komise José Barroso a vysoká představitelka pro zahraniční záležitosti Catherine Ashtonová.

O důsledcích krize Šéf eurozóny a lucemburský premiér Jean-Claude Juncker a bývalý prezident Evropské centrální banky Jean-Claude Trichet vystoupí na konferenci o ekonomické krizi a jejích důsledcích.

STŘEDA 28. BŘEZNA Summit EU a Jižní Korea Jednání na nejvyšší úrovni o jaderné bezpečnosti druhý den přejde do summitu mezi Evropskou unií a Jižní Koreou.

Množství peněz v oběhu Evropská centrální banka a národní banky zveřejní zprávu o množství peněz v evropské ekonomice za měsíc únor.

EU proti počítačové kriminalitě Evropská komise zveřejní záměr zřídit Evropské centrum proti počítačové kriminalitě.

O rozšiřování unie Europoslanci projednají na plenárním zasedání v Bruselu zprávu o pokroku v přibližování Srbska, Kosova, Turecka, Černé Hory k Evropské unii. Nejblíže se dostalo Srbsko, kterému v březnu EU přiznala status kandidátské země.

ČTVRTEK 29. BŘEZNA Lepší vyhlídky pro podnikatele Evropská komise zveřejní přehled spotřebitelské důvěry a indikátor pro podnikatelské klima v eurozóně. Očekává se jeho další růst.

O právech a povinnostech v letecké dopravě Europoslanci projednají usnesení o právech cestujících v letecké dopravě. Europarlament požaduje, aby revize stávajících pravidel zakotvila povinnost uvádět všechny poplatky v letence, aby uvíznutí pasažéři dostali okamžitou pomoc a byl jim umožněn odlet domů v případě krachu letecké společnosti. Bude se rovněž hlasovat o nařízeních o nové regulaci derivátů přes přepážku (OTC), ústředních protistranách a registrech obchodních údajů, která mají zajistit větší průhlednost a stabilitu na finančních trzích.

PÁTEK 30. BŘEZNA Vývoj evropské inflace Eurostat zveřejní odhad vývoje inflace v eurozóně.

Ministři financí neformálně Na dvoudenním neformálním zasedání ministrů financí EU v Kodani se bude mimo jiné jednat o návrhu zvýšit objem prostředků v záchranných fondech pro eurozónu, na který tlačí Mezinárodní měnový fond. Německo coby největší věřitel těmto snahám odolává.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Ministr Ťok hraje mrtvého brouka. O přínosu měření na…
Volkswagen T-Roc dostal konečně údaje o motorech a v Německu už i ceny
Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo je nejšílenější kombi na světě
Pět dobrých, ale nesmírně rizikových ojetin, které vás mohou stáhnout z kůže
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším motorem. U nás nebude
Technologie
Intel oficiálně představuje Coffee Lake. Parametry, ceny a novinky nových procesorů
Star Trek: Discovery si můžete vychutnat na Netflixu, a to i s klingonskými titulky
Doporučené PC sestavy: Poradíme, jaké komponenty vybrat
3D obraz jako z videohry. Canon vyvinul technologii, která vás při fotbalu dostane přímo na hřiště
Skype for Business nebude mít dlouhý život. Nahradí ho mladší Teams
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít