Od 14. do 20. května

29. května 2012, 13:39 - Johanna Grohová
29. května 2012, 13:39

kalendárium

PONDĚLÍ 14. KVĚTNA Průmysl za březen
Eurostat zveřejní vývoj průmyslové výroby za březen v zemích Evropské unie.

Evropské jaderné fórum
V Bratislavě začíná dvoudenní zasedání Evropského jaderného fóra za účasti premiérů a ministrů průmyslu, respektive hospodářství ČR a Slovenska a evropského komisaře pro energetiku Günthera Oettingera.

ÚTERÝ 15. KVĚTNA Vztahy s Ukrajinou
Rada EU–Ukrajina o vzájemné spolupráci se uskuteční krátce poté, co řada evropských vlád bojkotovala summit středoevropských prezidentů, který se měl konat na Jaltě. Důvodem sporů je věznění bývalé ukrajinské premiérky Julie Tymošenkové.

Rozpočet EU pro rok 2013
Ministři financí EU si vyslechnou prezentaci Evropské komise k návrhu rozpočtu EU na rok 2013. Návrh budí kontroverze kvůli navýšení o téměř sedm procent. Rada se pokusí najít shodu v regulaci ratingových agentur a omezení jejich vlivu.

Jak roste Evropa
Eurostat vydá rychlý odhad HDP v EU a eurozóně v prvním čtvrtletí 2012.

Stop zelenějšímu farmaření?
Ministři zemědělství pravděpodobně zamítnou návrh Evropské komise, podle něhož se má až 30 procent plateb farmářům podmínit „zelenými“ opatřeními. Mezi ně patří pěstování minimálně tří druhů plodin a vyčlenění sedmi procent půdy pro „ekologické důvody“.

STŘEDA 16. KVĚTNA Hollande jede za Merkelovou
Den poté, co bude nový francouzský prezident uveden do úřadu, se François Hollande vypraví do Berlína za německou kancléřkou Angelou Merkelovou. Hollande slíbil voličům, že stávající politiku úspor a škrtů hnanou Německem přemění na politiku ekonomického růstu. Merkelová ale dala najevo, že nová vlna půjčování peněz je jen cesta do další krize.

O měnové politice
Ve Frankfurtu se uskuteční pravidelné zasedání Rady guvernérů Evropské centrální banky a konference o měnové politice v netradičních časech.

PÁTEK 18. KVĚTNA Duo EU na jednání skupiny G8
Prezident Evropské rady Herman van Rompuy a předseda Evropské komise José Barroso se budou snažit demonstrovat evropskou jednotu na jednání nejbohatších států světa G8 v Camp Davidu.

NEDĚLE 20. KVĚTNA Summit NATO Zástupci Severoatlantické aliance se setkají na dvoudenním summitu v Chicagu. Jedním z hlavních bodů je mise Afghánistánu, která má skončit v roce 2014.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít