Octavia v prodejích předjela fabii

22. ledna 2007, 00:00 - ERICH HANDL
22. ledna 2007, 00:00

ŠKODA AUTOMladoboleslavská automobilka se chlubí, že jí loni rekordně rostly prodeje. Zájem o octavie poprvé převýšil menší a levnější fabie. Letos by se měly škodovky začít vyrábět v Číně.Škoda dodala loni zákazníkům na více než 90 světových trzích 549 667 vozů modelových řad Fabia, Octavia,Roomster a Super.

ŠKODA AUTO Mladoboleslavská automobilka se chlubí, že jí loni rekordně rostly prodeje. Zájem o octavie poprvé převýšil menší a levnější fabie. Letos by se měly škodovky začít vyrábět v Číně.

Škoda dodala loni zákazníkům na více než 90 světových trzích 549 667 vozů modelových řad Fabia, Octavia,

Roomster a Super. Dosáhla tak podle svého vedení rekordního výsledku a navýšení o 11,7 procenta v porovnání s rokem 2005. „Nárůst prodejů Škoda Auto byl větší než nárůst celkového trhu. Automobilka tak potvrdila důležitou roli v Evropě a dokázala využít rostoucího potenciálu na trzích v Asii,“ říká předseda představenstva firmy Detlef Wittig.

Nejlépe šla naodbyt modelová řada Octavia (včetně verze Tour), která předstihla dosud nejprodávanější fabii. Octavií se prodalo 270 274, v těsném závěsu za ní se umístila právě fabia s celosvětově 243 982 prodanými vozy. O limuzínu Superb byl mnohem menší zájem, koupilo ji 20 989 lidí a firem. Pro nový roomster, který byl uveden na trh v červnu, se rozhodlo 14 422 zákazníků.

Kde se škodovkám loni dařilo nejvíce? Nejúspěšnějšími trhy se staly Německo, Velká Británie, Španělsko a Rakousko, kde značka výrazně posílily tržní podíl a dosáhly nových prodejních rekordů. Celkově se v západní Evropě zvýšil prodej českých aut o celkem 301 343 vozů.

V České republice Škoda Auto obhájila vedoucí pozici na trhu s tím, že o fabie byl v tuzemsku větší zájem než o octavie. Registrováno bylo 37 388 fabií, 21 233 octavií, 2406 vozů Roomster a 1835 superbů. Škoda Auto tak v posledním čtvrtletí obsadila svými třemi modely pozici nejprodávanějších vozů v Česku (1. Fabia, 2. Octavia, 3. Roomster).

Ve střední a východní Evropě (bez České republiky) zaznamenala Škoda Auto taktéž nárůst díky 146 612 prodaným vozům. Značka uhájila vedoucí pozici na polském trhu. Lídrem je vedle České republiky a Polska také na Slovensku, v Bulharsku, v Litvě i v Bosně a Hercegovině. Mezi velmi úspěšné trhy patří pobaltské státy Estonsko a Lotyšsko. Velký nárůst prodejů automobilka zaznamenala v Rusku, na Ukrajině a díky lokální montáži zahájené na sklonku roku 2005 také v Kazachstánu.

V Asii a v zámoří prodala Škoda 36 541 vozů, největší podíl na tom má Indie Turecko, Egypt a Izrael.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ceny volání v České republice, Německu, Polsku a u dalších sousedů
Co je dobré vědět o základní daňové slevě?
Co je dobré vědět o exekucích? 2. díl: dědictví, společné jmění manželů a rozvod
Jaké je zadlužení českých domácností?
Nejzadluženější státy světa
Auta
Bentley Continental GT Galene Edition je silniční jachta…
Suzuki Swift Sport nové generace se ukazuje na prvním obrázku. Atmosféra je minulostí
Jaguar XJR575: Nejrychlejší verze modelu XJ v historii zvládne až 300 km/h
BMW slaví 40. let řady 7 výroční edicí. Vznikne pouze 200 exemplářů
Test ojetiny: Ford Mondeo je už v letech a nabídka pěkných aut se zmenšuje
Technologie
Threadrippery budou nakonec bez chladiče. Možná jich nebude dost a další informace
Opera 48 developer přidává snímání webů. Nezvládne ale vyfotit celou stránku
Telegram 4.2 nabízí přepracovaný editor fotografií a samozničení multimédií po zobrazení
Které funkce budou odebrány z Windows 10 Fall Creators Update?
Seagate se vrací na trh běžných SSD, s diskem Nytro 141 pro PC, NAS a levné servery
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít