Obchod za třičtvrtě miliardy

08. února 2008, 11:49 - Kateřina Menzelová
08. února 2008, 11:49

Cimex, Skanska

Investiční skupina Cimex rozšířila své nemovitostní portfolio. Od stavební a developerské společnosti Skanska koupila dva komplexy kancelářských budov v Praze v hodnotě téměř třičtvrtě miliardy korun o celkové rozloze třiadvacet tisíc čtverečních metrů. V objektech na Kubánském náměstí v pražské čtvrti Strašnice a v ulici Perucká dlouhá léta sídlilo vedení Skansky a značná část z dvanácti set zaměstnanců. Skanska zůstane u nového majitele ještě přibližně rok v nájmu. Přesnou kupní cenu účastníci transakce nezveřejnili.

Oba komplexy prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. „Transakci vnímáme jako strategickou investici. Jde o vysoce kvalitní nemovitosti splňující všechny současné požadavky na nejmodernější kancelářské prostory. Chceme v této zajímavé pražské lokalitě vytvořit nové byznysové centrum, jež bude atraktivní pro sídla významných firem. Prostory budou novým nájemníkům k dispozici od začátku roku 2009,“ uvedl Miroslav Příkop, generální ředitel Cimex Investu. Firma tak dle jeho vyjádření pokračuje v uskutečnění záměru zdvojnásobit během příštích let kancelářské plochy ve svém portfoliu.

Za strategickou transakci považuje prodej nemovitostí i Skanska, která se na přelomu let 2008/9 přestěhuje do nájmu v moderních kancelářských budovách na pražském Opatově. „Celosvětovou strategií Skansky je vlastnit pouze výrobní objekty a my jsme byli poslední z koncernu, kdo měl v majetku vlastní kancelářské prostory. Výnos z jejich prodeje použijeme na nákup pozemků pro naše developerské aktivity,“ říká Petr Fanta, generální ředitel Skanska Reality.

Zaměstnanci firmy Skanska se přestěhují do moderního administrativního centra Opatov Park v Praze 11. V šesti nadzemních a třech podzemních podlažích bude zhruba 11,3 tisíce metrů čtverečních kancelářských ploch. Skanska získá prostory do dlouhodobého pronájmu. Developerem komplexu je společnost Sekyra Group, architektem projektu studio OMICRON – K. S dokončením stavby a stěhováním se počítá koncem letošního roku.

Koncern Cimex je vlastníkem největší tuzemské sítě hotelů, které provozuje dceřiná společnost Orea Hotels, nebo kavárenského řetězce Emporio. Skupina se v posledních letech zaměřuje také na kancelářské nemovitostí. Během příštích let chce investovat do jejich nákupu zhruba pět miliard korun.

Popisky:
Změna majitele. Novým vlastníkem sídla společnosti Skanska se stala investiční skupina Cimex

Směr Opatov Park. Sídlem Skansky bude nově budované administrativní centrum v Praze 11.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Máté nízké příjmy? Do penze odejděte už v prosinci
Jak prověřit (nejen investiční) firmu, která se vám nezdá
Dlužíte na zdravotním pojištění? Co dělat? Ošetří vás lékař?
Jak se nenechat nachytat na internetu
Chcete hlasovat v českých volbách ze zahraničí? Tak si pospěšte!
Auta
Audi A7 Sportback nové generace se představí ve čtvrtek.…
Kolik stojí provoz auta na daních? Stát si z vás ročně vezme desítky tisíc
Může být Volkswagen Amarok rychlejší než Golf GTI? Australané dokázali, že ano
Pět hrubých řidičských chyb, které vás mohou na silnici stát život
Opel Crossland X dostal originální verzi na LPG. Sportovec to ale nebude
Technologie
Intel chystá kvantové počítače. S centrem QuTech vyrobili 17 qubitů na jednom čipu
Huawei Mate 10: první dojmy z nové řady inteligentních phabletů (video)
Nahotinky jako vědecký projekt. PornHub na třídění videí využije umělou inteligenci
Navštivte jiné světy. V Google Mapách najdete i planety a měsíce
Sedm dopravních značek, které řidiči nejčastěji ignorují nebo chápou špatně
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít