Obchod za třičtvrtě miliardy

08. února 2008, 11:49 - Kateřina Menzelová
08. února 2008, 11:49

Cimex, Skanska

Investiční skupina Cimex rozšířila své nemovitostní portfolio. Od stavební a developerské společnosti Skanska koupila dva komplexy kancelářských budov v Praze v hodnotě téměř třičtvrtě miliardy korun o celkové rozloze třiadvacet tisíc čtverečních metrů. V objektech na Kubánském náměstí v pražské čtvrti Strašnice a v ulici Perucká dlouhá léta sídlilo vedení Skansky a značná část z dvanácti set zaměstnanců. Skanska zůstane u nového majitele ještě přibližně rok v nájmu. Přesnou kupní cenu účastníci transakce nezveřejnili.

Oba komplexy prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí. „Transakci vnímáme jako strategickou investici. Jde o vysoce kvalitní nemovitosti splňující všechny současné požadavky na nejmodernější kancelářské prostory. Chceme v této zajímavé pražské lokalitě vytvořit nové byznysové centrum, jež bude atraktivní pro sídla významných firem. Prostory budou novým nájemníkům k dispozici od začátku roku 2009,“ uvedl Miroslav Příkop, generální ředitel Cimex Investu. Firma tak dle jeho vyjádření pokračuje v uskutečnění záměru zdvojnásobit během příštích let kancelářské plochy ve svém portfoliu.

Za strategickou transakci považuje prodej nemovitostí i Skanska, která se na přelomu let 2008/9 přestěhuje do nájmu v moderních kancelářských budovách na pražském Opatově. „Celosvětovou strategií Skansky je vlastnit pouze výrobní objekty a my jsme byli poslední z koncernu, kdo měl v majetku vlastní kancelářské prostory. Výnos z jejich prodeje použijeme na nákup pozemků pro naše developerské aktivity,“ říká Petr Fanta, generální ředitel Skanska Reality.

Zaměstnanci firmy Skanska se přestěhují do moderního administrativního centra Opatov Park v Praze 11. V šesti nadzemních a třech podzemních podlažích bude zhruba 11,3 tisíce metrů čtverečních kancelářských ploch. Skanska získá prostory do dlouhodobého pronájmu. Developerem komplexu je společnost Sekyra Group, architektem projektu studio OMICRON – K. S dokončením stavby a stěhováním se počítá koncem letošního roku.

Koncern Cimex je vlastníkem největší tuzemské sítě hotelů, které provozuje dceřiná společnost Orea Hotels, nebo kavárenského řetězce Emporio. Skupina se v posledních letech zaměřuje také na kancelářské nemovitostí. Během příštích let chce investovat do jejich nákupu zhruba pět miliard korun.

Popisky:
Změna majitele. Novým vlastníkem sídla společnosti Skanska se stala investiční skupina Cimex

Směr Opatov Park. Sídlem Skansky bude nově budované administrativní centrum v Praze 11.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Fiat slaví už podruhé 60. narozeniny modelu 500. Tentokrát…
Totálka do šrotu? Kdepak. Z těchto vraků dělají v Rusku zánovní ojetiny
Pouštní supersport Zarooq SandRacer 500 GT jde do výroby. Stojí přes 10 milionů
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Technologie
Intel uvádí první disk s 64vrstvou NAND, SSD 545s. Slibuje vysoký výkon i ve velké zátěži
Intel Core i5-7400: jak si vede čtyřjádrový Kaby Lake za 5 tisíc? (uživatelská recenze)
Levné telefony budou výkonnější a déle vydrží. Díky Snapdragonu 450
iPhone slaví 10 let. Na svět přišel bez MMS, Javy, Flashe, GPS i videa
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít