O2 arena zaznamenala rekord návštěvnosti

01. listopadu 2010, 12:00 - Profit, TZ
01. listopadu 2010, 12:00

Více než 86 tisíc diváků prošlo za jediný měsíc největší multifunkční arénou v zemi, O2 arenou.

Foto: Bestsport

To je nejvyšší počet v historii této haly. Letošní říjen tak pokořil dosavadní rekord v roce 2008, kdy O2 arenou prošlo téměř 79 tisíc diváků,“ říká k tomu Jan Tuna, mluvčí BESTSPORT akciová společnost, majitele a provozovatele O2 areny.

Na rekordně vysokou návštěvnost mají vliv úspěšné a velmi atraktivní akce letošního podzimu. V O2 areně se střídali nejlepší hokejisté světa, legendy světové, české a slovenské hudby a samozřejmě hokejisté domácí HC Slavia Praha,“ dodává Jan Tuna.

V říjnu byli diváci v O2 areně svědky např. zahájení nejslavnější hokejové soutěže světa NHL, které vedení kanadsko-americké NHL vyhodnotilo jako nejlepší ze všech zemí Evropy, dále pak koncertů legendárního Carlose Santany, Vanessy Mae, Deep Purple, Elánu a 11-ti kapel s více než šesti desítkami vystupujících během oslav 50 let bigbítu – BEAT FEST.

A úspěšný nebyl jen říjen. Diváci ve velkém počtu navštěvují největší multifunkční arenu v zemi od začátku podzimní sezóny. Od začátku září do konce října prošlo O2 arenou téměř 130 tisíc diváků. Letošní září a říjen tak jsou z hlediska návštěvnosti třetí nejlepší v historii arény (2008 – 143 tisíc diváků, 2006 – přes 130 tisíc diváků). Kromě již zmiňovaných diváci viděli např. Stinga s Royal Philharmonic Concert Orchestra nebo třeba Guns N´Roses.

Divácky atraktivní bude i listopad a prosinec,“ slibuje Jan Tuna. Vše tuto sobotu odstartuje nekonečná taneční noc Transmission, následovat bude senzace jménem Saltimbanco kritiky i diváky oslavované mezinárodní umělecké skupiny Cirque du Soleil, provokativní Lady Gaga si předá pódium v O2 areně s legendou Joe Cockerem a chybět samozřejmě nebudou dech beroucí kousky při freestyle motocrossové show FMX Gladiator Games a nádherní koně při nejúspěšnější evropské jezdecké show Apassionata „Cesta ke hvězdám“.

O2 arena od dob výstavby do konce letošního září přinesla českým veřejným rozpočtům podle propočtů mezinárodně uznávané společnosti KPMG téměř 5 miliard 387 milionů korun. Jako zřejmě jediná aréna v ČR přitom nečerpala a nečerpá ani korunu z veřejných peněz.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Volby 2017: vše, co potřebujete vědět
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Někteří lidé se ve Windows 8.1 nemohou přihlásit prostřednictvím účtu Microsoft
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít