O zákazu kouření i jezevčíkovi

05. března 2007, 00:00 - (jas)
05. března 2007, 00:00

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮHavlíčkobrodskému hospodskému Karlu Palánovi hraje stále do not letošní mírná zima. Má díky ní vyšší tržby.mu naopak neudělal záměr nové vlády dále omezit kouření v restauracích a hospodách.Povinná oddělená místnost pro nekuřáky by podle něho znamenala zánik některých, zejména vesnických hospod.

KAREL PALÁN, HOSTINEC U PALÁNŮ Havlíčkobrodskému hospodskému Karlu Palánovi hraje stále do not letošní mírná zima. Má díky ní vyšší tržby. mu naopak neudělal záměr nové vlády dále omezit kouření v restauracích a hospodách.

ZAČÍT SE MUSÍ NA ŠKOLÁCH

Povinná oddělená místnost pro nekuřáky by podle něho znamenala zánik některých, zejména vesnických hospod. „Mě se to konkrétně nedotkne, já tu mám místností dost. Nejvíce mě na tom ale štve, že v souvislosti s protikuřáckým zákonem skloňuje každý jenom restaurace a hospody. Ale já myslím, že problém je jinde. Je potřeba začít na školách, a ne tam naopak zavádět kuřácké kouty. Když já jsem chodil do školy, tak když si někdo zapálil a chytli ho třeba i na náměstí, bylo to skoro na vyloučení,“ říká Palán.

Podle něho to nakonec může dopadnout stejně jako v Irsku. „V deset se zavře hospoda, vyndají se popelníky, a už se jede. Všechno se dá obejít,“ domnívá se podnikatel z Vysočiny.

Dalším tématem měsíce února pro něho bylo dokončení daňového přiznání. To se mu však nakonec nepodařilo. „Všechno mám v podstatě hotové. Závěrečné vyjetí z počítače mi však dělá jeden pán, abych nevymazal něco, co tam mám, protože já jsem na tohle slabší. Ten ale zatím neměl čas to udělat. Už jsme ale domluveni, že přijde na začátku března,“ vysvětluje Palán.

RON BUDE PĚKNÝ PALIČÁK

Úspěšný byl naopak při střelecké soutěži pořádané místním mysliveckým sdružením. Skončil třetí z celkem patnácti účastníků. Rychle se mu podařilo vypořádat také s dvoudenní horečkou. Pomohla mu v tom také pravá slivovice.

Radost mu dělá i nový přírůstek do rodiny, jezevčík Ron. „Myslím, že to bude pěkný paličák, jako všichni jezevčíci,“ míní hospodský z Vysočiny, který se již také vážně začíná zamýšlet nad rekonstrukcí sálu a výstavbě ubytovacích prostor nad ním. Rád by na to získal peníze z evropských či krajských fondů v rámci podpory cestovního ruchu.

KAREL PALÁN

Hostinský z Havlíčkova Brodu si v únoru pořídil nového jezevčíka

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Jak mohou soukromé kuřácké kluby a spolky zničit restaurace, hospody i jejich majitele
Najděte si novou práci do září
Plná zaměstnanost v ČR: čím jsme si ji zasloužili?
Auta
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan.…
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ukazuje, jak budou vypadat superluxusní elektromobily
Test na pondělí: BMW M550i xDrive M Performance
Technologie
ABBYY FineReader 14: zaostřeno na PDF (vyzkoušeno)
Microsoft dosáhl milníku. Hlas rozpozná stejně dobře jako člověk
Netflix odmítl zaplatit další sezónu seriálu. Produkci Sense8 nabídl pornoweb
Google dnes představí Android O. Stylově na zatmění Slunce v USA
Intel vydává nové Atomy pro servery. 16 jader, spotřeba do 30 W a 10 Gb/s síťovky k tomu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít