O staženém ocasu

22. července 2010, 02:00 - Josef Koukolíček
22. července 2010, 02:00

Česko se zase po delší době dostalo na titulní stránky světových novin. Deník The Wall Street Journal na své titulce zveřejnil poloerotické snímky českých političek ze strany Věci veřejné.

Ty blondýny se nafotily před parlamentními volbami, aby českým voličům ukázaly, že křehká krása a nekompromisní politika nejsou tentokrát v nutném protikladu, jak jsme si tu zvykli za panování premiérů s citlivostí buldozeru. Americké noviny oceňují, jak se české ženy a političky emancipují a kynou na sebevědomí a nikoliv na váze. Za příklad pak obnažené Středoevropanky z Poslanecké sněmovny zaoceánští žurnalisté dávají i americké ministryni zahraničí Hillary Clintonové, jejíž asexuální kalhotové kostýmky jsou prý už ve Washingtonu téměř k nepřežití.

Paradoxní je, že článek oceňující odvahu a hrdost českých političek vyšel v době, kdy je jmenována čistě chlapská Nečasova vláda. Kočky z Věcí veřejných, které v předvolebním kalendáři vytasily drápky, totiž při brutálních povolebních jednáních dobrovolně stáhly ocas a poněkud nechrabře a neemancipovaně nechaly své mužské kolegy sestavit vládu bez nich. Krásky z Věcí veřejných tak teprve nyní na vlastní kůži poznávají, že politika je mnohem komplikovanější řemeslo, jehož smysl nespočívá ve smyslném špulení rtů do objektivu módních fotografů.

Politika je ze své definice charakterizována jako správa věcí veřejných. To by členky strany, která si ony věci veřejné dala dokonce do názvu, měly vědět. Ještě štěstí, že tohle tvrdé setkání s realitou tuzemské politiky, které blondýnky z kalendáře při sestavování vlády prožily, zahraniční tisk zatím nezaznamenal. Česko by pak v The Wall Street Journalu určitě nepůsobilo jako domov krásných a odhodlaných političek, ale spíše jako národ, který dál hrdě mává praporem se Švejkem ve znaku. Dokud o nic nejde, tak si děláme legraci (a fotíme se do kalendáře), jenže jakmile jde do tuhého, tak popřeme sami sebe, pokorně srazíme podpatky luxusních lodiček a děláme, že tu vlastně ani nejsme.

Abychom ale nebyli k dámám jen kritičtí, můžeme na jejich počinu najít vlastně i slibný příslib do budoucna. Tentokrát členky VV našly dost odvahy na to, aby nafotily erotické fotky a stačilo to na účast v Poslanecké sněmovně. Kdyby příště děvčata prokázala ještě větší odhodlání a natočila třeba rovnou erotické video, mohlo by je to pak konečně posadit i na nějaké to ministerstvo.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít