O dobré pověsti a hlavním nádraží

28. května 2012, 13:19 - Petr Kolář
28. května 2012, 13:19

politický diář

Bývalá sekretářka expředsedy lidovců Jiřího Čunka Marcela Urbanová už zná cenu své pověsti a dobrého jména. Urbanová totiž v uplynulém týdnu vyhrála soud s Čunkem, který jí prý zničil pověst svými výroky v médiích o tom, že je ledová královna či neatraktivní žena. Urbanová původně požadovala deset milionů korun, krajský soud v Ostravě jí přiznal osmdesát tisíc plus to, že Čunek musí zaplatit soudní výlohy a nesmí o Urbanové říkat, že je lhářka. Řekněme si upřímně: dozvědět se, že vaše dobrá pověst stojí osmdesát tisíc korun? No, nic moc…
Leccos o své „dobré pověsti“ se dozvěděli také poslanci a ministři kabinetu Petra Nečase. Podle žebříčku z nejčerstvějšího průzkumu společnosti CVVM, který mapuje prestiž jednotlivých zaměstnání, vyplývá, že povolání poslance skýtá člověku absolutně nejmenší prestiž ze všech šestadvaceti nabízených profesí. Zatímco na prvních třech příčkách se umístili lékaři, vědci a zdravotní sestry, členy dolní komory parlamentu oproti předchozím třem měřením přeskočily i uklízečky, a odsunuly je tak na úplně poslední místo. Samozřejmě není vyloučeno, že pokud dámy s hadry, kýbly a smetáky ještě zapracují na vylepšení image, mohou v příštím průzkumu atakovat i ministry, kteří se umístili jen těsně před nimi na čtyřiadvacáté příčce. Ministři na svém sestupu pracují nesmírně intenzivně. Pro úplnost se ještě sluší dodat, že novináři se umístili na „krásném“ dvacátém místě, daleko za účetními na desáté, policisty na jedenácté či stavebními dělníky na osmnácté příčce. No, také nic moc.
S „dobrou pověstí“ má co do činění i situace bývalého ombudsmana Českých drah Petra Fejka. Ten zvažoval, že se bude soudní cestou bránit proti „diskreditační kampani“, kterou odstartovala kritika výše jeho platu v Českých dráhách (ČD) a více než dvoumilionového odstupného. Zatímco ještě v pátek Fejk odmítl pro týdeník Euro komentovat, zda se skutečně soudit bude, ČD už za něj mají „nástupce“. Jak si všiml zpravodajský server iHNed.cz, dráhy zrušily ombudsmanovu webovou stránku a obsadit pozici nehodlají. Fejkovu agendu tak má nyní znovu na starost nenápadný box Zákaznická podpora v pravém horním rohu internetových stránek ČD, který vyjde nesporně levněji. Nespokojený cestující tam může vyplnit formulář s popisem stížnosti, případně má možnost zavolat osobně na Odbor provozu osobní dopravy. Anebo si může jít klasicky „stěžovat třeba na hlavní nádraží“.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se vám zvýší splátka hypotéky při refinancování?
8 mýtů, kterým při placení sociálního pojištění nevěřte
Týkají se vás nedoplatky na daních? Pozor, exekutoři už je začali vymáhat
Budete platit daň z příjmu z prodeje nemovitosti?
Do čeho investovat, abychom ušetřili
Auta
Video: To nejlepší z Goodwood Revival 2017
Také Toyota Auris (ne)míří do terénu. Verze Freestyle přidává plasty, ale nic dalšího
Už i Hyundai přechází na uhlíková vlákna, prozrazuje nový patent
Mazda představila svou Škodu Kodiaq. Sedmimístná CX-8 ale do Evropy nemíří
Hyundai i30 N se už vyrábí. Do konce roku vznikne pouze 1450 exemplářů
Technologie
Úspěšný český export. Tyhle naše startupy bodují i v zahraničí
Z Pubtranu jsou teď Jízdní řády. Seznam kromě změny názvu přidal i nové funkce
Facebook Stories pro desktopy na dosah, propojení s Instagramem na dohled
Rozhodnuto. Protipirátská ochrana se stala součástí WWW
Microsoft tvrdí, že je Edge aktivně používán na 330 milionech zařízení každý měsíc. Je to výmysl?
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít