O auta se bojuje stále nejvíc

27. června 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK, JAN NOVÁČEK
27. června 2005, 00:00

LEASING PRO MOTORISTY Nejtvrdší boj leasingové firmy vedou stále o auta. Ta totiž leasingovému trhu s převahou kralují. Nelze přehlédnout nespočetné novinky a zvýhodněné nabídky, které se na zákazníky sypou ze všech stran.

LEASING PRO MOTORISTY Nejtvrdší boj leasingové firmy vedou stále o auta. Ta totiž leasingovému trhu s převahou kralují. Nelze přehlédnout nespočetné novinky a zvýhodněné nabídky, které se na zákazníky sypou ze všech stran.

Poslední novinkou na trhu leasingu automobilů je Direct Credit od společnosti CAC Leasing. Ta přišla s nabídkou určenou především (ale nejen) pro fyzické osoby, která umožní nákup ojetého vozu bez asistence autobazaru. Všechny náležitosti nutné k uzavření úvěrové a kupní smlouvy i prověření stáří a původu vozidla zprostředkuje financující společnost. Předpokladem je pouze stáří vozu menší než 12 let.

Řadu vylepšení přichystala i společnost ČSOB Leasing, která se právě s CAC přetahuje o první příčky v různých žebříčcích podle vybraných finančních ukazatelů. Ty se týkají zejména snížených úroků při financování nových vozů řady značek, ale i dalšího vybavení vozu zdarma. Tato společnost přišla také s produktem správy vozového parku -fleet managementem a s úvěrem pro spotřebitele a podnikatele s názvem HitKredit.

VÝHODY PŘINÁŠÍ SPOJENÍ S AUTOMOBILKOU

Ze spolupráce automobilky a leasingové společnosti může klient těžit v mnoha směrech a snad u všech společností, které nabízejí značkový leasing. Například VB Leasing přichystal pro zájemce o užitkové vozy DAF marketingový tah „Zimní spánek Vašich splátek“, který je určen hlavně pro obce a stavební firmy. Umožňuje sezonně snížené splátky v zimních měsících, kdy podnikání neběží na plné obrátky a klient by mohl mít problémy s financováním.

Největším lákadlem firmy ŠkoFIN je akce „Teď si vystačíte sami“ určená pro všechny, kteří si chtějí pořídit Škodu Fabii, Fabii Combi nebo Fabii Sedan. Novinkou této společnosti je i akce „Volkswagen úvěr - 0 % DPH“, jehož přednosti ocení především podnikateléplátci daně z přidané hodnoty. Pokud si vyberou některé z užitkových vozů Volkswagen v kategorii N1 a zvolí úvodní splátku ve výši 19 %, stát jim při nejbližším zúčtování daně z přidané hodnoty vrátí velkou část vložených finančních prostředků.

FINANČNÍ LEASING STÁLE VEDE

Nejčastější formou nákupu osobního či užitkového vozidla je finanční leasing. Ten například u ŠkoFIN či ČSOB Leasingu tvoří většinu uzavřených leasingových smluv. „Finanční leasing si stále zachovává postavení dominantního nástroje financování investic včetně automobilů, a tuto roli bude se vší pravděpodobností hrát i nadále,“ tvrdí mluvčí ČSOB Leasing Jan Dryák.

Podle jeho slov se často spekuluje o tom, zda leasing bude nahrazen úvěrovým financováním. „Spotřebitelský úvěr je produkt, který určitě má své místo na trhu, i naše společnost jím doplnila svou produktovou řadu. Jeho oblibu však nelze srovnávat s finančním leasingem,“ dodává Dryák.

Podle mluvčí ŠkoFIN Běly Jaškové je princip založený na splácení auta, které je po dobu smluvního vztahu ve vlastnictví leasingové společnosti, pro zákazníky stále přitažlivý, a to především díky přehlednosti, srozumitelnosti, cenové výhodnosti a minimálnímu administrativnímu zatížení. Jašková si ale myslí, že zájem o leasing dožene v brzké době úvěrové financování, které stále nabírá na síle. 

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít