O auta se bojuje stále nejvíc

27. června 2005, 00:00 - TOMÁŠ JOHÁNEK, JAN NOVÁČEK
27. června 2005, 00:00

LEASING PRO MOTORISTY Nejtvrdší boj leasingové firmy vedou stále o auta. Ta totiž leasingovému trhu s převahou kralují. Nelze přehlédnout nespočetné novinky a zvýhodněné nabídky, které se na zákazníky sypou ze všech stran.

LEASING PRO MOTORISTY Nejtvrdší boj leasingové firmy vedou stále o auta. Ta totiž leasingovému trhu s převahou kralují. Nelze přehlédnout nespočetné novinky a zvýhodněné nabídky, které se na zákazníky sypou ze všech stran.

Poslední novinkou na trhu leasingu automobilů je Direct Credit od společnosti CAC Leasing. Ta přišla s nabídkou určenou především (ale nejen) pro fyzické osoby, která umožní nákup ojetého vozu bez asistence autobazaru. Všechny náležitosti nutné k uzavření úvěrové a kupní smlouvy i prověření stáří a původu vozidla zprostředkuje financující společnost. Předpokladem je pouze stáří vozu menší než 12 let.

Řadu vylepšení přichystala i společnost ČSOB Leasing, která se právě s CAC přetahuje o první příčky v různých žebříčcích podle vybraných finančních ukazatelů. Ty se týkají zejména snížených úroků při financování nových vozů řady značek, ale i dalšího vybavení vozu zdarma. Tato společnost přišla také s produktem správy vozového parku -fleet managementem a s úvěrem pro spotřebitele a podnikatele s názvem HitKredit.

VÝHODY PŘINÁŠÍ SPOJENÍ S AUTOMOBILKOU

Ze spolupráce automobilky a leasingové společnosti může klient těžit v mnoha směrech a snad u všech společností, které nabízejí značkový leasing. Například VB Leasing přichystal pro zájemce o užitkové vozy DAF marketingový tah „Zimní spánek Vašich splátek“, který je určen hlavně pro obce a stavební firmy. Umožňuje sezonně snížené splátky v zimních měsících, kdy podnikání neběží na plné obrátky a klient by mohl mít problémy s financováním.

Největším lákadlem firmy ŠkoFIN je akce „Teď si vystačíte sami“ určená pro všechny, kteří si chtějí pořídit Škodu Fabii, Fabii Combi nebo Fabii Sedan. Novinkou této společnosti je i akce „Volkswagen úvěr - 0 % DPH“, jehož přednosti ocení především podnikateléplátci daně z přidané hodnoty. Pokud si vyberou některé z užitkových vozů Volkswagen v kategorii N1 a zvolí úvodní splátku ve výši 19 %, stát jim při nejbližším zúčtování daně z přidané hodnoty vrátí velkou část vložených finančních prostředků.

FINANČNÍ LEASING STÁLE VEDE

Nejčastější formou nákupu osobního či užitkového vozidla je finanční leasing. Ten například u ŠkoFIN či ČSOB Leasingu tvoří většinu uzavřených leasingových smluv. „Finanční leasing si stále zachovává postavení dominantního nástroje financování investic včetně automobilů, a tuto roli bude se vší pravděpodobností hrát i nadále,“ tvrdí mluvčí ČSOB Leasing Jan Dryák.

Podle jeho slov se často spekuluje o tom, zda leasing bude nahrazen úvěrovým financováním. „Spotřebitelský úvěr je produkt, který určitě má své místo na trhu, i naše společnost jím doplnila svou produktovou řadu. Jeho oblibu však nelze srovnávat s finančním leasingem,“ dodává Dryák.

Podle mluvčí ŠkoFIN Běly Jaškové je princip založený na splácení auta, které je po dobu smluvního vztahu ve vlastnictví leasingové společnosti, pro zákazníky stále přitažlivý, a to především díky přehlednosti, srozumitelnosti, cenové výhodnosti a minimálnímu administrativnímu zatížení. Jašková si ale myslí, že zájem o leasing dožene v brzké době úvěrové financování, které stále nabírá na síle. 

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kde vám zítra za vysvědčení dají slevu nebo dárek?
Kolik si koupíte za 1000 Kč na dovolené v Turecku nebo v Chorvatsku?
10 věcí, které by měl OSVČ znát o placení zdravotního pojištění
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
Auta
Pouštní supersport Zaroq Sand Racer 500 GT jde do výroby.…
Galerie: Range Rover nafocený na nejhezčích místech Severní Ameriky. Pokochejte se
BMW chystá ostré SUV X3 M jako soupeře pro Porsche Macan Turbo
Renault-Alpine A110 vypadá při testování na Nordschleife docela schopně
Dopravní nehoda v zahraničí: Jak získat odškodnění?
Technologie
Potvrzeno: Samsung chystá duální foťák a okopíruje přitom princip od Huawei
Laserový projektor od Xiaomi vykouzlí 150palcový obraz jen 50 cm od stěny
NAND Flash se zápisem QLC je skutečností. Toshiba ji začíná vyrábět, jeden čip má 96 GB
Virtuál Kaktus zruší FB zdarma i zpomalené surfování. Data ale budou levnější
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít