Nový zákoník práce odmítáme

27. listopadu 2006, 00:00 - JAROMÍR DRÁBEK
27. listopadu 2006, 00:00

Při hodnocení mezinárodních organizací je Česká republika, bohužel oprávněně, kritizována za nepružný trh práce. Objektivně jde o jeden ze základních problémů naší ekonomiky a například také jeden z důvodů, proč je termín vstupu Česka do eurozóny stále nejasný.

Při hodnocení mezinárodních organizací je Česká republika, bohužel oprávněně, kritizována za nepružný trh práce. Objektivně jde o jeden ze základních problémů naší ekonomiky a například také jeden z důvodů, proč je termín vstupu Česka do eurozóny stále nejasný.

Velký krok vpřed mohl v tomto směru přinést nový zákoník práce za předpokladu, že by respektoval pravidlo, „co není zakázáno, je povoleno“ a naplňoval základní premisy pracovněprávních vztahů liberálních ekonomik. Ani jeden z těchto aspektů se do kodexu ovšem nepromítl. Nebo alespoň ne v takové míře, abychom mohli hovořit o zákoníku práce, který odpovídá potřebám doby, a ekonomice, která v mantinelech sociální dohody respektuje fungování volného trhu.

Nový zákoník práce měl přinést větší smluvní volnost, vymezit pro zaměstnance i zaměstnavatele prostor, v němž se mohou v otázkách pracovněprávních vztahů pohybovat, měl být jednoduchou, srozumitelnou a přehlednou normou. Namísto toho byla vytvořena novela, která je v podstatě opisem normy předcházející, je nepřehledná, navíc obsahující řadu chyb.

V textu nového pracovního kodexu je řada odkazů na občanský zákoník, k jehož komplexní novelizaci by mělo dojít během dvou let. Jsme tedy v situaci, kdy je zákoník práce paradoxně nadřazen občanskému. Desítky paragrafů se budou muset novelizovat po technické stránce, další čeká stejný osud při postupném napravování věcné stránky pracovněprávní legislativy. Orientace v kodexu, který má sloužit běžným zaměstnancům i jejich zaměstnavatelům, je přitom již nyní oříškem i pro právníka.

Nová pracovněprávní legislativa je nezbytná, k vytvoření plnohodnotného kodexu stejně bude muset ve střednědobém horizontu dojít. Ve světle toho se pak nová právní norma jeví jako zbytečná, s jediným „efektem“, kterým jsou další komplikace v pracovněprávních vztazích. Alarmující jsou také pravomoci, umožňující odborovým organizacím zasahovat do řízení firem. Hospodářská komora proto podala stížnost k Ústavnímu soudu ve snaze zamezit možnosti obstrukce ze strany odborů, která by v extrémních případech mohla vést k likvidaci podniku.

Zákoník práce by měl být výsledkem konsenzu jednání zaměstnavatelů a zaměstnanců. Problém byl v tom, že jsme partnera k takové diskuzi marně hledali. Odborové organizace postavily otázku přijetí či nepřijetí zákoníku práce mimo jakoukoli věcnost, nebylo s kým jednat. Přijetí zákoníku práce bylo od počátku politickou otázkou a bohužel jí zůstalo až do samého finále.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Dovolená bez problémů? Tak to pozor na peníze, dopravu a exotiku
Dotace na fotovoltaiku: Od září až 150 tisíc korun na větší systémy
5 aplikací, které vás ochrání před otravnými telefonáty z call centra
Auta
BMW M5 (G30) oficiálně: Má 600 koní, vypínatelný pohon…
Jak vybrat pneumatiky na auto: Základní otázky a odpovědi
Po Golfu dostal facelift i Volkswagen Golf Sportsvan. Překvapení se nekoná
Další nádherná klasika na scéně. Gunther Werks představuje znovuzrozené Porsche 993
Když máte peníze, automobilky vám vyrobí opravdu cokoliv. Zde je důkaz
Technologie
Intel uvádí procesory generace 8000. První čtyřjádra pro notebooky, Coffee Lake bude později
Král realtimových strategií se vrátí. Microsoft oznámil Age of Empires IV
Android 8.0 je tady. Jmenuje se Oreo a řeší jeden hlavní problém
Ryzeny Mobile pro notebooky mají integrovanou grafiku „Vega 8“ nebo „Vega 10“
QLED netáhne tak, jak by Samsung chtěl. Špičkové TV proto zlevňuje až o 25 000 Kč
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít