Nový konkurent přichází

17. září 2007, 10:55 - Tomáš Skřivánek
17. září 2007, 10:55

Polská BRE Bank vstoupí do Česka už letos

Přestože eBanka jako ústav s důrazem na online bankovnictví zmizí příští rok po fúzi s Raiffeisenbank z trhu, v tuzemsku bude mít zřejmě podobně koncipovaného nástupce. Polská BRE Bank otevře v Česku deset poboček pod názvem své internetové odnože mBank, která je též retailovou součástí banky. Od centrálních bank má už svolení k poskytování svých finančních produktů a služeb na českém a slovenském bankovním trhu. Polská banka to uvedla ve svém oznámení pro varšavskou burzu. „Chceme mít v Česku deset poboček, zejména ve větších městech, na Slovensku asi osm,“ řekl pro týdeník EURO předseda představenstva BRE Bank Sławomir Lachowski. „Tak rychle, jak to bude možné,“ dodal k první zahraniční expanzi tohoto finančního ústavu.

Zahájí ještě letos.

Na český trh hodlá BRE Bank vstoupit v posledním čtvrtletí letošního roku. Polská banka bude v Česku a na Slovensku pracovat pod názvem mBank, ačkoliv zvažovala, zda nepoužít slovanštějšího názvu mBanka. Osobní účet v mBank by měl být u nás i na Slovensku, podobně jako v Polsku, dostupný zdarma. „Projekt probíhá na základě jednotného pasu, protože bude zahájen na území států Evropské unie - to znamená, že se nevyžaduje licence hostitelské země k zahájení činnosti. Tímto způsobem bude mBank první bankou na Slovensku a v České republice působící v sektoru bankovnictví na základě jednotného pasu,“ uvedla mluvčí mBank Jolanta Grzechcaová.

V zisku za čtyři roky.

Skupina BRE Bank ze skupiny Commerzbank ve své zprávě předpokládá, že její projekty v Česku a na Slovensku budou ziskové za tři až čtyři roky. V obou zemích zahájila nábor pracovníků již počátkem léta. BRE Bank se řadí k předním polským finančním institucím. Hlavní oblastí působení banky je poskytování služeb velkým podnikům a středním i malým společnostem. V roce 2000 zahájila činnost v oblasti maloobchodního bankovnictví, mimo jiné částečně prostřednictvím mBank, která je první virtuální bankou v Polsku a jednou z prvních tohoto druhu ve střední Evropě. Je průkopníkem inovací a internetového bankovnictví a nabízí zákazníkům služby za výhodné ceny. V Polsku umožňuje mBank přes internet zřizovat účet, žádat o úvěr, uzavírat pojištění nebo investovat do podílových fondů. Dle vyjádření Pawla Wróbela z BRE Bank patří mBank se svými 1,3 milionu klientů mezi deset největších internetových bank světa a je pochopitelně největší firmou tohoto typu v Polsku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Potřebuje Fed skutečně snižovat svoji bilanci?
Porovnání cen másla v roce 1985 a 2017. Proč stojí máslo 50 Kč?
Adopce vs. pěstounská péče: svěří vám úřady dítě do péče?
Proč je v Česku drahé volání?
OSVČ a výdajový paušál v praktických příkladech
Auta
Reálná spotřeba Bugatti Chiron? Není tak strašná, jak by se…
Rolls-Royce Phantom: Vlastní platforma, přes 130 kg zvukové izolace a komfort létajícího koberce
Kvíz na pátek: Poznáte auta podle fotografie?
Toužíte po luxusní prémiové ojetině? Kalkulace nákladů vás vrátí zpět na zem
Do prodeje jde velmi speciální Honda NSX. Zájemci za ni dají minimálně 12 milionů
Technologie
Konec řízené distribuce. Creators Update byl vypuštěn na všechna kompatibilních zařízení
Ryzen Threadripper byl „delidován“ na videu. Uvnitř se schovává překvapení
WhatsApp stále roste. Denně jej používá miliarda lidí, proteče jím 55 miliard zpráv
USB 3.2 se představuje. Zrychlí na 20 Gb/s i se starými kabely, mohlo by přijít už brzy
Google po sedmi letech vypnul Instant Search. Návrhy výsledků vyhledávání se již nezobrazují
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít