Nový konkurent přichází

17. září 2007, 10:55 - Tomáš Skřivánek
17. září 2007, 10:55

Polská BRE Bank vstoupí do Česka už letos

Přestože eBanka jako ústav s důrazem na online bankovnictví zmizí příští rok po fúzi s Raiffeisenbank z trhu, v tuzemsku bude mít zřejmě podobně koncipovaného nástupce. Polská BRE Bank otevře v Česku deset poboček pod názvem své internetové odnože mBank, která je též retailovou součástí banky. Od centrálních bank má už svolení k poskytování svých finančních produktů a služeb na českém a slovenském bankovním trhu. Polská banka to uvedla ve svém oznámení pro varšavskou burzu. „Chceme mít v Česku deset poboček, zejména ve větších městech, na Slovensku asi osm,“ řekl pro týdeník EURO předseda představenstva BRE Bank Sławomir Lachowski. „Tak rychle, jak to bude možné,“ dodal k první zahraniční expanzi tohoto finančního ústavu.

Zahájí ještě letos.

Na český trh hodlá BRE Bank vstoupit v posledním čtvrtletí letošního roku. Polská banka bude v Česku a na Slovensku pracovat pod názvem mBank, ačkoliv zvažovala, zda nepoužít slovanštějšího názvu mBanka. Osobní účet v mBank by měl být u nás i na Slovensku, podobně jako v Polsku, dostupný zdarma. „Projekt probíhá na základě jednotného pasu, protože bude zahájen na území států Evropské unie - to znamená, že se nevyžaduje licence hostitelské země k zahájení činnosti. Tímto způsobem bude mBank první bankou na Slovensku a v České republice působící v sektoru bankovnictví na základě jednotného pasu,“ uvedla mluvčí mBank Jolanta Grzechcaová.

V zisku za čtyři roky.

Skupina BRE Bank ze skupiny Commerzbank ve své zprávě předpokládá, že její projekty v Česku a na Slovensku budou ziskové za tři až čtyři roky. V obou zemích zahájila nábor pracovníků již počátkem léta. BRE Bank se řadí k předním polským finančním institucím. Hlavní oblastí působení banky je poskytování služeb velkým podnikům a středním i malým společnostem. V roce 2000 zahájila činnost v oblasti maloobchodního bankovnictví, mimo jiné částečně prostřednictvím mBank, která je první virtuální bankou v Polsku a jednou z prvních tohoto druhu ve střední Evropě. Je průkopníkem inovací a internetového bankovnictví a nabízí zákazníkům služby za výhodné ceny. V Polsku umožňuje mBank přes internet zřizovat účet, žádat o úvěr, uzavírat pojištění nebo investovat do podílových fondů. Dle vyjádření Pawla Wróbela z BRE Bank patří mBank se svými 1,3 milionu klientů mezi deset největších internetových bank světa a je pochopitelně největší firmou tohoto typu v Polsku.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Jak se rychle a snadno zorientovat v německých volbách
Co se v roce 2018 změní se zvýšením zdravotního pojištění pro OBZP?
Je libo hypotéka se slevou?
Konec kvót na cukr - hrozba, nebo příležitost pro naše cukrovary?
Chcete změnit zdravotní pojišťovnu? Máte čas do 30. září, jinak až za půl roku
Auta
Retro: Lada Niva, Škoda Trekka a další socialistické off…
Peugeot 208, 2008 a příbuzné Citroëny dostanou do dvou let elektrické verze
Porsche 911 GT2 RS údajně zajede Nordschleife pod sedm minut
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Kviz: Poznáte tato známá americká auta?
Technologie
Školství není připraveno na dobu, kdy budeme mít internet v těle
Je tu GeForce GTX 1080 Ti s upgradovanou pamětí: Evga vydává model s 12GHz GDDR5X
AMD má možná kšeft od Tesly. Prý jí pomáhá vyvíjet AI procesory pro samořídící auta
Další ukázka hlavní výhody elektromobilů v praxi. Tesla ovládla největší drag race
Windows 10 Insider Preview build 16296 opravuje drobné chyby. Pozor na jazykové balíčky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít