Nový formát je praktičtější, ale...

13. listopadu 2006, 00:00 - Stanislava Kurková
13. listopadu 2006, 00:00

Velice mě potěšil váš „nový“ Profit. Jsem předplatitelem již dlouhá léta, a tak si pamatuji i jeho úplné začátky v neskutečně nepohodlném formátu, který byl značně nepraktický jak při samotném čtení, tak při uschovávání výstřižků, hlavně tedy tematických příloh.

Protože si ale zároveň pamatuji verzi předposlední, nedá mi to, abych nereagovala na vaši výzvu k posouzení verze nejnovější. Jednoznačně tedy upřednostňuji tento nový sešitový A4 formát - konečně mohu po mnoha a mnoha letech poprvé pohodlně zakládat přílohy a také vybrané články bez toho, abych je musela různě ostříhávat, překládat a podobně. Zároveň musím pochválit, že konečně zmizely naprosto nevhodné černé okrajové články s bílým písmem, které se kvůli odleskům opravdu špatně četly. A když v nich bylo něco zajímavého, co mám ve zvyku běžně podtrhávat, v tomto černém podkladu nebylo možno vůbec pro další potřeby takto texty zpracovat, o připsání potřebného data nemluvě.

Jediným, ale pro mě opravdu podstatným minusem nové verze týdeníku je to, že jste přestali uvádět ve spodní části každé stránky datum vydání. Nejde přitom o malichernost. Naopak - při zpracování (tedy většinou vytrhnutí potřebné stránky, podtrhání důležitých údajů a založení do pořadače) beru vynechání data jako veliký krok zpět.

Datum jste již takto uváděli v předchozí verzi, velice dobře se s takovým časopisem pracovalo a rychle jsem si na tuto „vymoženost“ zvykla. Teď mi citelně chybí. Moc se přimlouvám za opětné doplňování data na každé stránce. Je to velice praktická drobnost, která týdeník pozvedla na vyšší úroveň, takže jsem při jeho čtení (někdy člověk listuje starými čísly) nemusela neustále hledat na titulní stránce údaj o datu. A také jsem nemusela ke každému uschovávanému článku ručně připisovat, z kterého data článek pochází (což je při archivaci potřebných materiálů naprosto nezbytná záležitost).

Mohlo by vás zajímat

Finance
Hypotéky jsou více regulované a dražší, přesto zájem o ně roste
Co je třeba mít při silniční kontrole u sebe, abyste nedostali pokutu?
6 tipů, jak co nejlevněji vyměnit peníze v zahraničí na dovolené
Kde všude můžete v Česku prohlásit: „Zaplatím to bitcoinem“
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
Auta
Pět lákavých ojetin, které vás ale nechají někde stát
Opel začal přijímat objednávky na Insignii Country Tourer a Exclusive. Český trh si ještě počká
BMW X5 M a X6 M přicházejí v absolutně černé edici Black Fire
Lada ukázala sériovou Vestu SW a Vestu Cross. Nová kombi vypadají opravdu dobře
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Technologie
Další grafiky s čipy Vega: Radeon Pro WX 9100 a možná první nález Vegy 11 s HBM2
Google News po letech v novém. Zpřehledňuje orientaci v obsahu členěním do karet
Microsoft uvolnil dávku oprav pro Windows, které se někteří smí vyhnout
Další kousek skládačky. Amazon spustil český Markeplace
Mapy.cz potkala největší změna za 10 let. Takhle teď vypadají
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít