Nový formát je praktičtější, ale...

13. listopadu 2006, 00:00 - Stanislava Kurková
13. listopadu 2006, 00:00

Velice mě potěšil váš „nový“ Profit. Jsem předplatitelem již dlouhá léta, a tak si pamatuji i jeho úplné začátky v neskutečně nepohodlném formátu, který byl značně nepraktický jak při samotném čtení, tak při uschovávání výstřižků, hlavně tedy tematických příloh.

Protože si ale zároveň pamatuji verzi předposlední, nedá mi to, abych nereagovala na vaši výzvu k posouzení verze nejnovější. Jednoznačně tedy upřednostňuji tento nový sešitový A4 formát - konečně mohu po mnoha a mnoha letech poprvé pohodlně zakládat přílohy a také vybrané články bez toho, abych je musela různě ostříhávat, překládat a podobně. Zároveň musím pochválit, že konečně zmizely naprosto nevhodné černé okrajové články s bílým písmem, které se kvůli odleskům opravdu špatně četly. A když v nich bylo něco zajímavého, co mám ve zvyku běžně podtrhávat, v tomto černém podkladu nebylo možno vůbec pro další potřeby takto texty zpracovat, o připsání potřebného data nemluvě.

Jediným, ale pro mě opravdu podstatným minusem nové verze týdeníku je to, že jste přestali uvádět ve spodní části každé stránky datum vydání. Nejde přitom o malichernost. Naopak - při zpracování (tedy většinou vytrhnutí potřebné stránky, podtrhání důležitých údajů a založení do pořadače) beru vynechání data jako veliký krok zpět.

Datum jste již takto uváděli v předchozí verzi, velice dobře se s takovým časopisem pracovalo a rychle jsem si na tuto „vymoženost“ zvykla. Teď mi citelně chybí. Moc se přimlouvám za opětné doplňování data na každé stránce. Je to velice praktická drobnost, která týdeník pozvedla na vyšší úroveň, takže jsem při jeho čtení (někdy člověk listuje starými čísly) nemusela neustále hledat na titulní stránce údaj o datu. A také jsem nemusela ke každému uschovávanému článku ručně připisovat, z kterého data článek pochází (což je při archivaci potřebných materiálů naprosto nezbytná záležitost).

Mohlo by vás zajímat

  • Dana Drábová: Chci být jako Thatcherová

  • Anastázie Harris: Anglii zbývá už jen královna

  • Vratislav Strašil: Auta sice milujeme a žijeme z nich,…

  • Vladimír Beneš: Jediný neurochirurg, po kterém…

  • Jan Vančura: krejčí miliardářů

  • Lenka Vejválková: Jak funguje zákulisí fashion byznysu

  • Euro Business Express

  • Josef Bernard: Stát Škodovce hodně pomohl

  • James Cusumano: Pochybuji, že Elvis žije

Hry pro příležitostné hráče