Nový dopravce dostal padáka

11. září 2006, 00:00 - (joh)
11. září 2006, 00:00

DOPRAVA V ÚSTECKÉM KRAJINečekaným rozuzlením pravděpodobně již definitivně skončil spor o zajištění autobusové dopravy v okolí severočeské metropole Ústí nad Labem. Ústecký hejtman Jiří Šulc totiž podepsal smlouvy hned s několika autobusovými dopravci, kteří od 9. září zajišťují pravidelnou přepravu v kraji.

DOPRAVA V ÚSTECKÉM KRAJI

Nečekaným rozuzlením pravděpodobně již definitivně skončil spor o zajištění autobusové dopravy v okolí severočeské metropole Ústí nad Labem. Ústecký hejtman Jiří Šulc totiž podepsal smlouvy hned s několika autobusovými dopravci, kteří od 9. září zajišťují pravidelnou přepravu v kraji. Zároveň nahradí firmu ČSAD Česká Lípa, které kraj vypověděl smlouvu.

Přitom právě tento dopravce měl na základě vyhraného výběrového řízení nahradit sesterskou společnost Dopravní podnik Ústeckého kraje (DPÚK). S tou se kraj rozešel kvůli jejím údajně vysokým finančním nárokům. Když už se zdálo, že se spor vyřešil, přišla českolipská firma s tím, že chce uzavřít s krajem smlouvu na delší čas než pouze do konce letošního roku. „Vydírat se nenecháme,“ reagoval hejtman na tyto požadavky. Reakcí dopravce bylo několikadenní vyhrožování stávkou řidičů.

ŠANCI DOSTALI DALŠÍ Smlouvy podepsané hejtmanem s dalšími dopravci pokrývají zhruba 75 procent rozlohy kraje, který je rozdělen na 15 dopravních oblastí. „Autobusy jsou sem průběžně naváženy a většina těch přepravců, s nimiž jsem jednal, je připravena převzít zaměstnance ČSAD Česká Lípa, kteří mají zájem vykonávat pro ně funkce řidičů,“ prohlásil Šulc. Jedním z nových ústeckých dopravců bude zřejmě ČSAD Slaný. Jeho ředitel Karel Vodička očekává, že se firmě podaří získat licence na provozování autobusových linek ve dvou regionech kraje. Firma nabízí zaměstnání až 400 řidičům ČSAD Česká Lípa a Dopravního podniku Ústeckého kraje (DPÚK). VLÁDA CHTĚLA POVOLAT ARMÁDU**

V době, kdy se zdálo, že jednotlivé oblasti Ústeckého kraje zůstanou díky stávce řidičů odříznuty od světa, přišla se svým řešením i vláda. Chtěla využít armádních autobusů. Jedině armáda totiž disponuje v dostatečném počtu vhodnými řidiči. Civilní dopravní firmy totiž sami pociťují jejich nedostatek.

Předseda Společenství autodopravců Čech a Moravy Bedřich Danda dokonce prohlásil, že jen firmy sdružené v této organizaci by zaměstnaly minimálně 500 řidičů. V celé zemi pak podle Dandova odhadu chybí kolem 5000 profesionálních řidičů autobusů. Dalších několik tisíc profesionálů postrádají i silniční kamionoví dopravci.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Víte, kdo vlastní vaši banku? Ital, Rus, Rakušan, nebo Čech?
Jak napsat správně CV, aby vás pozvali na pohovor
Jak přijímat a posílat balíky do zahraničí aneb kdy se platí DPH a clo?
Která 3 slova zachránila před pěti lety euro?
Zdraží v roce 2018 energie? A je dobré si cenu elektřiny nebo plynu fixovat?
Auta
BMW Z4 Concept byl neoficiálně odhalen těsně před premiérou…
Hyundai ukázal nástupce vodíkového crossoveru ix35. Příští rok dorazí také do Evropy
Volvo, Peugeot, Fiat a další vynechají autosalon ve Frankfurtu. Jsou to pro ně vyhozené peníze
Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví
Sháníte dvanáctiválcové kombi? Aston Martin vám ho prodá, praktické ale moc není
Technologie
Bitcoin přišel o rekord. Kryptoměnou Ethereum už proudí více transakcí
ČTÚ chce regulovat. Zjistil, že si mobilní operátoři málo konkurují
AMD vydalo speciální ovladač pro horníky. Zrychluje těžbu Etherea na Radeonech
Firefox x64 už je pro uživatele Windows výchozí. Je bezpečnější a stabilnější
AMD Ryzen 3 1200 a 1300X – Čtyřjádra za skvělé ceny (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít