Novinky ve správě vozových parků

28. února 2012, 06:32 - Tomáš Johánek
28. února 2012, 06:32

Tempomat, který upravuje rychlost tak, aby optimalizoval spotřebu benzinu v autě. Služba, která v jednom balíku zahrnuje vše od školení řidičů až po zakoupení dálničních kuponů. Autobazar, kde víte přesně, kdo dřív auto vlastnil a v jakém je technickém stavu. To jsou jen některé z novinek, které se v poslední době objevily ve správě vozových parků.

Foto: Scania

Poslední týdny přinesly mnohé novinky v oblasti firemních vozových parků. Stále víc podniků opatruje svůj autopark profesionálním způsobem jako jednotnou flotilu spíš než jen jako nesourodou skupinu jednotlivých vozů. Jaké novinky trh nabízí?

S novinkou v oblasti správy vozového parku přišla na počátku listopadu například společnost CCS. Klientům nabídla produkt CCS Fleet Management. Jejím partnerem je česká firma Car Group Holding. „Produkt je určen pro menší firmy, které si nechtějí pořizovat vozy na operativní leasing, ale přesto se snaží hlídat své náklady na vozový park,“ uvádí marketingový ředitel CCS Marek Paneš.

CCS Fleet Management zahrnuje kontrolu servisních nákladů, pneuservis včetně uskladnění, správu pojistných událostí, optimalizaci pojištění, zajištění náhradního vozidla, pojištění právní ochrany, technickou asistenci, dálniční kupony či zajištění STK. Jeho součástí je i školení řidičů, zpracování podkladů pro silniční daň, obecné upozorňování na termíny, zpracování Car Policy, načasování obměny vozového parku, zprostředkování prodeje ojetých vozidel a reporting.

Tempomat pomůže ušetřit palivo

Společnost Scania zase vyvinula tempomat využívající technologii GPS k určení polohy vozidla a předvídání topografie nadcházející cesty. Před zahájením stoupání nebo klesání se upraví cestovní rychlost, což řidiči pomáhá maximálně využít každou kapku paliva. Při jízdě v kopcovitém terénu dokáže systém přinést úsporu paliva až do výše tří procent. V současnosti má tento systém úplné pokrytí pro západní a střední Evropu. V případě chybějících údajů se systém přepne na funkci normálního tempomatu.

Topografické informace se zkombinují s údaji GPS na určení polohy vozidla a topografie nadcházející cesty. Na základě těchto informací se každou sekundu vypočítává nejhospodárnější rychlostní profil.

Údaje o cestě se ukládají do rozhraní Scania Communicator, které neustále shromažďuje a vysílá údaje o řidiči, vozidle a poloze na portál Scania Fleet Management. Mapové údaje jsou při dodání uloženy v paměti zařízení a lze je aktualizovat v servisu Scania.

LeasePlan nabízí ve Vestci ojetá vozidla s historií

V listopadu loňského roku otevřela společnost LeasePlan ve Vestci u Prahy nové prodejní místo aut s rodokmenem – CarNext. Nejde o klasický autobazar, ale o místo, kde se prodávají vozidla, která měla pouze jednoho majitele, a to LeasePlan. CarNext proto dokonale zná historii vozů a má k dispozici jejich kompletní dokumentaci. LeasePlan ročně prodá téměř pět tisíc vozů. Počet prostřednictvím vlastního autobazaru prodaných automobilů od roku 2008 se blíží k dvěma tisícům. To je téměř 20 procent z celkového počtu vozidel společnosti LeasePlan, které jsou po skončení smlouvy určeny k prodeji.

Vozy určené pro prodej v CarNextu jsou velmi pečlivě vybírány. Pro nás je velice důležité, že vozidla neměla více majitelů, ale pouze LeasePlan, a v řadě případů neměla ani víc než jednoho uživatele. LeasePlan vozy dokonale zná a může u nich kompletně zdokumentovat jejich historii. Důraz je samozřejmě kladen také na celkový stav vozidla a jeho vzhled, proto nabízíme vozy, u kterých nedošlo k vážným pojistným událostem. Zájemcům můžeme předložit i faktury za případné provedené opravy,“ říká Peter Škoda, technický ředitel společnosti LeasePlan.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Ve čtvrtek je svátek! Obchody zůstanou zavřené
Úsporné bydlení: do čeho investovat, abychom ušetřili
Nelíbí se vám na vysoké? Studium můžete ukončit, změnit nebo přerušit
Nová občanka rychle a bez problémů
Kdy máte v práci nárok na placené volno?
Auta
Subaru S208 je rychlejší a ostřejší STI se silnějším…
Jak a kde zařídit výměnu řidičáku v roce 2017?
Vyberte nejlepší auta roku 2018 a vyhrajte ceny za 300 000 Kč
Socialistická auta, která byla (aspoň v něčem) lepší než ta „západní“
Land Rover míří také na silnice. Road Rover bude luxusní elektromobil
Technologie
GeForce GTX 1070 Ti by tu mohla být už za měsíc. Skoro tak rychlá, jako GTX 1080?
Intel vydává Core i9-7980XE, i9-7960X a dobývá zpět trůn nejrychlejšího CPU pro PC
eBay u produktů zakázal vodoznaky. Chce krásné čisté fotky jako z katalogu
Twitter Lite pro Android si v Česku nezkusíte, můžete ale zamířit do prohlížeče
Cetin spustil mapu pokrytí VDSL. Řekne také, jestli vás brzy čeká zrychlování
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít