Novinky v technice: prázdninové notebooky a reproduktor pod monitor

21. července 2009, 00:00 - Jan Němec
21. července 2009, 00:00

Společnost Sony inovovala řadu notebooků Vaio. D-Link představuje nový úsporný přepínač. Multifunkční zařízení uvedla na trh firma Xerox. Verbatim představil nový reproduktorový systém.

Autor: Sony

Sony připravilo „prázdninovou“ edici notebooků

Tři inovované řady notebooků Vaio uvádí na trh společnost Sony. Pro fanoušky designu jsou určeny nové řady CS a NS. U notebooků Vaio řady CS je možnost výběru ze šesti barev včetně lesklého „pianového laku“, s barvou notebooku je možné sladit i příslušenství. Řada NS pak nabízí textilní potisk počítače. Naopak pro uživatele vyžadující co nejvyšší výkon jsou určeny řady FW a AW. Společné jsou pro ně širokoúhlý displej s dvojlampovým podsvícením, Blu-ray vypalovačka a výkonný procesor.

Přepínač od D-Link sází na ekologii

Společnost D-Link, dodavatel síťových end-to-end řešení, pokračuje ve vývoji zařízení hrajících na „zelenou notu“. V červenci firma představila druhou generaci svého gigabitového 8portového úsporného přepínače DGS-1008D, který má podle výrobce až o 84 procent nižší spotřebu energie. Technologie D-Link Green, která má úspory na svědomí, šetří energii tak, že pozná, kdy je port aktivní nebo neaktivní. Podle toho pak upraví jeho napájení. To přináší výhodu uživatelům, kteří obvykle nemají počítače neustále zapnuté nebo nevyužívají všechny porty svých přepínačů.

Multifunkce Xerox ocení firmy všech velikostí

Nové barevné multifunkční zařízení WorkCentre 6400 uvedla na začátku července na trh firma Xerox. Podle výrobce by novinka měla vyplnit mezeru mezi ryze stolními a „chodbovými“ multifunkcemi a najít tak uplatnění ve firmách všech velikostí. WorkCentre 6400 kombinuje funkce tiskárny, skeneru, faxu i kopírky a obsahuje i nástroje pro správu tisku. Funkce Print Around v případě zastavení jedné úlohy kvůli nedostatku zdrojů (např. požadavku na speciální papír nebo formát) automaticky tiskne následující úlohy ve frontě. Často tištěné dokumenty lze pak pro pozdější tisk uložit přímo v zařízení.

Reproduktory Verbatim se vejdou pod monitor

Společnost Verbatim představila nový reproduktorový systém 2.0 Multimedia Audio Bar. Model byl navržen s důrazem na design tak, aby se dal umístit přímo pod počítačový monitor. Vedle reproduktorů přitom obsahuje i vestavěný mikrofon, takže se souprava hodí i například pro internetové telefonování. K systému je možné přes line-in konektor připojit další audio zdroje, a to od digitálních přehrávačů po herní konzole.

Mohlo by vás zajímat

Finance
Šéf mi čte e-maily. Je to v pořádku?
Dá se pracovat s invalidním důchodem? Jde to, ale...
Zaměstnávání a brigády mladistvých a jejich pracovní podmínky podle zákoníku práce
Silná Evropa je podle Merkelové pro USA výhodná
500 korun navíc pro rodinu s dětmi od července 2017?
Auta
Retro na neděli: Ford T může za to, že jezdíme na benzín,…
Policie konečně dovolila hasičům zveřejnit fotky z nehody zapůjčeného BMW i8
Test ojetiny: Volkswagen Golf VII je skvělý, ale dieselu bychom se vyhnuli
Kvíz na pátek: Poznáte, kterým autům patří tyto interiéry?
Audi S5 Cabriolet se přiblížilo k RS 5. Může za to Hans-Jürgen Abt
Technologie
Bugatti Chiron čeká na lepší pneumatiky. Pak zkusí překonat 450 km/h
Změny v pamětech cache a propojení jader. Jak se u Skylake-X zlepšil výkon na 1 MHz?
Aprílová GeForce GTX do USB skutečně existuje. Nvidia omezenou sérii rozdá
Google po letech ustoupil. Nebude číst vaše e-maily kvůli reklamě
Nvidia GeForce GT 1030 – jak se hraje na grafice za 2000 Kč (uživatelská recenze)
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít