Novinky v technice: vymóděný notebook a cestovní myš

08. května 2010, 02:00 - Jan Němec
08. května 2010, 02:00

Vymóděný mininotebook uvedla na trh společnost Hewlett-Packard. Genius rozšířil řadu bezdrátových myší. Nokia představila svůj nejnovější smartphone.

Autor: HP

HP představil „vymóděný“ notebook

Mininotebook, který je zároveň módním doplňkem, uvedla na trh společnost Hewlett-Packard. Design přístroje HP Mini 210 má „na svědomí“ návrhářka Vivienne Tam a stylové bylo i jeho celosvětové představení – na módní přehlídce Fashion Week v New Yorku. Notebook HP Mini 210 Vivienne Tam Edition váží 1,22 kilogramu a jeho tloušťka je tři centimetry. Přístroj disponuje LED displejem s úhlopříčkou 25,65 centimetru a klávesnicí o rozměru 93 procent standardní klávesnice. Uvnitř skrývá 2 GB paměti RAM a vysokokapacitní harddisk s 320 GB.

Genius uvádí cestovní myš

Výrobce hardwaru Genius rozšířil řadu bezdrátových myší o model Micro Traveler 900S. Myš je vhodná zejména pro využití s notebooky – na délku má pouhých 68 milimetrů. Micro Traveler 900S využívá bezdrátovou technologii pracující na frekvenci 2,4 GHz, která zaručuje signál na vzdálenost až 10 metrů. Laserový snímač, jehož maximální rychlost činí 1200 dpi, umožňuje kontrolu pohybu a dá se po skončení práce uschovat do útrob myši. Myš je kompatibilní s operačními systémy Windows i Mac.

Kingston představil další nejbezpečnější flash disk

Především pro velké firmy nebo organizace pracující s vysoce citlivými daty je určena novinka společnosti Kingston. USB flash disk Kingston DataTraveller 5000 totiž výrobce označuje za aktuálně nejbezpečnější na trhu. Disk se může pochlubit řadou bezpečnostních certifikací, mimo jiné je schválený pro užívání i americkou vládou. Disk je k dispozici v provedení s kapacitami 2, 4, 8 a 16 GB, k dostání bude i s předinstalovanou vlastní aplikací pro vyhledávání škodlivého softwaru.

Mivvy představuje tablet PC

Společnost mivvy, známá především svými mobilními telefony pro dvě SIM karty, uvede v květnu na trh také tablet PC. Přístroj mivvy touch me je postavený na čipové sadě Intel NM10 s procesorem Intel Atom N450 na frekvenci 1,66 GHz a svůj název dostal podle dotykového LED displeje s úhlopříčkou 10,2 palce a rozlišením 1024 na 600 bodů. Pevný disk tabletu disponuje kapacitou 320 GB a je vybaven šestičlánkovou Li-ion baterií s výdrží až pět hodin. Přístroj podporuje Wi-Fi, má tři USB konektory, slot na SDGC/MMC/MS karty, síťový konektor, Bluetooth a webkameru.

Samsung zvyšuje 3D horečku Výrobce elektroniky Samsung doslova zavalí český trh vybavením pro domácí 3D zábavu. V portfoliu najdete LED, LCD i plazmové 3D televize, 3D brýle i Blu-ray přehrávače pro trojrozměrný obsah. Mezi nejzajímavější produkty patří vlajková loď mezi televizory – řada 9000. Ta oproti některým konkurenčním výrobkům nepotřebuje nutně zdroj obrazu ve 3D. Díky technologii automatické konverze dokáže totiž v reálném čase převést dvojrozměrný rozsah do trojrozměrného. Chloubou výrobce je i tloušťka televizorů řady 9000 – činí pouhé čtyři milimetry. Nokia N8 oslovuje fanoušky internetu

Společnost Nokia představila svůj nejnovější smartphone s označením N8. Přístroj je určený především pro fanoušky internetu a sociálních sítí. Uživatelé mohou aktualizovat svůj status, sdílet svou geografickou polohu či fotografie a díky aplikaci nacházející se přímo na domácí obrazovce sledovat v reálném čase zprávy z Facebooku nebo Twitteru. Zajímavý je i zabudovaný fotoaparát. Disponuje 12megapixelovým rozlišením, optikou Carl Zeiss a umí nahrávat i videa v HD. Přístroj zvládá také přehrávání obsahu internetových televizí.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít