Novinky v technice: výkonná zrcadlovka a reproduktory do knihovny

11. září 2010, 02:22 - Jan Němec
11. září 2010, 02:22

Společnost Canon uvedla na trh novou zrcadlovku. Společnost Genius představila novou sadu dřevěných reproduktorů

Autor: Canon

Canon uvedl výkonnou zrcadlovku EOS 60D

S novinkou pro pokročilé fotografy přišla na konci léta společnost Canon. Její nová zrcadlovka s označením EOS 60D nahrazuje předchozí model EOS 50D. Díky snímači velikosti APS-C s rozlišením 18 megapixelů dokáže zachytit velké množství detailů a ořezový faktor objektivu 1,6x umožní pořizovat fotografie plakátové velikosti, navíc s různými poměry stran. Obrazový procesor Canon DIGIC 4 zajišťuje rychlé zpracování obrazových dat dopravených čtyřkanálovým výstupem ze snímače CMOS a dovoluje také vysokorychlostní sekvenční snímání rychlostí 5,3 snímku za sekundu v sériích až 58 snímků JPEG v plném rozlišení. Standardní rozsah ISO 100–6 400 lze rozšířit až na hodnotu 12 800 pro vysoce kvalitní snímání za slabého světla.

BenQ představil interaktivní projektor Projektor určený především pro potřeby výuky nejen na školách uvedla na trh společnost BenQ. Nejzajímavější je na novince s označením MP780 ST systém PointDraw využívající interaktivní pero. Na rozdíl od jiných systémů vybavených touto funkcí nevyžaduje BenQ PointDraw žádnou kalibraci mezi zařízením a projekčním povrchem. Projektor MP780 ST stačí pouze připojit k notebooku či desktopu. K ukazování, kreslení a psaní na libovolný plochý povrch navíc není potřeba žádné obrazovky ani tabule. Systém PointDraw je plně kompatibilní s libovolným operačním systémem vybaveným podporou standardní USB myši, navíc dovoluje použití velkoplošného displeje. Reproduktory Genius do domácí knihovny **

Společnost Genius představila novou sadu dřevěných reproduktorů s označením SP-HF800 Pro, které jsou svým netypickým tvarem vhodné pro umístění v domácí knihovně. Po připojení k počítači nebo jinému audio zařízení nabídne sestava celkový výkon 20 W. Dřevěné skříně reproduktorů jsou zhotoveny ručně a mají tvar mnohoúhelníku. Frekvenční rozsah reprosoustavy se pohybuje od 50 Hz do 24 kHz a navzdory úzkým skříním překvapí kvalitním podáním nízkých tónů. Na předním panelu se vedle ovladače hlasitosti nachází linkový vstup pro MP3 přehrávač nebo další audio zařízení a uživatelé zde najdou i výstup pro sluchátka.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít