Novinky v technice: videotelefon pro Skype a nejlevnější smartphone

19. prosince 2009, 13:03 - Jan Němec
19. prosince 2009, 13:03

OKI Printing Solutions uvádí na trh cenově dostupné barevné multifunkční zařízení. Společnost Asus představila videotelefon certifikovaný pro Skype. V pořadí druhý smartphone uvádí v těchto dnech na trh společnost mivvy.

Autor: Asus

Nový IdeaPad ocení hráči a filmoví fanoušci

Společnost Lenovo představuje další novinku, která doplňuje řadu IdeaPad. Na český trh před Vánocemi přichází výkonný notebook IdeaPad Y550, který potěší filmové fanoušky i hráče. Nový model je vybaven 15,6palcovým displejem s vysokým rozlišením, 500gigabajtovým pevným diskem a řadou funkcí pro zábavu. Srdcem notebooku je procesor Intel Core 2 Duo P7450, díky výkonné grafické kartě nVidia GeForce GT240M (1GB DDR3) si nový notebook poradí i s náročnými počítačovými hrami.

OKI uvádí multifunkci pro domácí kanceláře

OKI Printing Solutions uvádí na trh cenově dostupné barevné multifunkční zařízení MC160n, jež uživatelům nabízí tisk, kopírování, skenování a faxování. Toto velmi malé zařízení ocení zejména uživatelé v menších firmách a v domácích pracovnách. Rychlost tisku u tohoto laserového modelu je 20 černobílých nebo 5 barevných stránek za minutu. Základní model OKI MC160n disponuje síťovým připojením, navíc jej lze rozšířit o zásobník papíru s větší kapacitou a o duplexní jednotku, která díky možnosti oboustranného tisku šetří náklady.

Kapesní disk Verbatim pojme 250 gigabajtů

Společnost Verbatim připravila pro předvánoční trh novou řadu přenosných pevných disků. Pocket Drive, 1,8palcový pevný disk v černém hliníkovém pouzdře s kapacitou 250 GB, je dostatečně malý na to, aby se vešel do kapsy u kalhot nebo dámské kabelky. Navíc váží jen 85 gramů. Vedle atraktivního designu a velké kapacity má disk i další funkce a výhody. Předinstalovaný software Dmailer umožňuje zálohování dat včetně šifrování záloh, na disku najdete také synchronizační software, který umožňuje jednoduchou synchronizaci dat mezi PC a externím diskem.

Asus uvádí videotelefon pro Skype

Společnost Asus představila videotelefon Video­phone Touch AiGuru SV1T certifikovaný pro Skype, jenž slouží k videohovorům bez počítače. Videotelefon disponuje velkým sedmipalcovým dotykovým displejem, který umožňuje rychlé zadávání znaků a intuitivní ovládání. Kromě dotykové obrazovky obsahuje zařízení také samostatnou vestavěnou webovou kameru, reproduktor, mikrofon a podporuje bezdrátové připojení. Díky tomu mohou uživatelé neomezeně a bezplatně volat s ostatními uživateli programu Skype.

Notebook Toshiba nahradí stolní počítač

Výrobce počítačů Toshiba rozšířil řadu notebooků Satellite pro profesionální uživatele. Mezi několika novými modely je nejzajímavější novinka s označením Satellite Pro L550, která má svými parametry nahradit i stolní počítač. Vedle velkého, 17,3palcového LED displeje s HD+ rozlišením tomu napomáhá až 500gigabajtový harddisk, 2 gigabajty paměti DDR2 nebo dvoujádrový procesor Intel Core2 Duo. Ovládání notebooku usnadňuje touch pad s vícedotykovým ovládáním nebo doplnění klávesnice o numerickou část. Přímý přístup k často používaným ovládacím funkcím zajišťuje panel EasyControl.

Mivvy představuje nejlevnější smartphone

V pořadí druhý „chytrý“ telefon uvádí v těchto dnech na trh společnost mivvy. Mobil mivvy zero disponuje procesorem Marvell Xscale PXA300 624 MHz, GPS navigací a operačním systémem Windows Mobile 6.5. Novinka má rozměry 103x54x14,5 milimetru a je vybavena 2,8 palcovým displejem s dotykovým ovládáním. Telefon v sobě ukrývá 128 megabajtů paměti RAM a paměťová karta může pojmout až 32 gigabajtů dat. K multimediální výbavě pak patří 2megapixelový fotoaparát, FM rádio a pohybový senzor. Zajímavá je i cena – necelých pět tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít