Novinky v technice: úsporné tiskárny a fotografie kvalit zrcadlovky

20. března 2010, 01:01 - Jan Němec
20. března 2010, 01:01

Epson uvedl na začátku března na český trh dvě nové inkoustové tiskárny. Společnost Panasonic představila nový fotoaparát Lumix DMC-G2.

Autor: Panasonic

Samsung vyrazil s notebooky do Česka

Korejský výrobce elektroniky Samsung rozšířil od začátku března portfolio výrobků prodávaných v Česku nově i o notebooky. Jako první na český trh dorazí řada notebooků s označením R. Notebooky R780, R580 a R480 jsou osazeny procesorem Intel Core i5-430M, který zvládá více úkolů najednou a výpočetní výkon „přiděluje“ podle potřeby. Počítače jsou vybaveny LED displeji s vysokým rozlišením a nízkou spotřebou; společně s grafickou kartou Nvidia GeForce zvládnou i film v HD nebo náročné hry.

Tiskárny Epson sázejí na úspornost

Výrobce tiskových řešení Epson uvedl na začátku března na český trh dvě nové inkoustové tiskárny, Epson B-310N a B-510DN. Oba modely jsou podle výrobce navrženy pro rychlý a úsporný barevný tisk – náklady na stránku jsou údajně až o 70 procent nižší než u průměrné barevné laserové tiskárny. Tiskárny zvládnou vytisknout 37 barevných stran za minutu a jsou vybaveny i objemnými zásobníky na 650 listů papíru. Tiskárny je možné připojit přes ethernet i USB.

Panasonic kombinuje zrcadlovku s kompaktem

Společnost Panasonic představila nový fotoaparát Lumix DMC-G2. Novinka bez zrcadlové komory a optického hledáčku by podle výrobce měla oslovit především fotografy hledající kompaktní přístroj s fotografiemi kvalit zrcadlovky. Lumix DMC-G2 přináší také poprvé u fotoaparátu s výměnným objektivem dotykové ovládání displeje. To má umožnit například komponování snímků – stačí označit na displeji určité místo a přístroj na objekt zaostří, změří v části záběru expoziční hodnoty a stiskne spoušť.

Zařízení Motoroly míří do nemocnic

Americká Motorola dále rozšiřuje portfolio výrobků pro zdravotnictví. Aktuální novinkou je řešení pro pokročilý sběr dat v oblasti zdravotní péče – přenosný 2D imager DS6878-HC. Přenosný přístroj zajistí přístup k informacím i v posteli pacienta nebo na operačním sále. Umí přitom načítat nejen dokumenty, jako jsou identifikační průkazy nebo karty pojišťoven, ale i obrazy obličejů. To má umožnit efektivní tvorbu a správu elektronických zdravotnických záznamů.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít