Novinky v technice: tenká navigace a skener pro fotografy

16. května 2010, 02:01 - Jan Němec
16. května 2010, 02:01

Společnost Garmin přišla na trh s novou navigací. Canon představil skener fotografií a dokumentů.

Autor: Garmin

Novinka Garmin slibuje přelom v navigacích

Výrobce navigačních zařízení Garmin přišel na konci dubna na trh s novinkou, kterou označuje za svou novou vlajkovou loď. Navigace nüvi 3790T vsadila na nový design s tloušťkou pouhých 9 milimetrů a plochým dotykovým displejem. Za design ostatně obdržela i ocenění Red Dot Design Award. Navigace používá nový systém otočného displeje s možností orientace na výšku i na šířku, zvládá výpočet trasy a času příjezdu pomocí historických dat a umí se i „naučit“ zvyky řidiče při pravidelném opakování trasy.

Skener CanoScan cílí na fotografy

Společnost Canon na začátku května přišla na trh s nejnovějším skenerem fotografií a dokumentů. Model CanoScan 9000F umí vedle fotografií skenovat také diapozitivy v rámečku a filmy středního formátu ve formě pozitivu i negativu. Snímač CCD s rozlišením 9600 x 9600 dpi se stará o přesné zachycení detailů fotek, 48bitová barevná hloubka pak zajišťuje přesné znázornění barev. Díky novým technologiím je CanoScan 9000F oproti svým předchůdcům také rychlejší – skenování jednoho políčka negativu 35mm filmu trvá přibližně 18 sekund.

Nový smartphone LG pracuje s Androidem

Společnost LG představila novinku v oblasti takzvaných „chytrých“ telefonů. Smartphone LG Optimus, běžící na operačním systému Android 2.1, je podle výrobce díky jednoduchému ovládání vhodný především pro méně zkušené uživatele. Přístroj plně podporuje služby Google jako YouTube, Gmail, Gtalk nebo Google Maps, přístup na sociální sítě usnadňuje SN Manager.

Dell uvedl firemní notebooky Latitude

Hned tři nové modely notebooků určených především pro firemní uživatele uvedla na český trh společnost Dell. Notebooky Latitude E6410, E6510 a E6410 ATG jsou vybaveny novou generací procesorů Intel Core i5 nebo i7, DDR3 pamětí s vysokou datovou propustností a LED displeji s HD rozlišením. Vedle výkonného hardwaru na novinkách firmy ocení i vylepšené podpůrné služby určené IT administrátorům. Model E6410 ATG navíc uživatelům pracujícím mimo kancelář nabízí vysokou odolnost proti nárazům, vibracím, prachu a vlhkosti.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít