Novinky v technice: nejlepší mobilní telefon pro fanoušky sociálních sítí

04. září 2010, 03:00 - Jan Němec
04. září 2010, 03:00

Samsung uvedl mobilní telefon pro fanoušky sociálních sítí. Společnost Canon představila nejnovější model své populární řady kompaktních fotoaparátů PowerShot.

Autor: Samsung

Kompakt PowerShot S95 můžete ovládat manuálně

Společnost Canon v půli srpna představila nejnovější model své populární řady kompaktních fotoaparátů PowerShot. PowerShot S95 je sice vhodný především pro méně náročné fotografy, zároveň ale oproti jiným kompaktům nabízí poměrně široké možnosti manuálního ovládání a nastavení. Novinka je vybavena 10MPx snímačem CCD s vysokou citlivostí, díky níž dokáže podle výrobce obstát i při focení za zhoršených svetelných podmínek. V režimu Low Light (Nízké osvětlení) může fotoaparát pracovat v rozsahu citlivostí ISO 320 až ISO 12 800 při rozlišení 2,5 Mpix. 28mm objektiv fotoaparátu PowerShot S95 disponuje 3,8násobným optickým zoomem.

OKI míří s tiskárnami do malých firem

Především na uživatele požadující rozumný poměr ceny a výkonu cílí dvěma novinkami společnost OKI. Tiskárny B411 a B431 jsou tak vhodné třeba pro domácí uživatele nebo malé a střední firmy. Oba přístroje rovněž vynikají velmi slušnou rychlostí tisku – model B411 dokáže za minutu vytisknout až 33 stran, B431 jich zvládne dokonce 38. Obě tiskárny využívají LED technologii, výhodou je i LCD displej, na kterém může uživatel sledovat v reálném čase informace o stavu tiskových úloh. Ušetřit bude možné i na provozních nákladech – obě tiskárny disponují ve standardním vybavení duplexní jednotkou pro oboustranný tisk.

Samsung Wave – ideální pro sociální sítě**

Nejlepší mobilní telefon pro fanoušky sociálních sítí v roce 2010 – takové ocenění získal společnosti Samsung její model Wave S8500 při letošním udílení cen prestižní asociace novinářů EISA. Porotu zaujal mobil nejen rychlým 1GHz procesorem a 3,3palcovým, plně dotykovým AMOLED displejem, ale také funkcí Social Hub. Právě ta usnadňuje používání telefonu při brouzdání na sociálních sítích – zajištuje totiž univerzální přístup ke všem účastníkům komunikace. Vedle toho může uživatel facebooku posílat přímo na web fotky pořízené 5MPx fotoaparátem s bleskem, a to jak přes Bluetooth, tak Wi-Fi.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít