Novinky v technice: navigace s telefonem a nejmenší USB adaptér

10. ledna 2010, 01:01 - Jan Němec
10. ledna 2010, 01:01

Garmin společně s firmou Asus vyvinul navigaci, která umí telefonovat. Firma D-Link představila miniaturní bezdrátový USB adaptér. Společnost Dell uvedla na trh pracovní stanici Dell Precision M6500.

Autor: D-Link

Dell se chlubí nejvýkonnějším notebookem

Společnost Dell představila loni v prosinci svou nejnovější pracovní stanici Dell Precision M6500. Integruje v sobě jako vůbec první notebook určený profesionálům z oblasti strojírenství a grafiky novou generaci procesorů Intel Core i7 spolu s profesionálním grafickým řešením Nvidia Quadro FX 3800M. Dell Precision M6500 se tak může aktuálně pyšnit označením nejvýkonnější mobilní pracovní stanice na světě. O dokonalé zobrazení se stará 17palcový displej s LED podsvícením a Full HD rozlišením 1920×1200.

Kamera Samsung umí převádět do HD

Samsung uvedl na trh novou kompaktní kameru s označením SMX-K44. Hlavní předností kamery je podle výrobce schopnost převodu běžného záznamu do kvality high definition (HD). Kamera totiž nahrává v běžné SD kvalitě, při přehrávání na HD zařízení ale záznam zobrazuje v HD. Vedle toho je trumfem novinky velká odolnost proti nárazům, vibracím nebo pádům. Stojí za ní především integrovaný SSD disk o kapacitě 16 gigabajtů.

­Netbooky Mio získaly cenu za design

Výrobce počítačů Mio Technology získal ocenění iF Product Design Award 2010 za netbooky Mio Litepad N890 a Mio Litepad N1210. Litepad N890 vedle designu zaujme nízkou hmotností necelých 900 gramů, malými rozměry nebo senzorem otočení, jenž umožňuje pohodlnější prohlížení webových stránek nebo e-knih. Litepad N1210 o hmotnosti 1,3 kilogramu je pak určen fanouškům multimédií – je vybaven grafickým chipsetem ATI, ostrým 12,1 palcovým displejem, podporuje zobrazení HD-ready a přes externí HDMI port s HD video signálem je možné připojit displej s vysokým rozlišením.

Garmin-Asus vybavily navigaci telefonem

Zatímco výrobci mobilních telefonů vstupují na trh navigací, producent navigací Garmin postupuje opačně – společně s firmou Asus vyvinul navigaci, která umí telefonovat. Přístroj s označením nüvifone M20 je díky tomu navigací, telefonem i mobilním prohlížečem v jednom. Je vybaven operačním systémem Windows Mobile 6.5, díky čemuž disponuje lepším uživatelským rozhraním a přehlednějším menu než ­model předchozí. Kromě toho lze využít mobilní službu Windows Marketplace for Mobile, jejímž prostřednictvím lze do M20 stahovat a instalovat další aplikace pro mobilní zařízení.

D-Link představil nejmenší USB adaptér

Novinku na poli bezdrátových USB adaptérů představila firma D-Link. Její Wireless N Nano USB adaptér DWA-131 se může pochlubit především miniaturními rozměry – nabízí rychlost a větší dosah Wi-Fi technologie 802.11n v jednom z nejmenších tvarů na trhu. Umožňuje připojení k bezdrátové 802.11n síti s rychlostí downloadu až 300 Mb za sekundu. Uživatelé sítě tak mohou získat přístup k vysokorychlostnímu internetu prakticky z libovolného místa svého domu nebo kanceláře. Adaptér je vybaven také funkcí WPS, která umožňuje vytvořit bezpečné připojení k přístupovému bodu.

Nechte se namasírovat křeslem Panasonic Společnost Panasonic uvádí na český trh nové luxusní masážní křeslo Real Pro Premium. Při výrobě se Panasonic nechal inspirovat profesionálními masérskými postupy a křeslo díky tomu zvládne masáž odpovídající fyziognomii člověka a jeho individuálním potřebám. Pomocí speciální technologie se křeslo během několika sekund přizpůsobí křivce páteře i tělesné výšce a hmotnosti. Na výběr je pak 550 masážních poloh, pět rychlostí a přes tisíc masážních programů. K dispozici jsou podle výrobce také masáže Shiatsu a švédské masáže. Conserve ochrání elektroniku před přepětím**

Společnost Belkin uvádí přepěťovou ochranu Conserve, která umí šetřit elektřinu. Conserve totiž nenabízí pouze ochranu před rázy elektrické energie, ale umožňuje také snížit spotřebu v domácnosti tím, že odstraňuje pohotovostní napájení, které používá celá řada moderních zařízení ve „stand-by“ režimu. Přepěťová ochrana nabízí osm napájecích zásuvek – šest pro zařízení, která mohou být zcela vypnuta, a dvě pro ta, která musejí zůstat v pohotovostním režimu. Bezdrátový dálkový vypínač Conserve s dosahem 20 metrů umožňuje vypnout přístroj z libovolného místa v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít