Novinky v technice: myš na čiré sklo a notebooky Nokia

31. srpna 2009, 10:27 - Jan Němec
31. srpna 2009, 10:27

Záložní nabíječku uvádí na český trh Sunnysoft. Nový holicí strojek nabízí firma Remington. Myš fungující na lesklých površích představila společnost Logitech. Společnost Nokia přichází na trh s notebookem Nokia Booklet 3G.

Autor: Logitech

Minigorilla „nakrmí“ netbook na pět hodin

Nový model záložní nabíječky s názvem Minigorilla uvádí na český trh společnost Sunnysoft. Minigorilla byla vyvinuta speciálně pro poslední modely netbooků, ale dokáže dobíjet i elektronické knihy, videokamery, mobilní telefony, GPS navigace, kamery a mnoho dalších zařízení. Rozsah napětí pro dobíjení je velmi široký a nabíječka dokáže netbooku dodat energii až na pět hodin života. Mobilní telefon dobije devětkrát. Minigorilla je dodávána s univerzální AC/redukcí, a můžete ji tak použít ve více než 150 zemích světa.

Remington holí novými čepelemi

Nový holicí strojek Remington R6130 nabízí řadu inovací. Hlavní je bezesporu použití čepelí s karbonovým povrchem se strukturou diamantu. Ty jsou až čtyřikrát pevnější než niklové čepele, a nabízejí tak delší životnost a prvotřídní střih. Tři plovoucí hlavy se přizpůsobí konturám obličeje a zajišťují tím optimální oholení. Strojek je omyvatelný a umožňuje až 60 minut bateriového provozu. Nechybí výsuvný zastřihovač, cestovní pouzdro ani informativní LCD displej.

Nová PlayStation 3 je menší i levnější

Novou verzi populární herní konzole PlayStation hodlá letos v září uvést na trh společnost Sony. Nová PlayStation 3 nabídne software upgradovaný na verzi 3.00, bude menší a hlavně cenově dostupnější. Ke koupi v České republice bude od 1. září za necelých osm tisíc korun. Nová PlayStation 3 je o třetinu menší a lehčí než současný model a její tělo skrývá pevný disk o kapacitě 120 GB. Novinka je vybavena funkcemi převzatými ze současného modelu, jako je například možnost použití disků Blu-ray (BD) s filmy a herními tituly ve vysokém rozlišení nebo využití různých druhů produktů a služeb, které si lze stáhnout z internetu.

Myši Logitech zvládnou i čiré sklo Novou řadu myší, které fungují i na lesklých površích či průhledném skle, představila společnost Logitech. Běžná technologie laserového snímání u myší spoléhá na schopnost senzoru detekovat texturní detaily povrchu. Čím více nepravidelností povrch vykazuje, tím je pro senzor snazší identifikovat záchytné body, používané k přesnému zaměření pohybu. U lesklých povrchů jako sklo je těchto záchytných bodů minimum. Ke snímání na skle (o tloušťce alespoň 4 mm) proto používá Logitech Darkfield mikroskopii v zástinu, aby na tomto povrchu zachytila mikroskopické částečky a miniaturní škrábance místo přímého snímání povrchu. Nokia se pouští na trh notebooků Po více než čtvrtstoletí byla finská Nokia spojena především s výrobou mobilních telefonů. Nyní se společnost pouští i na pole přenosných počítačů, a to modelem Nokia Booklet 3G, založeným na platformě Windows. Nokia láká uživatele na více než dvanáctihodinovou výdrž baterie. Mobilitu zajišťuje připojení přes 3G/ HSPA a Wi-Fi. Minilaptop nabízí rovněž HDMI port pro výstup videosignálu v HD kvalitě, zabudovanou kameru pro videohovory, integrovaný Bluetooth, snadno přístupnou čtečku SD karet nebo HD ready displej s úhlopříčkou 25 centimetrů. Mivvy přestavila svůj první smartphone

Společnost mivvy, která se v Česku zapsala především svými mobily na více SIM karet, uvádí na trh svůj vůbec první smartphone. Mivvy one je vybaven operačním systémem Windows Mobile a procesorem Marvell Xscale PXA300, taktovaným na 624 MHz. Vedle toho nechybí ani vestavěný modul pro navigaci GPS, třímegapixelový fotoaparát s bleskem nebo FM rádio, pohybový senzor a Wi-Fi nebo Bluetooth. Jedním z hlavních trumfů modelu Mivvy one je cena pod sedmi tisíci korunami.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít