Novinky v technice: luxusní mobilní telefon a odolná videokamera

05. června 2010, 14:01 - Jan Němec
05. června 2010, 14:01

Společnost Vertu přichází na český trh s novým luxusním telefonem Ascent X. Toshiba představila na konci května novou videokameru Camileo BW10.

Autor: Toshiba

Panasonic přináší 3D French Open

Od minulého pondělka mají milovníci technologií možnost vyzkoušet si trojrozměrný zážitek při sledování televize. S 3D přenosy z tenisového French Open přichází společnost Panasonic ve více než 60 prodejnách elektroniky v městech po celém Česku. Na plazmách Panasonic je možné si prohlédnout během průběhu turnaje všechny zápasy hrané na centrálním kurtu, přenáší je stanice Eurosport a Orange.

Vertu uvádí nový Ascent X

Výrobce luxusních mobilních telefonů Vertu přichází na český trh s novinkou Ascent X. Telefon-šperk je vyrobený převážně z titanu lemovaného vulkanizovaným kaučukem nebo barvenou kůží, a jak je u mobilů Vertu obvyklé, výrobní proces probíhal výhradně ručně. Vedle luxusních materiálů se mobil pyšní i vylepšenou výbavou. Přístroj je vybaven 3G, GPS čipem a mapami 190 zemí a pamětí 32 gigabajtů. Nechybí ani kvalitní kamera Carl Zeiss. Kvalitě však odpovídá i cena, jež začíná na necelých 120 tisících korunách.

Samsung HMX-H200 získal TIPA Award

Společnost Samsung obdržela v květnu ocenění Technical Image Press Association Award za videokameru HMX-H200. Ocenění TIPA Awards každoročně udílí nezisková asociace složená z 29 zástupců z 13 odborných redakcí z celé Evropy. Kamera HMX-H200 si ji vysloužila díky vlastnostem a vybavení – třímegapixelovému BSI CMOS čipu, který umožní kvalitní natáčení i v šeru, dvacetinásobnému optickému zoomu nebo možnosti pořizování 4,7megapixelových fotografií.

Mio představuje novou širokoúhlou navigaci Výrobce navigací Mio přichází na český trh s novinkovým přístrojem produktové řady S. Model Moov S501 se může pochlubit velkým 4,7palcovým displejem a navigačním programem Spirit, který umí vyhledávat v mapách podle klíčových slov podobně jako třeba internetový vyhledávač. Moov S501 obsahuje mapové podklady zemí celé Evropy a Mio ke každému přístroji nabízí bezplatné aktualizace na jeden rok. Asus uvedl v Česku nový tablet Společnost Asus přichází na český trh s novým univerzálním mobilním tabletem Eee PC T101MT s multidotykovým displejem. Přístroj je možné používat jako netbook, čtečku e-knih i jako interaktivní digitální zařízení. Díky podpoře vícedotykové technologie Multi-Touch Gestures systému Windows 7 zvládne uživatel prakticky každou úlohu provést klepnutím, přetažením nebo přitlačením na displej. Dotykem je například možné i otáčet fotografie. Vedle toho tablet také rozpoznává rukou psané písmo. Logitech podporuje Google TV Společnost Google uvedla na trh nový software pro televizory Google TV. Jedná se o vyhledávač, přehrávač a agregátor TV pořadů, které si uživatelé budou moci přehrávat z různých zdrojů přímo ve svém televizoru. Google však bude tento software dodávat pouze pro televizory Sony. Majitelé jiných značek budou moci Google TV využít například s přídavným zařízením Logitech. To umožňuje ovládání tohoto obsahu díky technologii Harmony a dálkovým ovladačům nebo multimediální klávesnici diNovo mini. Kamera Camileo odolá vodě i písku**

Japonská Toshiba představila na konci května novou videokameru Camileo BW10. Sportovně laděný model s Full HD záznamem se vyznačuje zejména velkou odolností; výrobce slibuje, že odolá písku, sněhu i vodě do hloubky dvou metrů. Gumový kryt navíc chrání přístroj i před mechanickými nárazy. Kamera má rozměry 22 x 55 x 107 milimetrů. Co se nahrávání týče, nabízí Camileo BW10záznam ve Full HD rozlišení (1080 pa 30 snímků za sekundu), vestavěnou stabilizaci obrazu a desetinásobný digitální zoom pro snímání vzdálených scén.

Mohlo by vás zajímat

Další videa z Euro TV
  • Petr Čáp z GO parking: Jsme více než parkoviště

  • Krátké povídání s Dlouhým Vladimírem

  • Jiří Grund: Za předražené ceny mobilních tarifů mohou…

  • Firma s hypotékami za 22 miliard

  • Nejnadějnější český export: STRV vyvíjí z Prahy aplikace…

  • Petr Zahradník v Euro TV: Evropa se změní, brzo a hodně

  • Martin Komárek: Už nebudu klukem z plakátu

  • Jiří Strach: Nejsem kaskadér. Bál bych se vložit peníze…

  • Radomil Doležal z CzechTrade: Nejvíc náš těší, když…

Hry pro příležitostné hráče
Zavřít